Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lett két kölyök cicám. Mivel...

Lett két kölyök cicám. Mivel etesem öket? A royal canint ajánloták többen de mivel nem tudom milyen ezért nem tudom jó e nekik. Mi ellen érdemesbe oltani őket? S a legfontosabb az ivartalanitás mikor?

Figyelt kérdés

miért jó az ivartalanitás kölyök korban?

száraztáp vagy konzerv?


2008. júl. 8. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mennyire kölyök cica?én 5 hetesen kaptam a cicámat,és akkor még nem ivott vizet,csak úgy adtam neki tejet,hogy pici vízzel felforraltam...aztán egyre több vizet öntöttem a tejhez,végül a tejet elhagytam...száraztápot kicsit áztatva ette meg először,aztán már rendesen is..a konzervet viszont rögötn elkezdte enni,ha össze volt nyomkodva..
2008. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kiscicákat 8 hetes kor körül kell először beoltani és féregteleníteni. Az, hogy milyen oltásokra van szükség, attól függ, kinti vagy benti cica lesz. A kintieknek többféle oltásra van szükségük, mert jobban ki vannak téve a fertőzéseknek. Az oltást és féregtelenítést ismételni kell.

Ivartalanításra már 6 hónapos kortól sort lehet keríteni. A tévhitekkel ellentétben nem okoz semmilyen lelki válságot a cicáknál, és minél fiatalabb korban történik, annál kevésbé viseli meg a cicust, annál ritkábbak a szövődmények.

Az etetés pénztárca-függő. Ha az anyagiak nem jelentenek gondot, akkor nyugodtan adhatsz Royal Canin-t, vagy Hill's-t, ezek prémium tápok, megbízhatsz bennük, mindent tartalmaznak, amire az állatkáknak szükségük van.

Az áruk viszont kb. 4-szerese a kommersz tápoknak, amikről viszont nem tudhatod biztosan, mi is van bennük. Persze a cicák többsége olcsóbb tápokon is remekül elél, de sajnos vannak érzékenyebbek, akiknek egészségügyi problémák miatt nem lehet adni.

Sok orvos azt javasolja, hogy tartsuk csak száraz tápon a cicát, én azért ezt nem tartom szerencsésnek, javaslom, hogy a napi kétszeri etetésből egynél a táp (fele) konzerv legyen. És ha kis korban adsz neki néha házi kosztot is, és megszereti, akkor időnként színesítheted vele a repertoárt.

Javaslom ezt az állatorvosi oldalt:

www.macsek.hu

2008. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanítást azért ajánlják kölyök korban(az enyém 6 hónaposan esett át rajta,3 nappal utána semmi baja se volt)mert így nem lesznek újabb kóbor cicák(ha nem akarod megtartani őket stb), és kisebb korban gyorsabban gyógyulnak, regenerálódnak. Az én cickám veszettség ellenit kap évente egyszer(ki-be mászkál, van 1 4 éves unokahugicám)3 havonta féreghajtót. a royal canin nem rossz, bár én whiskast veszek neki, megőrül érte:)általában konzervet kap, "nasinak" meg szárazat.Viszont ha a száraz tápos megoldást választod, mindeig legyen előttük friss, tiszta víz!

remélem mindent megtudtál, amit szerettél volna!nagyon boldog cicázást kívánok Neked:)

2008. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
egyébként konzerzbe jó az a gourmet gold is vagy micsudi,egyszer kaptam azt az állatboltos ismimtől és jó,csak nagyon de nagyon drága..
2008. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!