Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát panelbe?

Macskát panelbe?

Figyelt kérdés
A szüleim felajánlották, hogy lehet macskám, ha szeretnék, de én nem vagyok biztos benne? Ti mit gondoltok? Okos ötlet lenne panelbe macskát tartani? Nem szőrözne nagyon?

2013. okt. 15. 20:00
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
A macska mindenhol szőrözik. Nekünk fehér perzsánk van szintén panelben és időnként elég bosszantó, de szimplán fésülni kell és takarítani. Ennyi.
2013. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is panelben élek egy cicával. Fésülöm és 5 naponta porszívózok valmint vettem szőrfelszedő hengert. Nem büdös. Nyugodtan tartahatsz macskát.
2013. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nekem is van egy cicám panelba, és szinte már megrögzött takarító lettem miatta, majdnem mindennap takarítok, ha nagyon nincs kedvem akkor csak minden másnap. Rengeteget hullajtja a szőrét is, pedig rövid szőrű és szoktam fésülni is.
2013. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak tipikus fajták amit nem is tarthatsz máshol.. Egy sziámit vagy egy perzsát kiraknál utcára elég hamar befognák.

Nekem perzsám van,és volt is 8 évig mostani még kölyök. Mindennap takarítok,ami nagyon bevált az a morzsaporszívó. Nekem nem a szőrrel van még gondom,az inkább ruhán,hanem az almot mindenhova széthordja mert ráragad a lábára így nem kell a böhöm porszívót elővennem mindennap csak ahol járt a cica morzsaporszívó,heti 1x meg normális porszívó egyáltalán nem terhelő,pedig szőnyeg van.

Alomból ki kell szedni mindennap,székletet én minden ürítés után ha otthon vagyok, így büdös sem lesz egyáltalán.

Szerintem ezerszer jobb nekik mondjuk 60 négyzetméteren gazdival sok szeretettel és játékkal mint mondjuk kijárni és aggódni hogy úristen nem jön haza,épp mikor tüzel, mikor üti el az autó tépi szét kutya stb.

Panelba lesz egy társad jobb esetben akár 18-20 évig is,míg egy kijárós cica időzített bomba minden egyedül utcán töltött óra.

2013. okt. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 acelsziv ***** válasza:

4: anyám macskájánál volt ilyen gond, hogy széthordta az almot. Anyám vett neki tengerifű lábtörlőt. Ilyet:

[link]

Ezt lerakta az almoslavór elé és szépen leszedte az almot a kilépő macska lábáról

2013. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet.Ha nem szeretnél killódni a fésüléssel és sokat fizetni a macskáért,akkor nézz hirdetést a helyi lapokban vagy ha van rokonoknál vagy ismerősöknél vannak házi macska kölykök,akkor kérj tőluk egyet.Nem kerülnek pénzbe és nem hullik nagyon a szőrük.És,ha kicsiként hozzá szoktatod a hámhoz és a pórázhoz,majd viheted sétára.Az alomhoz is kicsiként szoktasd.Ésmég a hámot jól húzd meg,mert a macskák a hámhoz szoktatás miatt még szeretnek szabadon kószálni.
2013. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

köszönöm a tanácsot de van direkt erre lábtörlő valamennyit segít de nem sokat sajnos,nem mindig egy helyen ugrik ki.

Plusz beleragad a szőrébe ami később szétpotyog.

2013. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 acelsziv ***** válasza:
7: a mi macskánk ezt megoldja :D Nem kapar, így a szőrébe sem ragad bele az alom. Egyszerűen elvégzi a dolgát és egy elegáns mozdulattal kiugrik. :D
2013. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
oh enyém nem vagy 5 percig ás,lehető legmélyebbre dugja a dolgát :D
2013. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elvileg lesz macska, köszönöm a válaszokat. :) Most azzal van a gond, hogy nem tudjuk hol legyen az alomtálca. :/ A Wc-n kicsi, a fürdőnk se nagy. Ha a szobámba van a büdös lesz?
2013. okt. 17. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!