Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikrocsipezett macskak. Mar a...

Mikrocsipezett macskak. Mar a ti varosotokban is kotelezo?

Figyelt kérdés
Oktoberig kellett csipeztetni a macskakat is a mi varosunkban, Szlovakiaban. Magyarorszagon is kotelezo mar? Velemenyek ? Itt 15 euro az ara az allatorvosnal.

2013. okt. 22. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Hajdú-Biharban lakom és itt csak a kutyákat kellett csippeztetni 2500-3000 ft
2013. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Macskákat még nem kell. Na, az érdekes lesz, ha kell. Azt a rengeteg ide-oda mászkáló, gazdátlant miként oldják meg.
2013. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi csipeztettük a sajátunkat.

Szerintem az jó lenne, ha mindenki becsipeztetné azt az állatot, amit a magáénak érez. Akár kint tartott, akár benti.

A kóbor cicák sajnos más esetbe tartoznak.

2013. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ellenoriztek -e, kell birsagot fizetni azoknak akik nem tettek meg ? Mi van azokkal akiknek tobb macskajuk van es nincs penzuk a csipre, mert munkanelkuliek ?
2013. okt. 23. 00:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk macskák esetében nagyon nehéz lenne ezt a chip témát kivitelezni. A mi udvarunkba kb. 5-6 macska lakik életvitelszerűen. Nem a mi macskáink, csak vmiért itt érzik jól magukat vagy nem tudom.

De van 2 szobacicám, akik néha azért kisunnyognak a kertbe és ezért, hogy legalább bolhákat meg férgeket ne hozzanak haza, kezelem az "albérlőket" is.

Jól is néznénk ki, ha köteleznének arra, hogy még azt a +6 macskát is chipeltessem.

De ellenőrizni szerintem ezt végképp nem lehetne.

A kutyák esetében nagyon jó dolognak tartom, de szerintem ezt sem ellenőrzik megfelelően (még).


Tavaly és idén is volt egy csomó akció, hogy olcsóbban/ingyenesen lehetett chipezni a kutyákat. Ha a macskák esetében is törvénybe lesz írva, hogy kötelező a chip, arra is lesznek akciók.

2013. okt. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt a legtöbben nem ott élnek, ahol te. Hát nem is lehet megmondani, nálatok hogyan fognak ellenőrizni, szankciókat kiszabni.
2013. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kötelező,de az összes macskám chip-es mivel az ő érdekük és nekem fontos,nem egy vagyon valljuk be és biztonságba van a macska is ha benne van.Pedig az enyémek nem járnak ki,de mégis jobb ha van.
2013. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már egy éves a téma, és a mult héten olvastam a neten, hogy Horvátországban életbe lépett a rendelet, macskát chipeztetni kell, ellenőrzik a felelős /állattartást, ivartalanitás, stb. Ha nem tartják be, 1év vagy 2 év börtön. /sulyos esetben/. Szegény cicák!A vajdasági ujságban jelent meg.
ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!