Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az Algopiryn jó a macskanáthára?

Az Algopiryn jó a macskanáthára?

Figyelt kérdés
Az 1-2 hónap körüli macskám csipás kedvetlen és csak szopizik míg a tesója 2X nagyobb és már tálból kostolgatja a tejet.Utóbbi időbe észrevettük hogy a picike lázas és adtunk neki Algopirynt.Levitte a lázát és estére már játszadozott... csak nem tom hogy anyumékat rábeszéljem az állatorvosra vagypedig prószáljuk megnenteni Algopirynnel?Anyumékrol csak még annyit hogy bevinnék állatorvoshoz ha nem találnák drágának... ez van... szülők... mind1! Tudtok segíteni?
2008. júl. 7. 02:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy adjatok neki algopirynt!!!! Az kisállatokra halálos lehet!
2008. júl. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de aki emberi gyógyszert ad macskának az nem teljesen 100-as. Az Algopyrin un. nem-szetroid gyulladáscsökkentő, hatóanyaga a metamizol-nátrium. Ezt gyakran használják állatgyógyászatban is, azonban az állat méretének megfelelő adagban, mivel a túladagolás súlyosan károsítja az immunrendszert. 1db Algopyrin tabletta egy normál méretű macskának naponta adható mennyiség kb 8-10-szeresét tartalmazza. Ennek hatása átmenetileg megszüntetheti a panaszokat, azonban ha hosszabb ideig (több, mint egy hét) csak naponta egyet is adnak neki, az rövid úton a macska halálához fog vezetni.

Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, és közölni kell, hogy mennyi Algopyrin-t kapott, bár ezt úgyis észreveszi vérvételi laboreredményen.

2008. júl. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt az előzőből: ha mindenáron Algopyrin-el akarjátok gyógyítani akkor naponta maximum egy negyed szemet adjatok neki, de én továbbra is az állatorvost javaslom!
2008. júl. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Az Algopyrin nem állatgyógyszer!! Főleg nem macskanáthára, ami egy vírusos megbetegedés, antibiotikummal gyógyítható állatorvos által.
2008. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Tudod, miért nem engedélyezték sokáig felfedezése után az Algopirynt? Mert először csak macskákon tesztelték, akik sorra elpusztultak. Ne adj nekik többet.
2008. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképp se adj neki többet ilyen gyógyszereket. Ettől csak még rosszabbul lesz később. Vigyétek el állatorvoshoz, nekem is lázas volt a macskám én kisgyerekeknek való lázcsillapítót adtam neki, de abból sem szabad sokat, és állatorvost is hívtam, aki 5000 ft-ért kijött megvizsgálta és szurit adott neki. Szerintem ez nem olyan nagyon drága, ha te viszed be akkor olcsóbb gondolom, mert a mi esetünkben ebben a benzinköltség is benne volt, ami nem olcsó.
2008. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De én nem tablettát adok hanem folyékonyat!Egy kis adagot felszívok cseppentővel és beadom!Amúgy egy oldal írta hogy lehet neki adni vigyázva algopirynt!De nem adtunk neki sokat csak 2x adtunk és az elsőnél már határozottan jobban lett!De ha az állatorvos muszály akkor mit mondjak a szüleimnek?Ez az egyetlen bajom!
2008. júl. 7. 16:55
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szülők már csak ilyenek nehéz őket meggyőzni szerintük a macska vagy kutya csak egy pótolható lény, de próbálj rájuk hatni azzal, hoy igen is te nagyon szereted a cicát /kicsi hiszti/ belebetegedsz az elvesztésébe mivel ő a kedvenced stb. szerintem ha van bennük egy kis jóindulat akkor meglágyulnak és segitenek eljuttatni a cicát a dokihoz egyébként az is lehet, hogy nem macskanátha hanem más virus vagy csak egy kis gyomorrontás valamilyen növénytől ha kinti cica, vagy tejes étel, de te látod, hogy milyen állapotban van a cicus szerintem csak bátran állj oda a szüleid elé ha ők látják, hogy baj van segitenek ne félj!!!/csak tudod a tekintély/
2008. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Addig oké hogy odaállok és hisztizek csak az a gáz hogy 6db macskánk van!De azzal viszont eléjük állhatok hogy kedvenc cicám első alma... Amúgy nem tom nem 100% hogy macskanátha! olyan tünetei vannak mint a macskanáthának csak... a kullancs terjeszt macskanáthát?Csak mert egyszer megcsípte egy kullancs... de csak egyszer... és szerintem a tüneteknek semmmi köze nincs ehez!


1:Az időpontok.

2:Kinti macska.


Nem tom... :'(

2008. júl. 7. 19:16
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát öcsém embereknek való gyógyszert adni egy macskának????Hülye vagy???????Annak a pici teremtésnek az olyan mitnha te 5 dobozzzal vettél volna be.Meg miaz h nem viszik el.Akkor szólsz 1-2 barátodnak h segítsenek ki 1-2 ezer forintal .Szard le hogy mit mondanak a szüleid vidd el magad.Vagy kérj kölcsön a szomszédtól vagy stb.kérj egy rokonodtól rá 3000ft-ot és túléli a macska.
2008. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!