Kezdőoldal » Állatok » Macskák » érdemes úgy cicát tartani,...

érdemes úgy cicát tartani, hogy sokat nem vagyok itthon? Egyedül lakom, este ötig dolgozom minimum, néha tovább, hetente kétszer-háromszor edzésre járok, nyáron gyakran egész napos biciklitúrákra. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 22:06
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
78%

Nem, nem érdemes.

A régi cicámmal is ez volt, volt, hogy senki (6-an vagyunk a családban) nem volt otthon egésznap, és ezért, hogy észrevegyük, szétrágta a dobozokat, a szőnyegre pisilt stb. Persze, ha otthon voltunk sokat foglalkoztunk vele. Utána helyretettük a kapcsolatot, de nem érdemes, így macskát vállalni.

2013. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se a macska a neked való. Inkább valami nem olyan nagyon törődést igénylő állat, mint pl hal, teknős.
2013. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
nekem is ez a gondom, gondolkodtam hörcsögön, tengerimalacon is, de a cicákat szeretem a legjobban (illetve, előbbiek sose voltak, cica igen, de nem itt, hanem kertes házban. most meg bent lakom a város közepén, egy lakásban, kert sincs. max. az udvarra tudna néha kimenni levegőzni. pedig nagyon szeretnék egyet. csak "technikai problémáim" vannak.
2013. okt. 17. 22:24
 4/28 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Esetleg próbálkozz egy felnőttel. Ő hálás lesz mindenért, még a nyugalomért is, azért ha este veled nézheti a tv-t és éjszaka veled aludhat.... napközben pedig elvan magában... és megmenthetsz egy felnőtt, gazdátlan cicát.
2013. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jó megoldás lehet, ha egyszerre két cicát szerzel be, mert akkor egymással is eljátszanak, ha nem vagy otthon.
2013. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
két cica jó megoldás lehet, de egy felnőtt cica is!
2013. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Két cica addigra szétszedi a lakást, egy flnőtt is igényel törődést. Macska nem lenne jó, mert ha még edzésre is mész, de hétvégén ha tényleg egész nap egyedül van az nem olyan jó.
2013. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
Nekem is ilyen a beosztásom. Szétszedi a lakást egy kissé, de ez elmúlik szerintem ha nagyobb lesz,viszont sokat alszik, amikor otthon vagyok nagyon örül, kiugrik a bőréből, imádnivaló. Ha elutazom viszem ha lehet.
2013. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen körülmények között tartok macskát,ötéves ivartalanitott kandúrt.Nem szedi szét a lakást,nagyon kedves,az ajtóban vár,szerintem jól van.Ha itthon vagyok,mindig a nyomomban van,ha leülök,azonnal az ölemben terem.(most is)
2013. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Eleve felnőttet hoznék.picit egyedül nem is ad a menhely oda, ahol nincs otthon senki a lakásban.amúgy a munkahelyem öt perc sétára van, haza tudok jönni, ha muszáj ebédre, az edzőterem meg 10perc sétára.csak sose volt lakáscicám, ha jó az idő, sajnálnám bent tartani, viszont a város közepén lakom, egész napra kinthagyni sem merném.
2013. okt. 18. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!