Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van aki még úgy gondolja,...

Van aki még úgy gondolja, hogy lakásban abnormális állatot tartani?

Figyelt kérdés

Itt mindenki a lakásban tartja a macskát. Egy dolog, hogy én ezt egyáltalán nem tudom megérteni. És mielőtt valaki azzal jönne, hogy nincs más lehetőség...Én 18 évig házban laktam, volt jó néhány macskám aki a szívemhez nőtt. Most úgy alakult az életem, hogy lakásba kellett költöznöm, de eszembe sem jut macskát benn tartani. Voltam már macskás lakásokban, a gyomrom felfordul, mikor bemegyek az ajtón. A macska az alom után felmegy az ebédlőasztalra, az ágyba, stb. Oké, hogy tisztán tartják, de fujj, ez akkor is egészségtelen. Ezzel az erővel, mi is odacsinálhatnánk a sarokba,a aztán meg elmennénk kajálni. Meg a másik dolog, hogy sokan azon sírnak, hogy kiment a macska, kicsit kapott egy kis szelet, hideget,és már beteg, nagy, elpusztult. Ez azért van, mert a benti macskák olyan életmódra vannak szoktatva, hogyha kinti levegő éri, már hullanak.

Tényleg nagyon szeretem a macskákat, de ez a benntartás már őrület. Ne is soroljam, mikor kisbaba mellett tartják.

Akinek, nem inge ne vegye magára!



2013. nov. 3. 03:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A macska felment az ebédlőasztalra? :O


Na tisztázzunk pár dolgot:

1. Nevelni kell a cicákat is, ez az öntörvényű duma hülyeség. Nevelni kell, nem mindent megengedni. Imádom az állatokat, de nem engedek fel egy állatot sem oda, ahol eszek!

2. Egy kis széltől nem kéne betegnek lennie vagy elpusztulnia egy állatnak sem. Kutyám nagyon nagyon rossz-gané menhelyről került hozzám, a lakásba. A cicámat a neten találtam, ő be sincs oltva. Normálisan etetem, nevelem őket és soha semmi, egy icipici baja sem volt még egyiknek sem... Megjegyzem, volt már kint is azért 1-2 alkalommal a cicám, élvezte azt is de semmi baja nem lett.


Nem tudom hogy mivel etetik az olyan állatokat, amelyek egy kis széltől, kis kinti léttől elhaláloznak... vagy mit szednek össze? :O


Szerintem ha valaki normálisan nevel egy állatot és foglalkozik vele, odafigyel rá, akkor semmi ilyen probléma nincs.


Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, találok mindig hibát az állataim viselkedésében DE hiába volt már sok-sok állatom (mind bent) egyik sem volt beteg, nem volt idegbajos, nem volt szemtelen, se koszos... semmi.


A kisbabás részt meg pláne nem értem. Oké, sokan nem szeretik bent tartani az állatokat, gyerekkel meg pláne, mert félnek. Erre is ugyan azt tudom mondani, hogy minden minden tényleg nevelés kérdése. :)


Hozzáteszem: sosem álltam jól anyagilag, nem kapnak meg minden szirsz@rt az állataim, de normálisak, egészségesek, vidámak és csodaszépek. :)

2013. nov. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Biztosan sokan abnormálisnak tartják.

Az ő számukra az a megoldás, ha nem tartanak.

Abnormális volna részemről, ha rá akarnám venni őket a saját lakásukban történő állattartásra.


Ezzel szemben vannak, akik számára ez teljesen normális.

Helyes, ha egyéb feltételek megléte esetén ők ízlésük szerint kutyát macskát, kecskét, bivalyt, görényt, tevét tartanak a saját lakásukban.


Abnormális dolog volna őket ebben meggátolni.

2013. nov. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Jó kérdés. :)

ki,hogy van vele.

Nekem vannak állataim (kutya,macska) de kint a helyük.

Az állatot nem szabad felruházni emberi tulajdonságokkal,sokszor többet ártunk az áradó nagy szeretetünkel nekik mint gondolnánk. Ezt nem szabad. Akkor is lehet szeretni egy állatot ha ott neveled a saját környezetében.

A lényeg az,hogy szeresd,de ne vedd el töle amit ő szeret a szereteteddel.

2013. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kikészülnék tőle, ha nem tarthatnám benn a törpenyulunkat... Pár év múlva szeretnénk egy Labradort is, ugyanúgy a lakásban lesz a helye a falkájával, velünk, nem kirakva az udvarra! Anyósoméknak "szobacica" Bernáthegyijük van és semmi gond vele :D

Ha az ember betart néhány szabályt (pl. RENDSZERES takarítás, alomcsere, ha van, az állatot is tisztán tartani stb), akkor nincs probléma az állatok lakásban tartásával! Ha te nem szereted, lelked rajta, nem kötelező, de azért én nem fogom kicsapni az udvarra az állataimat, mert szerintem nem ott a helyük!

2013. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel maximálisan egyetértek!


"de ez a benntartás már őrület. Ne is soroljam, mikor kisbaba mellett tartják. "


Akkor jó, hogy orvosok bizonyították, hogy akinél állatok vannak a gyerekek mellett az 1) nagyban csökkenti a szőrre való allergia esélyét 2) maga is állatszeretőnek nő fel általában. De biztos te fogod meghatározni, hogy jó-e...


Az ilyen embereknek nem való állat, mint te, akik annyira hülyék, hogy felengedik őket az asztalra és még az állatot nézik hülyének utána...

2013. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak,hogy legyen min zsörtölődnöd:


Nekem 2 cicám,2 kutyám, 3 egerem és 2 teknősöm van,párommal élünk családi házban,és jön a kisbaba márciusban.MINDEN ÁLLAT kinti-benti,akkor megy be,meg megy ki amikor csak óhajt. (Persze a tekik meg az egerek nem :D) és a baba miatt sem fog változni.

A baba külön szobába lesz,oda nem mehetnek be,tisztán tartunk mindent,az állataink egészségesek,oltva vannak,nincs bennük féreg,és semmilyen más élősködő.

Ugyanolyan családtagok,mint bárki más.


Én is így nőttem fel,köszönöm szépen remek életem volt,soha nem voltam allergiás semmire,és nagyon ritkán voltam beteg.

A mai gyerekek zöme,ha bejön az ősz,meg esik az eső,máris taknyos meg megfázott.Engem ez mindig elkerült...


Azzal egyet értek,hogy ne ugráljon fel az asztalra,stb. de ez meg csak nevelés kérdése.Nem az állat tehet róla,hogy ostoba gazdája van.


A szomszédban a macska és a kutya is bent végzi a dolgát a PADLÓRA és azok fel sem takarítják,csak letakarják egy papírral! EZ gusztustalan,fertőző és undorító,de itt sem az állat a hibás,hiszen sohasem szidják le őket,és nem mutatják meg nekik,hova kellene üríteni.


Az emberi butaságot lehet szidni,meg az igénytelenséget,de ezeknek nem az állatokhoz van köze.


Nálunk senki nem mehet az asztalra,esős idő után,ha koszos a lábuk és jönnének be,letöröljük az összesnek a lábát,ha nagyon sarasak,akkor pedig megmossuk őket.A cicák amúgy nagyon tiszta állatok és nem szoktak nyakig retkesek lenni.

Ágyba nem mehetnek,mindegyiknek van helye,és a napaéra max. felmehetnek.


Kulturált állattartás mellett,senkinek semmi baja nem származik az állatokból,sőt,előnyére válik.

2013. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem számoltam, de egyik válaszoló nem értette meg a kérdést, mivel nem én tartom a macskát az asztalon..mivel én nem tartom benn. Szeretem az állatokat, de ez a természet rendje elleni tett. Nem izgat, ki mit mond, mivel már mindenki benn tart mindent. Szerintem vigyük be a lovakat, meg a teheneket is. xD

Semmi bajom sincs, szőrre sem vagyok allergiás, attól, hogy kinn volt minden állatunk. Sajnos, hogy az emberek ennyire idióták

2013. nov. 8. 22:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azért idióta mindenki,mert fejlettebb szinten van nálad állattartás ügyében.


Igazán bölcs megszólalás volt,inkább maradtál volna csendben.Akiknél elért a dolog addig,hogy felismerjék,hogy az állat családtag,és a kutya-macska is jobban érzi magát kinti-benti tartáson,azok így is cselekszenek.A saját szegénységi bizonyítványod az,hogyha te nem így teszed,és még le is idiótázol mindenkit,aki máshogy csinálja,mint te.


Az ilyen emberekre nem lenne szükség sehol a világon,de főleg nem itt Magyarországon.Hülyéből már van bőven.

2013. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tyű te aztán egy rendkívül felsőbbrendű nem is tudom már-már isteni származású lény lehetsz.

Nem is értem, igazából nem is kérdés amit feltettél, hanem a te véleményed, amire nem is vársz semmilyen ellentmondó reagálást. Gondolom az egyetlen jó válasz a veled együtt bólogatás. Te lesz*rod ki mit mondd igazából :D Ezzel nincs is gond, léteznek ilyen alkalmazkodásra képtelen, egoista véleményhuszárok, de ez esetben ajánlom beszéld meg magaddal, hisz ez esetben nem találkozol ellentmondással :)


Minden macskám lakásban tartott, egészséges, tiszta állatok. Soha semmilyen betegséget nem kaptam el, sem kicsi koromban, sem most állapotosan, mert igényesen tartom őket. Az orvoson, a védőnőm nem tart egy borzasztó embernek, sőt a védőnő oda volt hogy mennyire édesek a cicák, és a baba hogy fogja élvezni hogy együtt játszhatnak. 40 éve ezt csinálja, nyilván ő is rosszul tudja. Nyilván az olyanoknak mint te, akiknek nincs türelmük meg energiájuk, könnyebb kib***ni a kertbe hogy majd ellesznek.

2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha már van kertem, akkor kinn tartom. Persze bejöhet néha. De te meg k*baszottul felsőbbrendű lehetsz, hogy a te macskáidnak benn kell lenniük, mint vmi arisztokratáknak...
2013. dec. 1. 02:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!