Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaza van neki?

Igaza van neki?

Figyelt kérdés
Kábé egy hete kaptam a 9 szülinapomra egy Perzsa ivartalan és oltott Perzsa anyakönyves cicát. Anya azt mondta ,hogy a cica benti kell ,hogy legyen ,mert ilyen fajta cicust nem lehet kint tartani. De én mindig ki engedem ,mert nagyon szeret kint. Most is kint van. De mikor anya meglássa ,hogy kiengedtem akkor le szid. Szoktuk együtt fésülni a cicát meg minden. Anyuval és apuval alszik este. Ja meg én szoktam neki néha maradékot adni ,mert a cica szereti.Meg a nagyi szerint sem kellenek a macseknak olyan szupi kajcsik. De ha kiderül ,hogy maradékkal etettem a cicát akkor annak anya nem örül.Igaza van neki??

2013. okt. 16. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Részben. A perzsa valóban szobacica, ettől függetlenül kiengedheted, de nem szabad csak kint tartani, kizárni, mert az időjárási viszontagságokat nem bírja.

Maradékot nem adhatsz neki. Egy részt az emberek számára készített ételek erősen gyakran fűszerezettek, nem tesznek jót a cicusnak, ráadásul az ember mindenevő, a macska pedig ragadozó. Egyszerűen egy ember fehérje, szénhidrát stb. igénye jelentősen eltér egy macskáétól, ezért nem etetheted maradékkal!

2013. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaza!
2013. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy lehetne egy 9 évesnek ezt elmagyarázni.


Az a Perzsa cica sokkal életképtelenebb, mint egy normális házimacska. Nem tudja azt, amit az egyszerű macska igen, például nem fél a kutyáktól, nem szalad el a közeledő autó elől.

Nagymamámnak is hasonló macskája van, ő is úgy gondolta, hogy nem kell annyira vigyázni rá, így mikor ki volt engedve az udvarra, átment a szomszédba ahol megtámadta a kutya, és azóta nincs szerencsétlennek farka. :(

Szóval igaza van anyukádnak.

2013. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem szabad kiengedni, mert nem csak, hogy életképtelenebb, de sokkal érzékenyebb is. Ezért nem jó, ha ilyen kisgyerek gondoskodik az állatáról, és nem azért, mert kárt okoz benne, hanem egyszerűen nem ért hozzá, nem tudja mi a jó az állatnak. Ha szeret kint lenni, akkor vidd ki pórázon, és hámon sétáltatni, élvezni fogja.
2013. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

(Úristen, mennyi szakértő...)


Alapvetően a perzsa is csak egy macska. Szeret macskásan viselkedni. A Magyarországon elterjedtebb török vérvonalú perzsák (nem annyira tömpe az orra, mint mondjuk az amerikainak, közelebb áll genetikailag az eredeti angóramacskához) relatíve jó ellenállóképességgel rendelkeznek, mondjuk a beltenyésztéssel létrehozott amerikai perzsákhoz. Az, hogy néha sétál, kimondottan jót tesz neki, mert igényli -mint minden macska- az ingergazdag környezetet. Szagok! Látványok! Kalandok! Ez a macska lételeme. Leginkább azt gondolom, hogy a "drága, törzskönyves fajmacskát" féltik elsősorban benne. Az enyémek kijárnak, -borsodi kis falu- stresszes, mert valóban értékes tenyészállatok ÉS családtagok, de kezelhető a helyzet. Kis koruk óta megyek velük sétálni, így rászoktattam őket a biztonságos útvonalra, ahol találkoznak mindenféle állattal, de a vadász, kocsi, traktor, gonosz ember békén hagyja őket. A trikolor anyamacskám pl. összehaverkodott egy rókával, együtt eszik a csirkenyakat. (Mondjuk ez nem tetszik, de csak ezért nem öletem meg a rókát.) Nem írtad hogy hol laksz. Budapesten nem tanácsolom. Ellopják, elütik, elveszik. Városban hámban pórázon legyen, így sétáljon.


Táplálása - A macskák, különösen a perzsamacskák hajlamosak egyféle ételre beállni, és semmi mást nem enni, akkor sem, ha éhenhalnak. Nagyon nagyon komoly probléma! Én még nem, de ismerek olyant, aki temetett el tenyészmacskát azért, mert megszűnt a kövesdi piacon a nyúlszív árusítása. Kimondottan jó, ha kap a tápon kívül egyéb nasit is! Nyugodtan adhatsz neki "maradékot". Te magad is azt eszed, nem? Gondolom a családi asztalról eteted! Azt nyugodtan lehet, ne hallgass a sületlenségekre. (Csöves madárcsontot -csirkecombcsont, pulykacombcsont, kacsacombcsont, illetve lábszárcsont- ne kapjon, minden mást, amit magától megeszik nyugodtan.) Sok boldog cicás évet kívánok neked! :)

2013. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

kedves Oldm4n!


Te aztán nagy szakértő vagy...Kint sétáltatod a tenyészállataidat akik mindenféle állattal találkoznak ergo nem tesztelteted őket,gondolom a PKDról hírből se hallottál,de vígan szaporítasz,mert azt csinálod és osztod itt az észt..

Török vérvonal?miről beszélsz?Látatlanba és ismeretlenül is elmondom ,hogy vagy nincs törzskönyvjük a macskáidnak vagy tele van magyarral,mindenféle tiszaközi,vakbottyán.stb...

További jó sétáltatást és sok siket a vevők átveréséhez is,ügyes vagy...


Kedves Kérdező!


Anyukádnak maximálisan igaza van!

2013. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Oldm4n, nekem elég volt addig olvasnom, hogy fajmacska. Miután valaki ezt a szót kimondja vagy leírja, jól tudom, hogy semmit se ért az állatokhoz. Gratulálok.
2013. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!