Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költesz a macskádra...

Mennyit költesz a macskádra egy hónapban?

Figyelt kérdés

Tápra, alomra, bolhanyakörvre, féreghajtóra, esetlegesen gyógyszerekre mennyit költesz egy hónapban?


Én lakásban tartok egy kölyök cicát, és nem tudom reális-e az az ár, amit a macskára költök egy hónapban.

Leginkább hasonlóan házban/lakásban tartott cicák gazdijainak válaszaira lennék kíváncsi, persze bárki írását szívesen olvasom!



2013. nov. 3. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 12 macskám van. Kintiek van külön ki házikójuk. Most az ivartalanítás előtt vagyunk. A 12 macskából kb. 4-5 lány. Már ebből egy ivartalanítva van. Itt 8000ft az ivartalanítás. Most két kismacskával járok orvoshoz. Ami elég olcsó. 1000 ft 2 látogatásnál. Ha valamelyik beteg azt viszem dokihoz. Most immunerősítőt akarok venni, olyat ami jó. Hetente vásárolok macska eledelt külön a nagyoknak és külön a 2 kicsinek. Az kb hetente 3000 ft. Kapnak nyers főtt csirke húst. Szépek egészségesek. Na szerintem 12 macska ellátása nem olyan sok pénz. :)
2013. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
semmit
2013. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is lakásban tartok cicát, most 4 hónapos. Havonta kb.:

Táp: 2000 Ft

Konzerv: 3000 Ft

Alom: 700 Ft

Nyers hús: 1000 Ft

Jutalomfalat: 300 Ft


Általában több mennyiségben veszem, nagyjából ennyire jön ki egy hónap. Ezen kívül állatorvosra eddig 17.000 Ft-ot költöttem (oltások,féreghajtás,vizsgálat). A kezdőfelszerelése 20.000 Ft volt.

2013. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Havonta olyan 5-10.000 között költök a cicára, ebben benne van az alom, a kaja és a bolha spot-on is.


6 hónapja van itt, eddig a havi kiadásokon kívül összese, kb. 70.000 Ft lett ráköltve (szállítóbox, alomtálca, kaparófa, oltások, ivartalanítás stb.).


Amúgy házi macsek, nem fajtiszta.

2013. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nedves táp: 3000

Száraztáp: 2000

Macskakolbász (ez a jutalomfalat, nasi nálunk): 1500

Alom: 5000


1.5 éves cicák, kettő. Bolhanyakörv, féreghajtó, gyógyszerek nem kellenek. Mikor elhoztuk őket akkor voltak féreghajtózva egyszer, minimális összeg. Bentiek, szóval nincs bolhanyakörv. Betegek még nem voltak.

2013. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Táp: 8000 (de ez elég fél évig)

Bolha/kullancs/parazita ellen: Foresto nyakörv 8000 ( 8 hónapig véd)

Alom nincs,mert kintre jár üríteni.


Esetenként kap húst és 100%-os konzervet,ezek egy hónapban kb : 2000-3000 Ft


Eddigi orvosi dolgok: ivartalanítás + gombás kezelés: 12 ezer (kandúr cica)

Féreghajtó 3 havonta: 200 Ft


Így összességében,lebontva havi 3-4 ezer Ft megy rá.

2013. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 6. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!