Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cicát csak lakásban...

Ha a cicát csak lakásban szeretném tartani, mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Volt már nem is egy macskám, de mindig kintiek, illetve az utolsó, egy kinti benti ivartalanított macsek volt, az idő nagy részében inkább kint leledzett. Viszont ő sajnos eltűnt majdnem egy éve, kaptam egy új cicát, és őt bent szeretném tartani, viszont ilyen még soha nem volt nálam, hogy csak bent, van valami extra amire ilyenkor figyelni kell? venni mit érdemes neki? Köszi a válaszokat előre is :)
2013. nov. 4. 23:09
 1/4 anonim válasza:
48%

Nehéz dió... Szerintem nem természetes a cicádat csak bent tartani. Szüksége van a lakáson kívüli környezetre is, ahhoz, hogy igazán jól érezze magát. Megértem, hogy szereted és félted, de előbb-utóbb nem fogsz vele bírni - szerintem.

Nekünk is van macskánk, 2 éves múlt a kisasszony, ivartalanított és elfogultság nélkül állíthatom roppant okos, értelmes. Nagyon szeretjük. Télen sokkal többet van bent, a gyerekkori kisszékemben alszik; tulajdonképpen szépen belakja az egész lakást. Hol anyumék szobájában a fotelben szunyókál, hol az ablakban ül és nézelődik, no és persze az én szobámban is jól elvan. :)

Nyáron kint van az udvaron, játszik a kertünkben, vagy a közvetlen szomszédok kertjében. Eddig még soha nem csavargott el.

Szobatiszta, télen - amikor a bejárati ajtó csukva - simán kikéretőzik; 10-15 perc múlva hívjuk és már jön is vissza. Bent nincs is neki alom. Elég rossz evő - száraztápot kap, olykor-olykor valami szaftosabbat is. Házi kosztot nagyon ritkán eszik, pedig nem mi szoktattuk a tápra. A tej 1 éves koráig nem is kellett neki. Abszolut nem igaz rá, hogy az ivartalanított macskák ellustulnak, elhíznak. Féregtelenítés 4-5 havonta, öv a bolhák ellen, főként a tavasz elejétől.

Mi is nagyon féltjük, óvjuk, főként a nagyobb kandúroktól. Á, bele se gondolok, hogy mi lenne, ha csak bent tartanánk! Sokszor úgy benne van a játékban, hogy körbe-körbe szaladgál. Kell neki a kinti "tombolás" legalább egy picit.

Remélem nem untattalak, extrákkal sajnos nem szolgálhatok, de talán ért valamit a válaszom.

2013. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelni kell és macska biztosá tenni a lakást :) . Ne legyenek éles szúrós dolgok dekorációk ott ahol ő van, mert játék közben beleszaladhat. Vigyázni kell a kábelekkel is mert megrághatja játék közben és baj lehet. Valamelyik növény mérgező számukra. A kaktuszt, ha van tedd más helyre. Tejet ne adj neki mert nem tudja megemészteni és hasmenést okoz stb. Legyen puha és meleg helye :) . Minőségi macska étellel etesd. Kaphat nyers húst is de disznó húst semmiképp. A húsnak a hájával odakelĺ figyelni mert mehet tőle a hasa. Almot is készíts be neki. Víz mindig legyen előtte. :) Játsz vele sokat, de majd ő úgyis jelez ha játszani akar. Olyan játékokat ne lökj elé amit lenyelhet. :)
2013. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Első: ha a macska egyáltalán nem jár ki, nem fog kikéredzkedni. Ha kijárós, akkor persze, hogy ki fog, mert jobban szeretnek kinn lenni a nagyvilágban, mint csak az ablakból nézelődni. Nekünk mindig volt macskánk, mindig kijárósak voltak, de sosem éltek pár évnél tovább, mert mindegyik eltűnt (elütötték, kutya megtámadta, nem tudjuk), pedig nem olyan nagyon forgalmas a környék. Én a fentiek miatt már nem tartanék kijárós macskát, a két saját macskám is utcáról mentett, benti macska volt, nem volt velük semmi gond. Az ablakot felhálóztuk, az ajtót csukva tartottuk, a cicák meg ha rohangászhatnékjuk volt, akkor a lakásban rohangásztak fel-alá. Egy nagy cicaház jó móka, szerették, de egy macska tulajdonképpen bármivel le tudja kötni magát. Ha van rá kapacitásotok, helyetek, építhettek kerti kifutót is, macskaajtóval, szóval a cica szabadon tud járkálni a lakás és az udvar között.
2013. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :) Mindegyik hasznos volt, igen én is azok miatt az okok miatt szeretnék most inkább benti cicát, amiket az utolsó válaszoló is említett. Van két kutyám is, az idősebb, nagyon szereti a kis cicákat, ha kicsiként ismeri meg őket, akkor semmi gondja nincs velük, mellég bármikor lemernék tenni egy akár milyen kicsi cicát is, viszont két éve, lett még egy kutyus, akkor már volt egy felnőtt macskám, aki addig a nagyobb kutyával lakott, a kicsivel valahogy nem jöttek ki túl jól, de sose bántotta ő se, csak látszott, hogy zavarja, kergette sokat, néha morcosan. Most azon próbálkozok, hogy valahogy összeszoktatom a kutyákkal a cicust és akkor lehet ő is kinti benti, bár ha sikerül még akkor is ott a rizikó, hogy kimegy az útra is. Már megmutattam a kutyáknak a cicust, a nagy egyből nyalogatta, puszilta, bolhászta, a kisebbik fura még, néha aranyosan nyalta, aztán meg vadászállásba vágta magát és nagyon figyelte :D talán majd szép lassan menni fog...
2013. nov. 6. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!