Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szilikonos macskaalom. Kinek...

Szilikonos macskaalom. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

A lehetö legjobb, teljesen szagtalan és nem kell belöle túl sok egyszerre.


Ha most akarod kezdeni, akkor eleinte lehet, hogy keverni kell a régivel, mire a cica megszokja, de néhány nap múlva már semmi baja sem lesz vele.

2013. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

amit használunk az csomósodos de mégis nagyon erős pisi szag van:(((

Hallottam,hogy a csomósodost nem kell olyan sűrűn cserélni és nincs szag.


Igaz az,hogy zárt wc be nem jó mert nem tud szellőzni? Valami ilyet hallottam

2013. okt. 16. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is szilikonosat használok, valami kínai csoda, a Tescoban vettem. Nem csomósodik, csak egy kicsit elszíneződik. Pisinek egyáltalán nincs szaga, s ha nem vagyok itthon pár óra alatt a kaksi is kopogósra szárad benne. Sajnos az én cicám nem hajlandó elkaparni a dolgát, ezért a kaksit lehet nyomokban érezni, de eddig ez a legjobb macskaalom, amit használtam.
2013. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mennyi időközönként cserélitek?
2013. okt. 16. 22:15
 5/9 borcsi02 ***** válasza:
100%

A nem szilikonos macskaalmok is csomósodnak, de olyan rosszul, hogy lehetetlen kiszedegetni belőle pl a pisis részeket, ezért az ilyen sima macskaalmot pár használat után már dobhatja ki az ember:(..

A szilikonos viszont tényleg a legjobb a piacon, a pisit felszívják a kristályok, nem áll össze, a benne lévő színes darabok a szagtalanításért felelősek, vagyis egyáltalán nem büdös, ha a kakit rendesen, naponta eltávolítod belőle.

Nem kell belőle annyi, mint a többi féléből, nekünk 3 macskára a maximum időtartam egyszer két hét volt, egy ismerősöm egyetlen cicával 4 hetente cseréli csak, és bár pici lakásban élnek, soha semmi szagot nem lehetett érezni.

2013. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az én cicámat kicsi korától próbáltam hozzászoktatni, mert valóban, ezzel kiiktatható a jó kis ammóniás bűz, viszont 40 napon keresztül nem volt hajlandó belekakálni. Pisilt, de nem kakált. 2-3 napra eltettem az emeleten lévő hagyományos almot, h ne legyen más választása, addig jó cica lévén magában tartotta valahogy, de a szilikonosba semmit. Kaparászni az összes almot nagyon szereti.

Megbeszéltnek tekintettem a témát :D és vettem egy fedett macskaalmot, amibe hagyományos almot teszek (tescos, csomósodós, ásványbentonit, 370 ft/5 kg, és tényleg ilyen tömbökké áll össze ahol nedvesség éri), így fedéllel nincs szaga, a cicám boldogan jár bele, mert még mindig félig játéknak tekinti, és a macskaalom kikaparástól is megszabadultam:) (ha nagyon beleéli magát, akkor úgy tudja kaparni, h fedő nélkül fél méteres körzetben minden almos lenne:)

Nekem ez jött be, közös megegyezésre:))

2013. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi használtunk elég jó minőségűt,de sajnos a cica mancsába néha beregadt és ahony tisztította magát beleragadt neki és kimarta sebes lett tőlle azota nem használjuk
2013. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem szilikonos, hanem szilikás. Szilika gél, ami benne van. A szilikon tök más. Amúgy meg nagyon egészségtelen és környezetkárosító. Javaslom a jófajta, csomósodó betonit almokat. BioCat, vagy hasonló.

Én a Lidl-iset veszem és szerintem nagyon jó. Nagyon jól csomósodik és soha nem volt még szaga.

Mondjuk én nem hagyom napokig az alomban a pisit, kakit, mint sok hanyag, igénytelen gazda. Napi 2-3x ürítem.

2013. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mi is 2 szer kiszedjük a cuccot a pisit meg nem tudjuk mert mindig szét esik apró kis szemekre nem marad egy nagy csomóban:(

Úgy néz ki bevált a szilikonos alom 3 napja van és azóta semmi pisi szag ez idő alatt már a régi almom büdös lenne.


Utolsó van szilikonos alom:)Nézd meg



[link]

2013. okt. 21. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!