Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica is lehet ugyanolyan...

Benti cica is lehet ugyanolyan boldog mint a kinti?

Figyelt kérdés

6 hónapos ivartalanított maine coon keverék cicám van. Benti, de mivel kertes többszintes családi házban lakunk, ezért rengeteg helye van bent is játszani(ált. napi 1 órát játszunk). Mostanában észrevettem,hogy sokat néz ki az ablakon, és láthatólag ki akart menni. Nem szökdös ki a lábunk közt szerencsére, erre megtanítottam. De arra gondoltam,hogy veszek hámot és pórázt és kiviszem a kertbe. 2 napja hordom ki,nagyon szófogadó, nem húz,rángat, egy kutya is megirigyelné milyen szépen sétálunk.

A cicatartókhoz lenne az a kérdésem,hogy ennyi mozgás/szabadság elég a cicának? Nekem nagyon fontos,hogy boldog legyen, de őszintén szólva nem szeretném póráz nélkül kiengedni, nem akarom,hogy más macskákkal összeverekedjen, autó elüsse, bárki bántsa. Szerintetek megunja egy idő után a kerti sétát? Kivigyem majd később nagyobb körre?

Nektek milyen tapasztalatotok van? Mennyit legyek vele kint? Arra is gondoltam,hogy a hátsó kertrészünk üres füves terület, oda építhetnék neki "akadálypályát", ahova tudna felugrálni vagy nem tudom, ez csak egy ötlet volt :)


Köszi előre is!



2013. nov. 7. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

MInden macska bámul kifelé az ablakon, de ez nem jelenti azt hogy ki is akar menni. A macskák kíváncsiak, minden érdekli őket ami mozog. Mivel nagyon jól látnak, így a fán a levelek mozgása is érdekes számukra.

Nekem is van macskám, és ő is állandóan az ablakban ül (mondjuk ha az ablak alatt van a meleg radiátor akkor nem csoda, mert minden macska imádja a meleget) Én is benti cicának tartom, és ha nyitva is hagyom az ajtót, nem megy ki. Az ajtóban megáll. Néha a kertbe kiviszem pórázzal, kint vagyunk fél/1 órát és elég is neki..

2013. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, jó ezt hallani :) Első cicám még, ezért sok dolog új nekem és jól jönnek a tapasztalatok, mert boldoggá akarom tenni.
2013. nov. 7. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én cicáim a nap 80 %-át az ablakban vagy a küszöbön töltik (mármint ha jó idő van és ki van nyitva az ajtó). Ha én kint vagyok, akkor általában ők is kijönnek a kertbe.

Ha nyitva is van az ablak, akkor csak az ablakpárkányra fekszenek le. Nincs nagyon igényük a kint létre.

A nagyobbik cica néha-néha kirohan az ajtón pl. madarat kergetni és ha épp elmegyek otthonról akkor a garázstetőn nyávog amíg haza nem érek. Amint kinyitom az ajtót, rohan be őrült módjára az alomra. Még a kakát is hazahozza. :D

2013. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én Perzsa ivartalan lány cicám is szigorúan benti. Emeletes házba lakom szóval neki is van helye mozognia. Ha szép az idő és én kint vagyok akkor ő is ki szokott jönni velem. Ezt megengedem neki. De csak is akkor lehet kint ,hogyha én is ott vagyok.
2013. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!!!!És ő nem valami ablak ülős cica.Sosem szokott felmászni az ablakba. Ő a kaparófájával van ilyen viszonyban.
2013. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
s nektek a cicátok nem unatkozik? én szeretnék egyet, de egyedül lakom, egy lakásban (földszinten) s a napot a munkahelyemen töltöm. mennyi foglalkozást igényel? elég neki este pár óra? úgy nem akarom kiengedni, hogy egész napra, míg dolgozom, mert eléggé közel van a forgalmas út. alszik egész nap? most látogattam meg egyet, felnőtt, fiatal lánycica. kisebb szobában él, mint az én lakásom (menhelyen, nem engedhetik ki) nem bánná, hogy nem vagyok otthon? játéka persze lenne.
2013. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 21:30

A macskák a nap nagy részét átalusszák. Általában reggel amikor éppen ébredsz (mert a macska felkelt :) ) van egy kis játék igénye..(én öltözködés közben dobálom neki a labdáját, amit mindig visszahoz, hogy újra és újra eldobjam neki) Majd amikor munka után hazamegyek, akkor majdnem én keltem fel, mert olyan kábán alszik.. Este viszony fél/ 1 órát simán eljátszom vele. Sokszor egyedül is eljátszik magában, ha vannak játékai. Ezért legyen neki kaparófája, labdái.Így a macska sosem unatkozik..

2013. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

persze, játékai lennének. csak nekem még furcsa, hogy elvan bent egész nap egyedül (pedig én is elvagyok, felnőttként, de én nem vagyok macska, meg kicsit szabadabb vagyok nála:)

mert nekünk mindig kinti cicáink voltak, ha otthon voltunk, bejöttek, éjszaka meg csavarogtak, vadásztak. volt nekik egy doboz a lépcső alatt, ahol ellehettek, bent meg pont a kazán volt ott, úgyhogy meleg is volt.

2013. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én reggel foglalkozok vele fél órát, de ha itthon vagyok(hétvégén) egészen 10-ig, utána elkezd nyűgös lenni, kicsit vadabban játszik, rohangál össze-vissza, akkor már tudom,hogy azért ilyen mert fáradt, lefekszik, alszik este 7-ig, fel se kel. Ha nem vagyok itthon, szintén 6-7 fele kel fel, utána 1 órát játszunk (aktívan, tehát végig rohangál) és utána egész este békésen alszik. Rengeteget alszik egy macska, szinte az egész napot átalussza, de mikor fennvan, akkor igényli,hogy lekösd a figyelmét, akkor tényleg csak rá kell figyelned, különben leköti magát olyan dolgokkal,amiket nem szeretnél(pl a kaparófa helyett a bútoroknak megy neki,mert tudja hogy akkor rá fogsz figyelni) :)
2013. nov. 13. 07:49
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem az a gondom, hogy szeretnék cicát, de benti kéne, hogy legyen, mert eléggé a város közepe, s közel van a főút. s egyedül lakom, egész nap a munkahelyen vagyok, este még eljárok edzeni is hol heti kétszer, hol többször, nyáron meg megyek egész napos biciklitúrákra, ha jó az idő. jó, nem mindig, de azért előfordul. volt, hogy 9-kor indultam, este hétre értem haza. a cica addig csak aludna? na meg sajnálnám,hoy sose lehet levegőn, de ezt meg fogom oldani hámmal:) a tervek szerint.
2013. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!