Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A herélt macskák mennyire...

A herélt macskák mennyire időre kóborolnak el? Vajon haza fog jönni?

Figyelt kérdés
Kedd este még az ölemben ült és néztük a tv-t a cicámmal, másnap viszont nem jött haza. Nagyon aggódom érte. Egyszer már előfordult, hogy három napra elkóborolt. 3 éves herélt cica, a környéket jól ismeri. Lehet hülyeség, de elképzelhető, hogy a telihold miatt bolondult meg és járja a környéket?? Vagy nem tudom. nagyon hiányzik. Ha esetleg törökszentmiklósi és látott egy fekete szőrű házi cicát hatalmas sárga szemekkel az írjon! Előre is köszönöm!

2013. okt. 18. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Már 3 napja nem jött haza. Mit tegyek?
2013. okt. 18. 21:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Remélem hazamegy a kis drága!

Nem csuktad fel a padlásra, pincébe...stb?

2013. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiiii ***** válasza:

Sajnos az a rossz hírem, hogy a herélt macskák kevesebbet és rövidebb ideig járnak el, mint a kandúrok, mert bennük nem dominál annyira a nemiség meg a hierachia, területjelölés... és a kedd az régen volt. Én is így jártam egyszer az én szintén herélt cicámmal, gyönyörű, vastag szürke bundája volt, hatalmas, sárga szemei, és az egész teste erőtől duzzadt, imádtam, míg nem jött haza egyszer... pontosabban napokig ezt hittem, miközben végig itt volt, elpusztulva feküdt a fenyőfa alatt, valószínűleg szívinfarktusa volt, pedig tényleg erős volt, gondoskodtam róla, szerettem és rendesen etettem, fiatal is volt... :(

De nem akarok rémeket kelteni Benned, azért a remény hal meg utoljára. Csak készülj fel...

Most három herélt macskám van, egy nőstény, és egy kandúr. Én úgy veszem észre továbbra is, hogy a herélt macskák közelebb vannak a házhoz, ragaszkodóbbak, mint a kandúr. A kandúr macska napokig eljár, míg a heréltek minden nap itt vannak.

Kitartás! :)

2013. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben kezdeném keresni. Nekem is herélt macskám van, ugyanúgy elkóborol mint a többi, de minden nap hazajön, és ha hívom azonnal megjelenik!
2013. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
már néztem a padláson... de van neki egy külön kis lyuk tehát onnan kit tudna jönni..
2013. okt. 18. 21:46
 6/10 A kérdező kommentje:
igen nálam is így volt hogy mindig jött reggel, meg este, volt mikor bent aludt a házban, alapvetően kinti cicának lett nevelve, nagyjából bejártam a környéket,még holnap is meg fogom nézni.. annyira rossz.. de esetleg ha elpusztult, nem láttam a környéken
2013. okt. 18. 21:49
 7/10 A kérdező kommentje:
mindegy azért köszönöm a válaszokat én nagyon remélem hogy legalább él. Csak az bánt, hogy semmit nem tudok róla :'(
2013. okt. 18. 21:58
 8/10 borcsi02 ***** válasza:

Ez a pár nap még nem vészes, néha csak úgy elindulnak az ivartalanított kandúrok is, felfedezőútra, pláne hogy mehet amerre akar, mert kinti cica. Nemrég 5 nap után került elő egy hasonlóan elkóborolt cica, akit itt keresett a gazdija.

De: érdemes keresni, mert a szomszédságban, a környéken is bezárhatták véletlenül, garázsba, sufniba, általában ez szokott előfordulni, és ilyenkor segíteni kell a cicának. Néha még akkor sem mernek előjönni, ha közben valaki nyitogatja ezeket a helyiségeket, mert félnek az ismeretlenektől és nem mernek megindulni. Járni kell a környéket, hívogatni, amikor csöndesebb minden, és ha ott van valahol bezárva, vissza fog nyávogni. De ezt többször meg kell ejteni, mert velünk is úgy történt, hogy ugyan többször hívtuk a cicánkat azelőtt a ház előtt, amelyiknek a garázsába be volt zárva (ezt akkor még persze nem tudtuk), de elsőre vagy nem hallotta, vagy aludhatott szegényke, csak egy nap után hallottam meg, ahogy válaszolgat.

Plakátolni is érdemes, és keresni, hívogatni, minden nap, reggel-este, mert lehet hogy olyan helyzetbe került, hogy szüksége van rátok, hogy "kimentsétek". Mindenesetre csak otthon ülni és szomorkodni, annál rosszabbat most nem tehetsz. Milyen rossz lehet szegénynek, hogy talán ott ül és várja hogy mikor szabadulhat már...

2013. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi
2013. okt. 19. 12:10
 10/10 nikolett23 válasza:
Lassan Hét év telt el .... meg lett anno a cicád ?
2020. ápr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!