Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe fogadtam egy 8 éves...

Örökbe fogadtam egy 8 éves ivartalanított kandúrt. Ő az első cicám. Valószínűleg hosszabb ideje az utcán élt. Normális az alábbi?

Figyelt kérdés

Mikor elege van a simogatásból, legtöbbször nem csak elhúzódik vagy finoman megharapja a kezemet, hanem elkapja, szorítja, és nem engedi el. Olyan, mint egy pitbull. Hiába szorítom meg a grabancát, nem enged el. Ennek tetejébe még a karmát is belevájja a kezembe, jó mélyre, iszonyúan fáj.

Minden macska ilyen, és ez normális, vagy csak Ő ilyen, mert kóborcica volt?

Van esélyem, hogy valaha is megszelidül? Mit tegyek?

Már több, mint fél éve vagyunk együtt.


2013. nov. 11. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nála ez normális.

Nekem mikor "bebolondúlt" a cicám ő is elég erőteljesen rákapott a kezemre.. Olyankor erős mély hangon a nevét mondtam és akkor ő megijedt és elengedett!

2013. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden cica más, van amelyik nem szereti ha sokat simogatják.
2013. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
67%
Ha az utcán élt akkor találkozhatott sajnos olyan taplóval aki megsimogatta és utána mondjuk belerúgott/mert ez neki vicces volt/és így védekezik már előre.
2013. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Nézd az Animal Plandten a Pokoli Macskák című műsort. :) Olyan gazdik vannak benne akik nem jönnek ki a macskaikkal. Sokat tanulsz majd belőle, és ha alkalmazod akkor a cicád nagyon jó és okos macska lesz. Nézz majd utána mikor megy. És játsz vele sokat, mert a felesleges energiait miatt is lehet ilyen. Nekem a nőstény macskám volt ilyen. És már nem agresszív. :)
2013. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Animal Planet
2013. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor elkapni a grabancat, pont hogy nem jo megoldas, mert az agresszionak szamit, foleg egy felnott kandurnak.

Igazabol, amikor igy megharap, nem elege lesz a simogatasbol, hanem atvalt abba, hogy birtokolni akar.

(Ami igazabol nem baj)

Es ezert megragad, mert ugy nevelodott az utcan, hogy "az a ove, amit meg tud fogni".

Amit tehetsz, hogy nem reagalsz vedekezoen, vagy agressziven erre, hanem finoman rafujsz, ezzel jelezve, hogy "ez mar faj", es abbahagyad a simogatast, es megvarod, amig elenged.

Illetve, az is segithet, ha figyelsz arra, hogy mikor valt at (eszre lehet venni amugy) es atvaltasz a simagatasbol jatekra, hogy levezethesse a feszultseget.

(Valmi botra kotott ize pont jo erre, a lenyeg, hogy megtanulja, a jatekot haraphatja, tepheti, teged viszont nem.)

2013. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!