Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mihez lehet kezdeni egy...

Mihez lehet kezdeni egy hisztis macskával?

Figyelt kérdés
Másfél éves, ivartalanított kandúr cicám van. Nagyon édes, bújós cica, mégis eleven és játékos. Semmi baj nem lenne vele, imádnivaló, kivéve egy dolgot. Állandóan nyávog! Már az apja és az anyja is nyávogós macskák voltak, az anyja folyamatosan csak nyávogott, akármi volt, de ő sem lett sajnos jobb. Amint meglát minket, elkezd hangosan nyávogni, bújik és nyávog, fut és nyávog, hempereg előttünk és nyávog. De nem akárhogy, hanem vagy olyan fenyegetősen, akaratosan, vagy fájdalmasan. A wc ablakban is úgy tud sírni, ha már 2 órája nem kapott kaját, mintha egy elveszett, éhező kiscica lenne, holott semmi baja, csak egy kissé éhes már - na igen, épp ez az, ő mindig éhes, napi tízszer sem lenne elég neki az evésből. És folyton csak nyávog hozzá. Miért lehet ez? Le lehet szoktatni valahogy erről? A régi cicáim csak akkor nyávogtak, ha valamijük nagyon fájt, ő meg folyamatosan mindent kommentál. :D Sokszor már nagyon idegesítő.
2013. okt. 25. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ezzel valószínűleg nem mondok újat és azt fogod mondani, hogy de ez nem célravezető, de akkor is:

nem kell róla tudomást venni. Rá se nézz, SOSE sajnáld meg, csináld tovább a dolgod. Ha előtted nyávog, akkor óvatosan lökd félre a lábaddal vagy szólj rá, hogy menjen el onnan és ne törődj vele. Egy idő után meg fogja unni. Persze ez időbe telhet, főleg ha már így megszokta és eleve ezt a viselkedést tanulta el az anyjától is.


Nekem is voltak és vannak ilyen cicáim, nálam a fenti dolog bevált. Persze nem 1-2 hét alatt... Esetleg azt lehet még csinálni, hogy ha nyávog mindig elkezdesz idegesen tapsolni felé vagy valami zajt csapni, amit nem szeret. De ez csak a kisebb nyávogásnál válik be, ha szinte már "sír" és nem csak egyet-egyet nyávog, akkor hiába tapsolsz...

2013. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismerős.. Főzés nem tellik el hatalmas,keserves sírás nélkül,ha eszünk szintén nyávog,ha megérkezünk,ha hordozóba rakom,ha elmegy wc-re (bár hasmenéses), evés után is,ha felugrik az ágyra akkor is.

Ilyen a jelleme,engem is néha felidegesít,mikor nem tudok főzni tőle mert míg előkészülök és főzök legyen 1 óra azt végig rikácsolja,ha kizárom a konyhából még hangosabb.

Ilyen a természetük szerintem,legjobb ha ilyenkor figyelmen kívűl hagyod,mert ha rászólsz vagy engedsz neki az jön le belőle neki hogy ezzel eléri a figyelmünket.

Tegnap azt csináltam hogy beraktam zenét főzés közben elég hangosan,így elég hamar abba is hagyta,mondjuk fél óra alatt a nyáverkolást:D

2013. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudom, hogy elég régi kérdés, de talán segít ma is:

A cicák alapvetően nem nyávognának, de mivel mi is hanggal kommunikálunk vele, ő is hanggal fog. Ha minél kevesebbet beszélgetsz vele, egy idő után ő is kevesebbet nyávog majd. Végleges megoldás tényleg az ignorálás, bármilyen nehéz is.

2017. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!