Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan jelzi a macska hogy...

Hogyan jelzi a macska hogy WC-zine kell?

Figyelt kérdés

Lehet gáz a kérdés, de most este befogadtunk egy macskát, és egyáltalán nem tudjuk hogy mit hogy jeleznek.


Teszünk ki neki almot, úgy ahogy kell, nem tele.


Ha egyszer valahova elvégzi a dolgát, akkor úgy tudom, fel kell szedni azt, és az alomba vinni, így következőre oda megy...


De a lényeg az, hogy mit fog csinálni, mire kell odafigyelni mikor azt kell neki?


2013. okt. 30. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

El fog kezdeni keresni magának egy helyet, ahol tud kaparni. Megfogja találni amit kitettetek és ott végezni a dolgát.


A mi macskánk is így csinálta, azonnal, már első alkalommal az alomtálcába végezte a dolgát. Körbejárta a lakást és végül ott kötött ki. Rá 1-2 évre körülbelül egyszer véletlenül kizártuk az erkélyre. Mentünk el ottonról és nem vettük észree, hogy kint van, becsuktuk az erkélyajtót. Kb 5 órát voltunk távol. Hazaérve kerestem a macskát. Aztán megláttam az ablakon keresztül, hogy ott vár és nyávog. Kinyitottam, erre már szaladt is gyorsan az alomtálcába kakilni és pisilni. Nem csiált addig semmit.

2013. okt. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtalan, nyávog, nézelődik, helyett keresgél. Pl szekrény háta stb. Rakd ki az almot, tedd oda had szagolja meg maga és majd oda megy. Ha most fogadtátok be akkor az új hely miatt lehet nem fog székelni. 3 nap az még oké, akkor ha játszik, eszik stb. De ha majd bágyadt akkor doki.
2013. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek!! (ment a +)
2013. okt. 30. 01:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd bele az alomba, fogd meg az első lábait és kaparj egy kis mélyedést, majd ültesd bele és óvatosan nyomd le a fenekét és kicsit hagyd úgy. Majd vedd el és fogd meg újra az első lábait és temesd be velük a lyukat.

Tudom, hogy viccesnek tűnhet, de nekem ez mindig bevált. Természetesen nem akkor fog wc-zni, nem fog csinálni semmit, de megérti, hogy az a hely arra való és nagy valószínűséggel majd ott végzi a dolgát később. Csak ne legyen neki rossz élmény, ne nyomd le erősen, ne legyen ideges, nyugodt legyen a légkör, mert ha megijed vagy valami, akkor összekötheti az alomtálcával és az életben nem megy a közelébe.

Addig is javaslom pakolj el mindent, amit az alom helyett választhat, pl. nagy, puha szőnyegeket (a a sima szőnyeg maradhat, csak vannak azok a nagy bojhosak, azokba szeretnek pisilni).

2013. okt. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bolyhos* - De ez legyen a legnagyobb gond, remélem minden rendben lesz. Gondolom odafigyeltek a többi dologra is, fontos neki rendszeresen féreghajtót adni és külsőleg pl. cseppekkel kezelni az élősködők ellen (ami rátok is veszélyes lehet).
2013. okt. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!