Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámnál méhgyulladást...

Macskámnál méhgyulladást diagnosztizáltak, műteni fogják. Alábbi probléma miatt viszont addig is kell aggódni?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete láttam, hogy levert és étvágytalan a cica és nagyon enyhén, de fehéren (szagmentesen) váladékozik a hüvelye. Másnap tudtam csak orvoshoz vinni, ott megultrahangozták és kiderült, hogy méhgyulladás. Mivel legyengülten került orvoshoz, mert nem evett, antibiotikum kúrát kapott csak, és abban egyeztünk meg, hogy e hónap második felében, ha már megerősödött, viszem kipakoltatni. A kúra hatására újra jó lett az étvágya, bár teljesen nem tünetmentes, mert többet pihen és nagyon keveset játszik a megszokott helyett, de azt mondta is az orvos, hogy ettől a pár injekciótól nem tudja 100%-osan garantálni, hogy teljesen tünetmentessé válik a macska ez idő alatt, hiszen ez a gyulladást csak mérsékeli, véglegesen meg nem szünteti. A lényeg, hogy egyen, mert akkor van energia és nem veszélyezteti őt a kiszáradás. Ma viszont kétszer is láttam, hogy nagyon enyhén, de rózsaszínes (gondolom, véres) váladék jön (szaga szintén nem volt) a hüvelyéből. Ekkor letörölgettem, de többször azon kaptam, hogy ő maga is nyalja ott, gondolom, olyankor is lehet, hogy jött neki pici. Foltot nem hagy sehol, és nem minden alkalommal láttam, amikor megnéztem neki. Lehet, hogy sokszor azért, mert ő már lenyalta előttem, de volt olyan is, amikor, miután letöröltem, ő biztos nem nyalta a következő ellenőrzésig, tehát tényleg csak nagyon alkalomszerű. Az étvágyán, hangulatán nem látszik, hogy ez most így nagyon enyhén jön belőle, és egyáltalán nem is vonul el elbújni, mint akkor, amikor végül orvosnál kötött ki.


Kérdésem ehhez kapcsolódik: tudván, hogy egyelőre nem teljesen egészséges, kell-e aggódni a műtétig (ami kb. 15-én lesz majd) emiatt a folyás miatt, vagy amíg fájdalma nincs és az étvágya is rendben van, nem kezd romlani a hangulata, ez normális az állapotát figyelembe véve?


Köszönöm.


2013. nov. 7. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy amikor alszik, a végén általában akkor is mindig elnyúlik végül, és rendesen mosakszik, ápolja a bundáját is, ezek az első alkalommal szintén elmaradtak.
2013. nov. 7. 22:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok állatorvos, csak nekünk is van macskánk. A hüvelyi váladékozás minden bizonnyal a méhgyulladás velejárója, amit az állatorvos is megmondott, hogy csak mérsékelni, nem megszüntetni fog az antibiotikum. Szóval ez szerintem egy várható dolog ebben az állapotban. Én akkor ijednék meg, ha a macska láthatóan levert lenne, romlana az étvágya, és gubbasztana.
2013. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is erre jutottam, csak gondoltam, hátha van másnak is méhgyulladással ilyen tapasztalata. Az orvost is felhívnám, nem arról van szó, csak most a héten szabin van,és amíg nem muszáj, nem akarom zavarni, pláne, hogy hajlamos vagyok ezeket nagyon túlaggódni. Köszi szépen.
2013. nov. 7. 22:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Gubbaszt mondjuk sokat, de ő a betegsége előtt is kicsit gubbasztós volt, szóval amiatt nem aggódom most, amíg kinyúlva is alszik. :)
2013. nov. 7. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell aggódnod. Ha nem műtik meg azonnal a méhgyulladásos macskát, akkor is általában úgy szokott lenni, hogy elmúlik, mérséklődik a gyulladás, aztán később kiújul. Egy pár napig még váladékozik, abból nem lesz baj. Fő, hogy javult egy kicsit az állapota, addig is.
2013. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én aggódnék..A méhgyulladás általában fehér folyás,aztán rózsaszín aztán bezárul a méh és zárt méhgyulladás lesz belőle ami annyit jelent,hogy a méhében gyülemlik fel a genny és ez akár 1 nap alatt is halált okoz.Nem lehet elöbb műteni?
2013. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet, sajnos anyagi vonzata is van a dolognak. Akkor, amikor orvoshoz került a cica, belefért volna, de akkor gyenge volt és emiatt az orvos az antibiotikumos kitolás mellett döntött, most pedig már nekem nincs ennyim, amennyi a műtét lesz. Hitel nincs az orvosnál, kölcsön nem tudtam kérni, csak hétfőn lesz legközelebb.


Most amúgy valamivel erősebb a folyás, de azt hiszem, nem sötétebb. Most már itt-ott hagy foltokat szegény, de semmije nem fáj, nagyon jó étvágya van. Anyagcsere a megszokottnál lassúbb, de rendszeres és egészségesnek látszik a végtermék, nem lázas. Sokat alszik, de elnyúlva, mosdik szépen, minimálisat játszik is.

Igazság szerint, ha nem jönne a hüvelyváladék, azt gondolnám, front van, vagy ilyesmi, ami egy kicsit nyomja őt, de betegségre semmiképp sem gyanakodnék.

Arra is gondoltam, hogy talán megint tüzelés lenne rajta, csak a gyulladás miatt valahogy elnyomja esetleg, mert mondjuk ösztönösen így jobb neki, és attól váladékozik most így. Persze nyilván a betegség miatt, de talán, hogy most esetleg a tüzelés miatt indult meg. Hasa se kemény. Ennyit tudok mondani róla.

2013. nov. 8. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is gyógyszert kapott először néhány napig, azután műtötték. De ő például sokkal levertebb volt és alig evett. Viszont műtét után azonnal jobban lett.
2013. nov. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó hallani az ilyen sikertörténeteket, köszi! Én is abban bízom, hogy a műtét után már látványos lesz a javulás.


Hát most továbbra is ugyanolyan változatlan a helyzet, csak a játék hiánya és a több alvás utal arra, hogy nincs teljesen minden rendben. Meg persze a folyás, de az azóta nem rosszabbodott. Sőt, lehet, javult, vagy legalábbis remélem, nem bezáródott a méhszáj és azért, úgyhogy majd figyelgetem nagyon, nehogy baj legyen.


Végül felhívtam az orvost, azt mondta, persze nem jó, hogy ez a rózsaszínes-pirosas szmötyi jön belőle, de tudjuk, hogy a betegség jelen van, és most az a lényeg, hogy pihenjen és egyen, erősödjön vissza. Amíg jellemző a kinyúlt alvás, az étvágy és a normális állagú széklet, addig szerinte egyik pillanatról a másikra nem romolhat le annyira az állapota, hogy ne lehessen már segíteni rajta. Hétfő délelőtt pedig visszatérünk a műtét időpontjára, hátha pár nappal előbbre lehet hozni. Meg hétfőn már rendelni is fog rendesen, szóval ha netalántán rohanni kell, mondta, hogy éjszaka is szólhatok, akkor is bemegy és megműti. De egyelőre úgy fest, kibírja simán.


Köszi még egyszer mindenkinek.

2013. nov. 9. 01:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a műtét?
2013. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!