Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pofátlan macska ellen mit...

Pofátlan macska ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet van, hogy az egyik szomszédunknak, 5 macskája van. Ebből van egy vörös/narancssárga, amelyik nagyon pofátlan. Múltkor kitettem az ebédet az asztalra, ajtó nyitva volt, szellőztetni kellett. Elmentem a mosdóba kezet mosni. Mire visszaérek, macska az asztalon ESZI AZ EBÉDET, beleturkál.... Elzavartam, de a csontot (tejfölös csirke volt az ebéd) azt otthagyta. néhány nappal később a teraszi ülőgarnitúrának a fehér párnájára ugrott fel és összekoszolta. Következőnek a gömbszivarfának a törzsén kezdte el koptatni a karmát. (1 másik fán ugyan ezt csinálta rá 1-2 hónappal annyi is lett a fának) Ma is megtörtént, hogy főzöm az ebédet, ajtó nyitva, mert jó idő van, és a macska befut a lakásba. Alig lehet kikergetni! Ráadásul, úgy, hogy ott állok az ajtótól 2 m-re, még a TV is megy mert nézik a gyerekek. És még ettől sem riadt vissza. A szomszédunk azt mondja, kizárt, hogy a macskák éjszaka járkálnának, mert fent alszanak mind az 5-en a padláson. Szembe szomszédnak van egy nagytestű kutyája, az meg ugatja a macskát! Mit lehetne tenni? Kertes házban lakunk, nekünk nincs macskánk, mind a 2 szomszédnak igen, és egyikőjük sem tudja az állatot megtartani. Mindegyiknek a macskája idejár. Már nagyon elegünk van az egészből, hogy nem lehet nyitva hagyni az ajtót, mert bejön a macska! Kerítés van, de átfúrják magukat rajta! Hatalmas kertünk van, gondozott, gondolom ezért szeretnek a macskák idejárni.


Van valakinek valami ötlete, hogy mit kellene ilyenkor csinálni?



2013. okt. 27. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
szerezzetek egy kutyát, akár egy kicsi is jó lesz
2013. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez elég kellemetlen, de aki kertes házban macskát tart, az nem zárhatja be a macskáját a házba, a macskának meg nem lehet megmondani h hova mehet és hova nem.

Szerintem két lehetőség van, ha nem akarod h bemenjen a házba.

- Felszerelsz az ajtó mellé szúnyoghálós ajtót és akkor nem tud bemenni és lehet közbe szellőztetni (és a légy se megy be)

- Meglátod a macskát legközelebb a házba, akkorát rácsapsz egy ronggyal, h ne legyen kedve legközelebb visszajönni. Zavard el (és a többiek is ha meglátják) és feltehetőleg elmegy a kedve a látogatástól.

Hármas verzió, szerzel egy kutyát amelyik nem komálja a macskákat, csak a kutya meg olyan h ha hozzászokik a macskák jelenlétéhez, egy idő után nem foglalkozik velük.

2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja gondozott kertnél, ott nem szaladgálhat egy kutya szabadon, mert kitaposna sok mindent, meg gödröket kaparna.

Max. a bejáratnál lehetne tartani pórázon, az meg állatkínzás.

2013. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
Vegyél egy vízipuskát, töltsd meg citromolajos vízzel és rendezz macskavadászatot. Egyszer találod telibe, és onnantól tartani fog minden helytől, ahol megérzi a citromszagot. A citromot egyébként is utálják. És semmi komoly baja nem lesz a macskának egy kis illóolajos víztől.
2013. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló. Igen ez a baj a kutyával, hogy kitapos mindent, ráadásul elég nekünk a házat meg a kertet fenntartani, az is sok munka, nemhogy még egy kutya!
2013. okt. 27. 11:00
 6/7 A kérdező kommentje:

4. válaszoló!


Nem is rossz ötlet

2013. okt. 27. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet, csak nem fog működni. Nálunk is ez a gond, a szomszéd két macskája átjár hozzánk, beszökdösnek a házba, felfalják a mi macskáink ételét, a kerti tálalón nem lehet ételt hagyni, sőt a kerti faházba is belógnak és az ott tárolt macskaeledeles zsákot kirágják és dézsmálják. Én már mindent kipróbáltam, rájuk csapok ha meglátom őket, spriccelem őket, távoltartó sprayt használtam de semmit nem ért. Ahova odaszoknak onnan nem mennek el az istenért sem. Vagy fizikailag tartod őket távol ajtóval, szúnyoghálóval, vagy kutyával. Nálunk a kutya nem megoldás mert nagyon rendszertelenül vagyunk otthon.
2013. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!