Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes bolhás cica, mit tegyek?

6 hetes bolhás cica, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy 6 hetes nagyon bolhás házi cicát.

Benti cica lesz. Ti mit javasoltok mivel irtsam ki neki?

És a bolhái ránk is át terjedhetnek?

Ha igen megelőzés gyanánt elég, ha amíg bolhás nem engedem be a szobába, és egyéb helységekbe, csak az előszobába?


2013. nov. 11. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Javaslom hogy vidd vissza akitől kaptad a cicát, mert 12 hetes korukig az anyja mellett a helye..
2013. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azonnali fürdetés! Van olyan bolhairtó sampon, + még cseppeket is vennék rá. A házban elterjednek és SOSE FOGOD KIIRTANI ha mindig lesz bent állat!
2013. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig nálunk sikerült.Egyébként ilyen kicsi cicát még nem ajánlatos fürdetni.Az állatorvos tud adni direkt kiscicákra való cseppeket és port.
2013. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért került hozzám a cica, mert az anyjuk nem ment haza már egy ideje.. :/ A tulaj, meg úgy döntött, hogy idő előtt el ajándékozza, mert a munka mellett nincs ideje annyit foglalkozni velük...
2013. nov. 11. 14:54
 5/8 Lienah ***** válasza:

Hááát kövezzetek meg, az én cicóm is elég kölyök volt amikor hozzánk került... és mivel tiszta bolha volt meg kosz, első dolgom az volt hogy elvittem megfürdetni. Dokibácsival beszéltem és mondta, hogy ez volt a lehető legjobb amit tehettem, hisz ahonnan jött, sok a baci (már nem ránk nézve).


[link]

Az utolsó képen épp fürdés után látható a drága (itt még volt 1-2 bolhája amit azonnal szemöldökcsipesszel nyomtunk agyon).

2013. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a spon-t és sprayt 8 hetes kortól ajánlják. Nyakörv szerintem nem olyan hatásos, főleg ha nagyon bolhás. Szerintem is a legjobb az lenne, ha elvinnéd állatorvoshoz és ő 100% kikezeli. Addig meg takarítás, fertőtlenítés minden nap, a lakás minden zugában. Tudom, hogy elég rosszul hangzik, de másképp elszaporodnak a bolhák és titeket is csipkedni fognak.
2013. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

elég, ha csak sima fertőtlenítővel fel mosok?

amúgy holnap viszem dokihoz..

2013. nov. 11. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnak de szerintem venni is lehet olyan szert amivel le lehet fújni a cicát. És elkerülöd a fürdetést és azt hogy ne fázzon meg. :)
2013. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!