Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Győzzetek meg róla, hogy a...

Győzzetek meg róla, hogy a lakásban miért nem való macska!?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves életunt hölgyemény vagyok. Nagyon szeretnék egy kiscicát akire én vállalhatom a felelőséget, a saját szememmel láthatom hogy nő fel, de a szüleim nem nagyon vannak a pártján, hogy nekem legyen egy. Akinek lakásba van macskája, megosztaná velem pozitív- negatív tapasztalatát? Szívből köszönöm, és szép napot!

2013. nov. 13. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vállaltál-e már ilyen jellegű felelősséget? Elég sokáig él egy macska. Hová teszed, ha nyaralni mentek?

Elég költséges-étel, alom, oltások...

Ja és a szőr. A miénknek nagyon hullott.

2013. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és szétkapart egy csomó bútort.
2013. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A szőrhullás ellen lehet valamit tenni?
2013. nov. 13. 15:25
 4/15 A kérdező kommentje:
Meggyőztél:((
2013. nov. 13. 15:27
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Szőrhullás ellen nem. Mi megpróbáltuk hogy akkor sűrűbben legyen fürdetve, de attól rosszabb lett.

Az alomtál büdös volt, még akkoris ha cseréltük rendszeresen és tisztítottuk. Plusz a kert nagyon hiányzott neki, mindig sóvárogva nézett ki az ablakon.

2013. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kétszeresen is meggyőztél, jólvan, elfelejthetem a macskákat...
2013. nov. 13. 15:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már!!Ha kikeféled a szőét és veszel neki kaparót akkor enm fog semmi rosszat csinálni.És bent jobb is macskát tartani.Saját tabasztalat.10 gyerekori macskámból 3 érte meg a 6 éves kort.Ami most van benti cicám már 14,5 éves.
2013. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2013. nov. 13. 16:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőzni nem foglak nem is akarlak de leírom nálam, mi a helyzet és úgy alapjába véve, mire kell odafigyelnie egy macskásnak.


Nekem van kettő is igaz kijárnak az udvarra de alapvetően lakásban tartott cicák.


A szőr miatt gyakrabban kell takarítani - pláne ősszel és tavasszal, mikor vedlenek - de nem kell azt hinni, hogy mindenhol csomókban áll a szőr. Oda kell figyelni a macska bundáját is gyakrabban kefélni és akkor nincs probléma. Én heti 2X porszívózok de van nyeles, gurulós szőnyegkefém, amivel többször is végigmegyek.


Meg kell figyelni, hol szeret tartózkodni oda én raktam egy szép takarót, meg díszpárnát neki mert a saját kosárkába ritkán megy. A macska már csak ilyen.


A bútoraimat egyik sem kaparta szét mert van kaparófa de jó egy kisebb összegöngyölt szőnyeg beállítva valami kevésbé látványos helyen. Erélyes fellépés, odavinni a kaparóhoz és hidd el megszokják. Egyszer-kétszer történik egy kis kilengés de az nem vészes.


Én ráadásul vágom a karmaikat mert úgysem tudják úgy lekoptatni, hogy jó legyen. Hiába ágálnak egyesek a karom vágás ellen ha egy szobacicának nincs lehetősége kint a természetben természetes úton koptatni akkor túlnőhet sőt belevághat, belenőhet a tappancsába, amit már csak kisebb műtéti úton lehet eltávolítani, ami egyrészt drága, másrészt fáj a cicának.


Az alomtálcát is meg kell oldani. Kell neki hely egy kevésbé irritáló helyen pl. w.c., sufni, fürdő.

A legjobb a fedeles macska w.c. olyan, mint egy hordozó kosár nem látod a termést benne sokkal higiénikusabb és nehezebben szórja ki az almot a szag sem terjeng úgy. Ki kell tapasztalnod melyik alom jó mert a legtöbbje büdös de nem mindegyik!

Én Biolux-ot veszek, ami olcsó /5kg 400ft alatt/ és semmi szaga nincs én nagyon finnyás vagyok de elégedett vagyok vele. Ha van rá pénzed akkor vehetsz ennél szuperebb almokat is.


Azt tudomásul kell venni, hogy ha tényleg szabályosan és jól akarod nevelni, tartani a cicát az bizony pénzbe kerül és egy szobacica akár 14-16 évet is elélhet ha jól van tartva.


Negyed évente féregteleníteni kell az még nem is egy nagy összeg én Cestalt használok 400 Ft. egy tabletta az elég neki. Aztán ott a bolhátlanítás is. Akármennyire is bent van a lakásban ezek kellenek mert az utcáról a cipőddel, táskáddal bármivel beviheted, amit nem kéne ő meg szépen összeszedi magának. Az utcán ott a többi gondozatlan kóbor macska, kutya,kosz, stb. esetenként rágcsálók éjjel. Sok minden van, amit hazaviszel a ruhádon és nem is képzelnéd.


Aztán ott vannak az oltások, amik ezresekbe kerülnek. Amíg kicsi kell neki egy pár de utána már elég évente egyszer elvinni. Na és persze az ivartalanítás. Ne akarj végigélni egy bagzást-tüzelést mert kiborító és a vizeletük is büdösebb, mint az ivartalanítottaké.

Az öregebb cicám ivartalanított nem is érezni, mikor becsinál de a fiatalabbat tavasszal viszem hát az övének van bukéja:)


Ha beteg akkor az orvos is sokban van tízezrekben kell számolni.


És számold hozzá a kaját, az almot, játékokat, felszereléseket /kaparófa, kefe, tálka, hordozó táska, alomtálca/. Ősszel-tavasszal a vedlésnél én adok nekik szőr és bőrregeneráló vitamint igaz az 600 ft. alatt van és 50 db van benne majdnem két hónapig elég egynek.

Gondoskodnod kell macskafűről is mert az segít nekik a lenyalogatott szőr miatt.


Plusz számolj vele ha elutaztok hová tennétek? Persze vannak jó pénzért macska panziók de vannak pl. rokonok, barátok, akikben bíztok és oda meritek adni a lakáskulcsot?


Viszont:


Ha sokat játszol vele és lefoglalod akkor kibírja lakásban és rettentő sok örömet tud okozni.

Az enyém az idősebbik pl. mindig megérzi ha én vagy az anyukám nem érezzük jól magunkat és mindig odaül, dorombol. Megnyugtató a közelségük, szeretem a finom, selymes bundájukat, és olyan kis lököttek nagyon el tudják szórakoztatni az embert.


Egy kamasz gyereket felelősségre, rendszerességre is taníthat a gondozásuk és rettentő sok szeretetet tudnak adni.


Amikor haza jövök rohannak elém, üdvözölnek percekig megy a hancúr annyira örülnek.

Anyu már órát igazíthat utánuk mert minden nap egy bizonyos időben már elkezdenek járkálni az ajtó körül és anyu már tudja idő van, nemsokára jövök. Ráadásul nagyot hall és a macskák ha felugranak akkor tudja, hogy csipogott a kaputelefon és megjöttem.


Szóval röviden és tömören:


Nem nagy durranás macskát tartani néhány dologra kell figyelni.


Elindítani a kezdeti folyamatot mindent beszerezni, oltások, ivartalanítás kicsit drága de nem vészes utána már pár ezer Ft./hó.


Foglalkozni kell vele és több takarítással jár.


Viszont nem lehet pénzben kifejezni mennyire jó a társaságuk.


Szóval döntsd el. Nálam beváltak.

2013. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) !
2013. nov. 13. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!