Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rág meg mindent a macskánk?

Miért rág meg mindent a macskánk?

Figyelt kérdés

Régen kinti macska volt, de egy ideje beengedjük nappal is. Mostanában viszont el kell előle dugni a telefonokat, mert nyalogatja és megrágja, a fülhallgatómat is elkezdte rágcsálni, sőt, mikor a házit csináltam ki kellett vinnem apához, mert harapdálta a tollam meg a füzetem. Meg néha a fémből készült kacsát is nyalogatja, pedig már nem kismacska, elmúlt 2 éves. Aggódnom kéne? A fogai szépek , nem úgy néz ki, mintha fájna neki.

Mit csináljak?



2013. nov. 3. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy vetted észre, hogy fájnak a fogai vagy az ínye vidd orvodhoz. Lehet akár ez íny gyulladás is.
2013. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem tutira nem ínhüvelygyulladásról van szó, a cicád esetében! Feltehetőleg valamilyen hiánya van (gondolok itt külömböző vitaminokra) és az ösztöneiből kifolyólag "próbálja pótolni"-és ezét rágcsál:) Nem eteted esetleg új fajta cicakajával? Lehetséges, hogy az a baja... Érdemes lenne eledelvásárláskor odafigyelned arra, hogy milyen vitaminokat tartalmaz a kaja, hiszen ez a cicád egészségére is kihathat. És nem túl célszerű házikoszttal etetni! De mivel írtad, hogy régen kinti cica volt, lehet, hogy ha nem változtattatok kaját, az a baja, hiszen elméletileg a kinti és a benti cicákat más fajta kajával kell etetni! :)
2013. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ínygyulladása* előző voltam, bocsi az elírásért >.<
2013. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom^^
2013. nov. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!