Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások, nálatok...

Több macskások, nálatok hogyan folyik az etetés?

Figyelt kérdés
Nem egyszerre éheznek meg a macskáim, nem is egyszerre jönnek elő reggel, így szinte folyamatosan mindig jön valamelyik a tányérhoz és kunyerálja a konzervkaját, pedig száraz mindig van nekik kitéve. Azon kaptam magam, hogy lassan a gatyám is konzervre és tápra megy el. Ti hogy tudjátok észben tartani, hogy melyik lakhatott már jól? Egyáltalán mennyit kell adni nekik? 5 macskám van, és simán elfogy naponta 5-6 konzerv, pedig szárazat is bőven esznek.
2013. nov. 13. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kertes házban laksz?

Nem megoldható hogy odacsalogasd őket egyszerre?

Melyik kaját eszik?


Nekem 2 van.

Az egyik alig eszik, kis vékonyka. Lassú, komótos evő. Inkább falatozó.

A másik zabál, habzsol, eleszi a másik elől is.

Imádja az alutasakos felixet.


Konkrétan ma 4:15 től 10 ig folyamatosan hisztizett .

4 x kapott enni.

A szárazhoz hozzá sem nyúlt.

Csak a konzervet követelte.

2013. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A probléma ugyanez, a megoldás engem is érdekelne! Mondjuk nálunk négyen esznek két doboz kaját, plusz a szárazat amennyit akarnak, plusz főzök nekik időnként (hetente kétszer-háromszor). De már ingünk gatyánk, ugye... Egyébként kb fél doboz macskakonzerv naponta per macska a normális. Ilyenkor a tél eleji vastagodás időszaka van, sokkal többet bírnak enni. Próbáld meg, hogy fix időpontban van etetés, aki lemarad, éhes marad... Hátha beválik!
2013. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát nem drága konzervet kapnak, mert akkor tényleg rámenne a gatyám. Általában a lidlben vagy a Pennyben veszünk nekik valamilyen akciósat, Aro, Nelly meg ilyen márkák vannak. Amúgy szeretik, azzal nincsen baj. A száraz táp általában Darling vagy Whiskas. Meg persze amit főzünk, abból is kapnak. De akkor ezek szerint két macskának egy konzerv elég kell hogy legyen egy napra?
2013. nov. 13. 18:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Kertes házban vagyunk, éjszaka csak nagy hidegben vannak a házban, reggelente nem egyszerre jönnek elő. Nappal bent vannak.
2013. nov. 13. 18:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy anyamacska jött hozzánk 3 kölykével.Ők valahol találtak maguknak helyet, naponta 3-4-szer jöttek elő, akkor kaptak enni, négy kis tányérkában.Főleg csirkemellnyesedéket, parizert,májat.

Az anya elpusztult, egyet elajándékoztunk, maradt kettő. Mikor ivartalaníttattuk őket, beengedtük a felépülésük idejére a lakásba - és innentől minden megváltozott.Már nem akkor volt az etetés, amikor mi akartuk, hanem amikor ők követelik. Most mondta éppen a férjem, hogy neki havi 5ezerben benne vannak a konzervek, még ha mindig kutatja is az akciósakat. Az egyiknek mindegy, melyiket kapja, felfal mindent, a másik válogat.Azt mondják, egy macska annyit eszik, mint egy egér. De nem teszik hozzá, hogy egy nap 10 egérnyit is megeszik. Éjszaka, ha 1-2 órakor hazajönnek, beengedjük őket, addig nem nyugszanak le, míg nem kapnak enni. A nagy dobozos konzervet kap, a kisebb tálcás-fóliást, meg naponta sokszor 1-1 marék szárazat.És az asztalnál kikövetelik a jutalomfalatokat.Sokat esznek, de az egérrel csak játszanak.És valóban, most tél közeledtével szinte egész nap zabálnának:)

2013. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Havi ötezerrel én is kiegyeznék, de jelenleg havi 20ezer forintom megy el a kajájukra még így is, hogy akciós konzerveket veszek. :)
2013. nov. 13. 19:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem 2 macskám van, nemsokára hozok még 2őt. Befogadott cica mindegyik. Száraztáp napközben mindig van előttük, ettől függetlenül ha kilépek az ajtón betámadnak kajáért :D (kinti macsekok, este a kazánház melegében nagyon jól érzik magukat, és persze akkor mikor belógnak a házba :) )

Reggel kapnak konzervet, vagy főtt kaját, általában én mondom meg mikor esznek, aztán dél körül kapnak száraz tápot, és este fele megint száraz tápot. Először többször kaptak kaját, de mivel lassan gurul mind a 2ő, így visszafogtam magam kicsit :) Ettől függtlnül ugye még vadásznak is és hasonlók. De az jó ötlet hogy bizonyos időpontokban legyen kajaosztás, aki nincs ott az éhes marad, pár nap és rájönnek h mindenki legyen ott. és beállnak a rendszerességre. Nálunk azért kellett ezt bevezetni, mert a szomszéd és a környék kandúrjai felzabálják az enyémek elől a kaját ha csak úgy otthagyom őket, így felügyelttel esznek. Nincs bajom a többi macsekkal azt leszámítva hogy, csak szétszednek mindent,tönkre tesznek mindent, megverik az enyémeket, felfalják a kajájukat...pedig ők is lég dagik.

2013. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha az 5 macsekból több lány is van, akkor azért nem kellene 5-6 nagy konzervet elpusztítaniuk egy nap.

A lány macskáknak kisebb a fejadagjuk.


Valahogy redukáld le összesen 4 re.

Rizst főzni mellé hülyeség lenne?

és összekeverni?

2013. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ötből három lány, egy saját fiú, egy szomszéd, ő csak kosztolni jár hozzánk. Kezdetben csak nassolt itt, de most már menetrendszerűen itt van etetési időben, és nyávog. Mivel a szomszédok nem a nagy állatszeretetükről híresek (csak a gyerekeknek tartják játékszernek), nincs szívem nem adni neki. Én nem tudom, ezek a macskák miért esznek ennyit, de vagy alszanak, vagy esznek. Amint felébred valamelyik, már megy is a konyhába a tálhoz. Fogalmam sincs, hova fér beléjük ennyi étel. Egyszer az egyik lánycicának, aki ráadásul egész kistermetű, adtam rántott húst, két hatalmas szeletet bevágott. Én nem tudnék annyit megenni. Nem kövérek, bár pocakosak kicsit, az tény.
2013. nov. 13. 20:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Túl jószívű vagy te is, az a baj. :)


Ha vicces akarok lenni, akkor azt mondanom hogy legalább nem kell műtrágyát vennetek, hiszen ahol van bevétel ott van kiadás.

:D


A szomszéd macskának meg ne adj akkora adagokat azért, hiába sajnálod meg szimpatikus,biztos máshol is kap potya falatkákat.


2 rántott húst bevágott a kisasszony?

Nem semmi.

Hát fér beléjük sok az biztos.

2013. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!