Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicusok nem rongálnak...

Benti cicusok nem rongálnak ha épp nincs otthon senki?

Figyelt kérdés
én arra gondoltam (még nincs cicám, csupán elméleti síkú a kérdés) hogy amikor nem vagyok otthon és nem tudok odafigyelni arra, hogy mit csinál akkor beletenném egy gyerek járóka szerű valamibe (vagy épp abba) beletenném a játékait az alomtálcáját és minden szükséges dolgot. és amikor otthon lennék akkor sose lenne benne. kellene neki valami tető is? kimászna belőle?
2013. nov. 7. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy macska inkább alszik, amíg nincs otthon a gazdája, és akkor aktív, ha játékidő van.
2013. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A macskák nem szeretik ha korlátozva van a mozgásuk. Így a lehető legrosszabb megoldás egy ketrec vagy járóka. A járókával semmire sem mennél mert simán kimenne belőle.


Vannak macskák akik nem olyan aktívak, és ha napi szinten 1/másfél óra játékkal kifárasztod akkor a nap hátralévő részét átalusszák.


Ha neked gondod okozna, hogy egy macska túl aktív akkor tessék olyan macskát választani amelyik kevésbé élénk.


Nekem brit rövid szőrű macskám van. Ők például nem egy hiperaktív macskák. Fél éves, és már most többet alszik mint kiskölyök korában.. Amikor dolgozunk, ő alszik.


Mondjuk bengáli macskát véletlenül se vegyél, mert ő hiperaktív. Minden macskának megvan a maga tulajdonsága. Érdemes utánaolvasgatnod, hogy számodra melyik lenne a legideálisabb.. Én azért a britet választottam ( whiskas cica) mert nekem két dolog volt fontos.

1. Ne legyen hangos, ne nyávogjon állandóan

2. ne legyen túl aktív,,

2013. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

perzsáról is azt írják lusták,enyém meg rettentő hiperaktív bár mellette extra bújós is:)

De ha elmegyek itthonról végig alussza,onnét tudom hogy se az alomtálcája nincs használva,se nem eszik meg tiszta kómás:) Pedig még kölyök is mellé.

Ez a járóka hülye ötlet,megőrülne a bezártságtól.

2013. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem nyugottan otthon lehet ,hagyni egyedül...Nekem egyszerű házi cicám van. A lényeg ,hogy a pulton ne maradjon semmi kaja. Egyébként nem csinálnak semmi rosszat.
2013. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7 ciccem van és alszanak ha nem vagyok otthon,volt,hogy munkaidőben hazanéztem és azt se tudták mit keresek én otthon :D Tudják mikor érek haza,addigra elkezdnek éledezni.
2013. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

:D Hát ez a legjobb vicc amit valaha hallottam.

Úgy széttépné a járókát vagy kiugrana belőle, hogy ihaj.


Játszanak a cicák akkor is, ha nem vagy otthon. A macsekok életritmusa olyan, hogy alszanak/pihennek pár órát, majd aktívak, játszanak6vadásznak/esznek, stb. pár órát. Ezek a ciklusok váltakoznak naponta többször. Nem attól függ, hogy otthon vagy-e vagy sem.


Járókába zárni a cicát amíg nem vagy otthon, főleg tetővel...kegyetlenség...

2013. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!