Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlélik a hideget a cicáim?

Túlélik a hideget a cicáim?

Figyelt kérdés

3 cicam van, 2 eves, es 1 eves ivartalanitott kandur es egy 5 honapos kislany. Benti cicak voltak eddig abban az ertelemben, hogy egesz nap kint voltak kiveve este, mindig bent aludtak, volt alom, szobatisztak voltak 100%ig. 2 hete van egy kutyank es azota a cicak mintha direkt bosszantani akarnanak, mindenhova odapiszkitanak(kaki), mind1 h konyha, furdo vagy perzsaszonyeg...a paromnak eddig sem tetszett h bent voltak, mert hat a macska nem hazba valo bla-bla, amiben van is igazsag , nem kell ti is nekem alljatok... na hat ezek a dolgok utan, a parom azt mondta h kesz, ennyi volt, ezentul kint lesznek a macskak ha tetszik nekem ha nem... de felek, h mi lesz veluk ebben a hideg idoben es foleg majd telen. F4ljarnak a padlasra avval nincs is gond, de a teto es a padlas padloja kozott van egy jo aransznyi res korbe, vagyis nincs beszigetelve vagy nem tudomm, nem ertek hozza, magyarul nagyon huzatos a padlas. A kerdesem: mi lesz veluk telen? tulelik? vagy csak en csinalok ekkora ugyet belole??? nem tudom mit tegyek, nagyon bant h ezt tettek amiert ezentul kint kell ulljenek a sajat hulyesegk miatt, pedig ullhettek volna bent egesz telen. (a kutyank nemetjuhasz, tehat kint van, vagyis a kazanhazban)


Mi lesz a cicakkal?? :((((


23/L


2013. nov. 2. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
az én szobacicám is város panelból került hozzám aztán tavasszal egy szép napon kitettem úgy h sose volt kint csak amikor hozták... kb 2hétig nem volt meg enni se jött aztán egyszer megtaláltam kis soványka volt de egészséges mert meg lett nézetve azóta mindig kicsit vékonyabb de semmi baja nincs itt kint sőt boldogabbnak látom. nálunk bemehetnek mindig a kazánházba ami szigetelve van és amikor be van gyújtva mindig tök jó idő van ott :)
2013. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ha a helyedben lennék és beleegyeznék a döntésébe, akkor mondanám neki, csináljon akkor nekik egy kis házat, ami alul felül oldalt ki van bélelve hungarocellel és szivaccsal, ha össze bújnak nem fognak megfázni a hungarocell pedig eléggé tartja a meleget. a másik verzióm, hogy nem egyeznék bele és akkor inkább felkelnék hajnalban kiengedni őket, vagy megágyaznék nekik a kazánban, ha kertes házban laktok, vagy garázsban...hidd el, ha nagyon akarnak, el tudnak bújni, de mivel nekem a macskám a gyerekem,mert nincs amúgy gyerkőcöm, így ha lenne, akkor a a saját gyerekemet sem raknám ki az utcára, ha bekakálna vagy pisilne...
2013. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hat igen, en is igy erzek, ok az en kis gyerekeim, nagyon szeretem oket de az se okes, hogy harom cica naponta 3at kakaljon a hazba... eleg kellemetlen igy inditani a napot reggel 7kor , hogy szedem fel a szxonyeget, felmosok stb... de nagyon saunalom oket kint, al elobb is kimentem cigizni, es a pici allt az ajtoba es en meg "magyaraztam neki" h nem johet be :(( pfff szakad meg a szivem
2013. nov. 2. 22:57
 4/9 anonim ***** válasza:
igen, de azt tudd, hogy ahova egyszer már odakakilt, azt felmoshatod a legerősebb hipóval is, akkor is oda fog kakilni, mindenképpen olyan hely kell nekik, ahol nincs szőnyeg, inkább télire almot rakj ki nekik, de mivel hárman vannak, így abból sem elég egy, mert egyik a másikéra nem megy rá
2013. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem ertem miert tenek ki a kertbe almot... elvegzik ok a kertben, evvel nincs gond.... nem ez a legnagyobb baj itt, hanem h felek h megfaznak(meghalnak) es nem birom felfogni, h miert jott rajuk az, hogy hozza se nyultak az alomhoz es ossze vissza kalaltak tobbszor is....
2013. nov. 2. 23:05
 6/9 anonim ***** válasza:
úgy értettem az almot, ha házban lesznek bent télire és éjszaka nem tudod kiengedni őket, akkor almot raksz le nekik, hogy ne a parkettára/metlakira/szőnyegre wécézzenek.de nyugi, az állatok most is azt mondom, elbújnak és ha fáznak, akkor majd bekéredzkednek, legalább is az enyém az ablakban nyávog, ha megunta odakint, vagy fázik
2013. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
még valami, nem írtam abszolút, hogy a kertbe tegyél almot, te mondtad, hogy bent kakilnak 3-at, én erre írtam, hogy rakj ki nekik almot a házban, de egy másik helyen, mint eddig, mert ahova már a macsek oda piszkított, ott lehet alom is, akkor sem arra fog rámenni, hanem arra a helyre, ahol érzi az illatot, és felmoshatsz akármivel is, akkor is érezni fogja...
2013. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ja akkor felreertettem bocsi... de az almot nem tudo most a konyha kozepebe tenni mert hat ott erzik a szagukat... es egy dolog h bekerezkednek, sot a ket nagyobbik nyitja az ajtot tehat ez nem problema, de a parom egyszeruen kulcsra zarja az ajtot es nem engedi be oket... ez a baj...
2013. nov. 3. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt már nektek kell megoldani, akármilyen tanácsot próbálok adni, úgyis mindig a párod szava lesz a döntő...
2013. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!