Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan adjátok be a macskán...

Ti hogyan adjátok be a macskának a féreghajtó tablettát?

Figyelt kérdés
porrá törtem beleraktam a macskakonzerves kajába és nem ette meg, ott volt 3 napon keresztül és inkább nem evett...amikor kiöntöttem, azután meg csak félve evett, most vettem egy másik tablettát, ha feloldom vízben és injekciós ampullába felszívom, úgy beadhatom neki? kénytelen lenyelni, ha a torkába sprickolnak neki lassan nem? 5 éves kandúr, eddig a kajába megette, most valamiért érzi benne azt a iszonyat szagát szegénykém, nem is értem miért nem lehet szagtalan és íztelen gyógyszert gyártani

2013. nov. 2. 22:39
1 2
 1/12 zozelelona válasza:
100%
a nyelve leg hátuljára rakjuk és addig csukva tartjuk a száját amig nem érezük azt hogy le nyeli ez tapasztalat mert nekem is van cicám vagy ha ugy sem akor egy kis husiba ami nyers jol csavard bele és ugy
2013. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
egybe add neki így csak egy harapás én kolbászba tettem neki és míg azt falatozta észre se vette
2013. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Maxitabi ***** válasza:
100%

Az én előző cicám is mindenhonnan kiérezte az ízét,bármibe tettem.. A doki sem tudta lenyomni neki.. visszaöklendezte,az egész rendelőt beterítve..:)

Azóta pasztát veszek,azt oldalról mélyen lenyomom a szájukba és kész..

2013. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi olajos haldarabba szoktuk belenyomkodni, és úgy gond nélkül meg szokta enni a gyógyszert. (macsek fogamzásgátló, addig amíg nem lesz ivartalanítva)

Ha más megoldás nem jön be, akkor meg marad az, hogy a hátán a kis bundáját ha megfogod, akkor kicsit lemerevedik...akkor a fejét kicsit felhajtod, és kinyílik a szája, és akkor óvatosan kinyitod neki, és benyomod hátra a szájába a gyógyszert(akkor is egy kicsi halba vagy húsba bagyulálva)..és ha szerencséd van, akkor lenyeli, ha nem, akkor meg kiköpi, és mehet a csata tovább...... :D csak óvatosan nehogy félrenyelje!

A mi cicáink ha így kellett gyógyszert adni nekik, mindig megutáltak minket :D de hát a cél érdekében muszáj.. :)

2013. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ez mind jó ötlet, csak egy baj van, sem a nyers húsra nincs rágerjedve, sem a kolbászra :( megszagolja őket és odébb áll, kinyitni a száját meg nem nagyon akarja, ilyen injekciós izékével is úgy tudom a gyógyszereket beadni neki, hogy fülek hátul összefog és automatikusan egy kicsit eltátja a száját, hogy éppen a cső vége befér neki oldalt
2013. nov. 2. 22:55
 6/12 A kérdező kommentje:
valahogy mindenképpen holnap be kell adnom, most alszik, de valamit láttam hátul a szőrén ami mozgott és félek, hogy férges, kínozni sem akarom, mert imádom, de muszáj lesz egy kicsit megkínoznom, ahogy írtad a cél érdekében
2013. nov. 2. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal. Ne engem utáljon már! :D
2013. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ Azért az állatorvoshoz nem utazok most 25-30 kilométert buszon...
2013. nov. 3. 11:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig állatorvossal adatom be. Szerintem a legjobb az a paszta formájú, mert ez ízesített, könnyebben lenyelhető, mint a por. Egyszer kapott por formájában is, szó szerint a torkán nyomta le a kis kanalat. Nyáladzott, próbálta visszaköpni. A pasztával eddig nem volt semmi baj, szerintem még szívesen is ette. (Vitaminthe)
2013. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
itt nálunk falun csak ezt a cestal tablettát lehet kapni, sajnos ilyen bő a kínálat
2013. nov. 3. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!