Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ismeretlen fertőzésben elpuszt...

Hargitai János kérdése:

Ismeretlen fertőzésben elpusztult macska után mennyi idővel lehet új macskát hozni a házba?

Figyelt kérdés
Fenn állhat e az új macska fertőződése? Milyen óvintézkedéseket érdemes tenni? takarítás fertőtlenítés stb...

2013. okt. 22. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, akkor vársz 3 hónapot is. Ez persze soknak tűnhet, ill. általában elég 1 hónap.

Természetesen alapos takarítás az egész házban, mintha nagytakarítást csinálnál, fertőtlenítős (pl. domestosos) vízzel felmosni, szőnyegeket kimosni, kitisztítani stb.

A régi macska játékait és tálkáit és egyéb dolgait lehetőség szerint kidobni, de ha valamiből nem tudsz újat venni, akkor alaposan fertőtlenítsd. Fekhelyek, párnák, plüssjátékok mosógépben minél magasabb hőfokon történő mosása (amit még szerinted bír az anyag, 60 kellene legyen a minimum), mosószerrel (én néha öntök egy kevés domestost a tartályba a mosópor fölé, így elkeveredik a vízzel és nem marja ki a szövetek színét sem).

A tálakat, alomtálcát is fertőtlenítős vízzel alaposan kimosni és hagyni megszáradni. Én az almot és a megmaradt tápot is megvizsgálnám, hátha az okozta a fertőzést. Pl. ha nem sokkal ezek vásárlása és megkezdése után pusztult el a cica, akkor én inkább kiönteném és vásárolnék újat. Illetve akkor is, ha érintkezhetett vele a cica, pl. belekóstolt a tápba és hasonlók.


De az orvos sem tudta megállapítani a fertőzés okát? Ha van egyéb állatod is, akkor szerintem vizsgáltasd ki alaposan.

2013. okt. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Olvastam a Noé oldalát, hogy a talált kiscicák elpusztultak egy olyan fertőzésben, ami ellen egyébként oltják a macskákat. Ha jól tudom, pánleukopémia vagy valami ilyesmi a neve. És abban a cikkben asszem fél évet írtak, hogy nem fogadhatnak be még egy állatot.
2013. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Végül is leukózisos volt a kiscica, Amíg élt hordtuk orvoshoz rendesen, volt vérkép meg egyebek, abból kiderült.


Őszintén szólva most nem is értem miért írtam akkor hogy ismeretlen fertőzés... (Lehet hogy akkor még nem tudtuk.. nem tudom)

Azóta van új macska már amikor hozzánk került benne volt 1 komoly oltás, és pénzt időt nem sajnálva megkapott mindent ami csak kellhet 1 kijárós macskának. Szerencsére jól van és erős mint a vas. csak a jó akaró szomszédoktól tartunk valamennyire.

2014. ápr. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!