Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olvastam neten, hogy a sziámik...

Olvastam neten, hogy a sziámik a gazdihoz ragaszkodnak nem a helyhez, ha gazdi meghal, ők is meghalnak. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy ilyen cicám, 3-4 hónapos lehet, kandur cica. 3 napja van nálam, nem eszik, nem iszik, nem mutat semmi érdeklődést irántam. Nem nagyon kíváncsi semmire, bekúszik egy sarokba és ott kuksol. Jobbnál jobb falatokat próbálok neki adni, semmi eredménnyel. Simogatom, becézgetem, de csak menekül tőlem. Nagyon félek, hogy depresszióba esik. Lelkileg kikészülök. Párom mikor látja rajtam, hogy ez mennyire megvisel, még rá tesz egy lapáttal. Szereti az állatokat, ők is szeretik őt, de ezzel a kismacskával ő sem tud megbarátkozni. Nagyon félek, hogy megakar halni, mert hiányzik neki a "régi" gazdija. Segítsetek. Mit tegyek?
2009. nov. 13. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak türelem, még alig telt el pár nap! Ne erőszakold rá magad, hagyd, hadd közeledjen ő hozzátok. Légy a közelben, beszélj hozzá kedves hangon, aztán meglásd szépen lassan megszelidül:) De ez nem megy olyan gyorsan.
2009. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem hajlandó, se inni, se enni, se aludni. Én se eszek, és alszok, mert nem tudok a gondolattól mi lesz vele. Az eddigi cicáim, ha nem is az első nap a másodikon már ettek, még ha a távolságot meg is tartották. Félek, hogy nem lesz ennek jó vége.
2009. nov. 13. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
A cicák se egyforma személyiségek. Ha ennyire sztrájkol, azért én beszélnék az állatorvossal is.
2009. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is erre a döntésre jutottam, holnap délig van rendelés fel is keresem, de addig is feltettem ide ezt a kérdést, mert nagyon nyugtalanít.

Azon is gondolkodtam, hogy felhívom az előző gazdáját. A kedves Válaszolókkal, az állatorvossal, és az előző gazdival hátha kitudunk valamit találni.

2009. nov. 13. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Mesélj, mi van a cicáddal? Mit tanácsolt az állatorvos? Jó ötlet a régi gazdival beszélni. Hívtad?
2009. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondanám, hogy a cicák ennyire hűséges állatok, amit írtál, azt inkább a kutyusokra mondják. A cicák elsősorban helyhez kötődnek, aztán emberhez. Így nem gondolnám, hogy a cicád "haldoklik". Vagy legalábbis nem azért, mert elhagyta a gazdija. Ha nem eszik és nem iszik, az viszont mindenképp nagy bajra utal. Mindenképp vidd el dokihoz, mert a cica beteg lehet!!!!
2009. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előzővel abban, hogy a macskák nem hűséges állatok. Az én cicám igenis személyhez kötődik és nem helyhez. Én vagyok a hivatalos gazdija, velem alszik, én játszok vele, szinte csak rám hallgat. Ha nem vagyok itthon nyávog, állandóan mászkál és mindenhova benéz, tehát keres engem. Ha meglát, megbolondul, "szerelmesen" néz, eldobja magát és már akkor dorombol, ha csak hozzászólok vagy ránézek. Sokszor anyukám foglalkozik vele, ő ad neki enni, mert sajna rengetegszer kell rohannom. Hozzá mégsem ragaszkodik ennyire, anyum szabályosan könyörög neki néha, hogy legalább egy picit doromboljon neki vagy engedje magát simogatni. Jól bánik vele, szereti, szóval nem azért viselkedik így, mert oka van rá. Egyszerűen nekem mindent megenged, másnak alig valamit.


Szerintem is keresd fel az állatorvost, ő biztos többet tud ajánlani. Vagy próbálj meg játékot kezdeményezni, én mindig így szelídítem meg a cicákat és be szokott jöi. Köss egy hosszú cérna végére egy kis papírgalacsint és húzigáld, arra rá szoktak kapni. Hátha a nagy magányban rájön a játékosság. :)

2009. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem az állatorvossal ő azt mondta vigyem el majd megnézni, hát nem vittem, hívtam az előző gazdit, ő azt mondta vigyem haza hagyjam nála, majd meglátjuk mi lesz.
2009. nov. 15. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsoltam volna, hogy hívd fel a tenyésztőt... Neki már biztos van tapasztalata, hogy mit kell csinálni egy depressziós sziámi kölökkel...


A jó tenyésztő egyébként (már ha attól van a cica) ilyen esetekben segíteni szokott, ott nem ér véget annyival a kapcsolat, hogy hazaviszed a cicát.

2009. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!