Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat kizárták egész...

A cicámat kizárták egész éjszakára az erkélyre, lehet baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon aggódom, mert az egyik cicám estére véletlenül kint maradt az erkélyen, reggel engedték be :( 3 éves szobacica, 8. emeleten lakunk, tehát nem kijárós macskáról van szó. Tudom, hogy sok macska eleve az utcán él, de nyilván ők ehhez hozzászoktak, megfelelő bundával és immunrendszerrel rendelkeznek hozzá. Ezért nagyon félek, hogy az én szobacicám esetleg megfázott most este! Szerintetek lehet baja? Ahogy nézem elég hideg is volt az éjjel, 5 fok körül :( :'( Az állatorvos csak 9től van, addig nem tudom felhívni, de nagyon aggódom!

Egyébként viselkedésileg nincs baja, nem látom levertnek és nem is haragszik, de félek, később kijön rajta valami.


2013. nov. 6. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen időben még nemigen lesz baja egy szobacicának sem. Később viszont figyelj oda rá, mert a most zajló szőrváltás a kinti, kijáró cicáknál teljes, vastag téli takaróra való cserét eredményez, ám ez a szobacicáknál majdhogynem teljesen elmarad! Ezért a megfázás valóban fenyegeti a szobacicákat, ha hidegebbre fordul az idő.
2013. nov. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szinte biztos hogy nem lesz semmi baja, ha lent 5 fok van akkor a 8.on az erkélyen 10-12 főleg ha van redőny is.
2013. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es: "szobacicáknál majdhogynem teljesen elmarad"


Nyílván nem volt még soha macskád. Nem marad el, ugyanúgy vedlik és ugyanúgy "húzza magára" a téli bundát, mint a kint jószágok. Nekem egy sziámi-perzsa keverék macskám van. Nagyon sok szőre van, nagyon sokat kell gondozni, és még így is kiválóan látszik, hogy mikor szedi magára a téli bundát és az mennyivel másabb, mint a nyári. A szobacica semmivel sem védtelenebb, mint a kinti, mert a macska LÉTE van arra programozva, hogy télen vastagabb bundát növesszen, mint nyáron. Gyk: ha elviszi a feje fölül a szél a házat, akkor is életben kell maradnia, télen is, a legnagyobb hóban is.


Kérdező: nem lesz valószínűleg semmi baja, de azért vidd el orvoshoz, főleg, ha nem volt soha beoltva. Az enyém minden évben kap macskanátha elleni oltást (most pl. igen jól jött neki, mert bár kijár a teraszra, a nagy hőingadozástól megfázott. Összesen fél napig volt beteg.), kétévente pedig veszettség elleni (mert hegyekben lakunk és errefelé néha van veszett róka, minden kutyának, macskának kötelező az oltás).


A megfázáson kívül az ijedtség lehet a baja és az, ha megszokta, hogy a kis - és a nagydolgát pontosan hova tegye. Ilyenkor a macska képtelen csak úgy "eldobni" bárhova, csak akkor teszi, aha már végképp nagyon kell neki. A veséjére van rossz hatással a felfázás is, meg a szorongatott pisi is (a a vese a macskák leggyengébb szerve általában).


Vidd el dokihoz, és figyelj rá legközelebb jobban. Ha elhagyod, nem fog megbízni benned. Az állat is úgy működik, mint az ember a bizalom tekintetében.


És csak nyugi! :)

2013. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Attól mert még szobacica, járunk vele orvoshoz és kapja a szükséges oltásokat. Szeptemberben volt az idei. És nem én zártam ki az erkélyre és hagytam ott, hanem az anyám.
2013. nov. 6. 08:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, elmúlt 9, így fel tudtam hívni az állatorvosunkat. Mondta, hogy maximum megfázhatott, de nem hiszi, hogy bármi baja lesz. 2-3 napig figyeljük, hogy nem prüszköl-e vagy folyik az orra, mert akkor le kell vinni és kap gyógyszert.


Köszönöm azért a válaszokat!

2013. nov. 6. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!