Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kismacskát egy...

Hogyan lehet kismacskát egy kutyával összeszoktatni?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 éves, a kismacskát nem tudom, mert az uton találtam, de még kölyök.


Na tehát, tegnap reggel, gyakorlatra menet találtam egy kismacskát. A tanárom megengedte, hogy bevigyem a tanműhelybe, és majd ha megyek haza délután, hazaviszem.

Csak az a baj, hogy nekem már van egy kutyám. Aki nem bántja a macskákat, mindig játszana velük. Tehát tegnap délután haza is vittem, a kutyám csóválta a farkát, meg szaglászta, viszont a macska fújt rá, meg nagyon félt tőle. Most ideiglenesen a szomszédomnál van, de csak amíg eldöntjük, hogy mi legyen vele.

Én nagyon szeretném megtartani, tegnap is végigbőgtem az egész napot. Egész nap ott volt bent velem gyakorlaton, az ölembe aludt, meg a benti pulóveremen feküdt. Nagyon megszerettem, és olyan jó lenne, ha itt maradhatna. Viszont az nem szeretném, ha az egyik bántaná a másikat, pl. a macska odakapna a kutyának és kikarmolná a szemét (hallottam már ilyet).



2013. okt. 22. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A macska kicsit nehezen alkalmazkodik, hagyd a fenébe, had fújjon, pár nap és megszokja, hogy kutya van mellette. Arra persze figyelj, hogy nagy balhé ne legyen, a kutya is vegye észre, mikor maradjon távolabb, de ha hisztizik a macska, arra egyszerűen csak ne figyelj oda. Nálunk a két macska is így szokta meg egymást gyerekkoromban, első éjjel alig mertem aludni, azt hittem, kicsinálja a nagy a kismacskát reggelre, aztán végül teljesen összenőttek.
2013. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést meg át kéne rakni macskás kategóriába, mert a kutyával nincs gond a leírás alapján.
2013. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. okt. 23. 08:21
 4/7 A kérdező kommentje:
És az új jó lenne, ha a kutya pórázon lenne, úgy engedném oda, és ha a macska oda akar kapni, akkor el tudom húzni, vagy ha ne adj isten a kutya akarná bántani, akkor is el tudom húzni onnan. Vagy inkább a kutya legyen elengedve, a macska meg legyen az ölembe?
2013. okt. 23. 10:20
 5/7 A kérdező kommentje:
*úgy
2013. okt. 23. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt fegyelmezd, amelyik rosszul viselkedik. Ha a macska támad, és te a kutyával csinálsz bármit, vele meg nem, akkor a macska semmit nem fog belőle tanulni. A konkrét módszert meg így távolról nehéz megmondani, csináld biztonságosan, de ne parázd túl, nem minden macska születik terminátornak.
2013. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot, holnap úgy is átmegyünk az állatorvosunkhoz, hogy neki mi a véleménye, meg hogy egyáltalán hogyan kell gondoskodni egy kismacskáról, mert még soha nem volt. Meg hátha ő is mond valami j ötletet az összeszoktatásra.
2013. okt. 23. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!