Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám minden reggel 5 és...

A macskám minden reggel 5 és 7 között felkelt, hogy adjak neki konzervet. Hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés

Este ha kirakok neki megeszi addigra és ugyanúgy nyávog.


A száraz eledel nem tetszik neki.


Kizárni nem tudom, mert kapar.


Már ott tartok, hogy agyvérzés kerülget minden hajnalban.

Ugyanis megeszik egy egész alutasakost, bejön , leül és utána megint elkezdi a nyávogást.


Adok neki még egy kicsit.

Megeszi. folytatja.


Ha sokat rakok ki neki otthagyja és ha nem frissen rakom ki, hagyja megszáradni,nem eszi meg.


Idős, 15 éves macskáról van szó.


Most szokott erre rá.

Eddig mindig megvárta amíg felkelek és akkor etetem.


Most már odáig fajult a dolog hogy 4.15 kor keltett ma és 10 óráig megállás nélkül nyávogott, zaklatottan járkált és nyünnyögött.

Ez idő alatt 3 féle konzervet kapott és szárazat is.

A száraz kivételével mind megette.


Akkora lesz már lassan ,mint egy kandúr.


Arra is gondoltam hogy cukorbeteg.

De akkor sem enne folyamatosan.


Fájdalmai nincsenek, nem úgy nyávog.

És kizárólag hajnalban, reggel nyomja.



2013. nov. 13. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Férgek??Rendszeresem van féregtelenítve a cica??Beszélni kéne az állatorvossal.Ilyen öreg korban bármin okozhatja ezt.
2013. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj egy állatorvossal.
2013. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanezt csinált a 6 hónapos cicám, ő kinti-benti macs volt, és az volt ilyenkor a baja, hogy ki kellett mennie, reggeli időre vissza jött. De engem is az agyvérzés kerülgetett amíg rá nem jöttem erre...

De tényleg kérdezz meg egy állatorvost.

2013. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyakori a macskatartóknál, hogy minden nyávogásra azt hiszik hogy éhes a macska, ha kering az ember körül a konyhában éhes a macska, akkor is ha 5 perce evett... de ez nem így van. Nem minden nyávogás azt jelenti hogy "adjál enni". Lehet hogy unatkozik, figyelmet akar, unja hogy nem simogatja senki, és hogy alszol mikor ő játszani akar, vagy bármi. Vagy épp túl sokat evett és fáj a hasa és ezért szól neked... bármi lehet. De ha enni adsz neki akkor általában eszik is. Ha rászokik hogy hajnalban eszik 3szor akkor egy idő után már minden nap elvárja majd. Ne adj neki enni ha nem akarod hogy hajnalban ébresszen emiatt. Ha nyávog majd abbahagyja mert észreveszi hogy senkit nem érdekel.

De ha ezek után is állandóan nyávog, sokáig, egyfolytában akkor nem ártana egy állatorvoshoz vinni és kivizsgáltatni, elég idős már, lehet van valami gond vele.

2013. nov. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha fiatal cicáról lenne szó, akkor azt mondanám, hogy ignorálni kell. Komolyan, mert ha beadod a derekadat, akkor ezzel azt jelzed, hogy csak eléggé sokat és kitartóan kell nyávognia és kap kaját.

Ill. az is jó módszer, hogy este játék+evés+alvás.

De neked már egy idős macskád van. 15 év az már sok egy cicánál. Lehet, hogy kezd egy kicsit szenilis lenni, ilyenkor pedig én a toleranciát javaslom.

2013. nov. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, mi is erre gyanakszunk.

Eddig teljesen nyugodt természetű volt.

Sosem hisztizett, nem rinyált , erőszakoskodott semmiért.


Ha valamije fájt azt is szépen jelezte, nem így, hogy egész éjjel műsorozik.


Fájdalma tuti nincsen, a fájdalmas nyávogása az másmilyen.


Az a baj, hogy amikor nyílván valóan nem éhes már mert bezabált akár 2 alutasakost is 3 óra alatt akkor is ahogy bejövünk a hálóba elkezdi újból.


Ha kutya lenne azt mondanám, hogy sétálni akar menni és azért hisztizik.

De mivel szobacica és nem jár ki ezért furcsa lenne ha éjszakánként meg akarna indulni.


Elviszem orvoshoz, de sajnos ő sem fog tudni semmi okosat mondani, hiszen ez nem szervi baj.

2013. nov. 16. 23:12
 7/11 A kérdező kommentje:

Voltunk ma orvosnál.


A cica teljesen egészséges.

Még vitaminhiánya sincs.

Az idős kora miatt lehet a hiszti.


Annyit tanácsolt az orvos hogy próbáljunk meg ne figyelni rá és egynél többször ne kapjon éjjel enni.


Én már teljesen idegroncs vagyok a kialvatlanságtól.

Teljesen el vagyok keseredve.

2013. nov. 18. 18:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom. De azért a cica öreg korára is próbáld biztosítani a szeretet, szállást stb.


Sajnos jobb ötletem nincsen, a kizárás tényleg nem menő megoldás, mert már nem biztos, hogy megszokná, teljesen kétségbe lehet esve.


Idős cicáknak szoktak ajánlani több alomtálcát, ha látszik, hogy már nem olyan hajlékony, akkor megkönnyíteni a feljutását a bútorokra, ill. nem tudom, hogy idős macskának lehet-e, de megpróbálhatsz száraz tápot adni neki az estére (mondjuk nem vagyok száraztáp párti, és nem is biztos, hogy egy idős cicának jó). A száraz táp azért jó, mert lehet vele játszani: el-eldugni, megnehezíteni a hozzáférést stb.

2013. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Max a konyhába tudnám kirakni éjszaka, de ott úgy kapar meg nyávog, hogy ugyanúgy hallom,mintha az ágy végében állna.


Most 2 napja kicsit jobb a helyzet.


Én állítom amúgy, hogy ezekben a Felix tápokban egyfajta drogként működik a sok ízfokozó meg tartosítószer.


És ahogy abból nem volt meg fixen a napi 1 alutasak minimum, akkor kezdődött a hiszti.


Biztosítom számára a szeretetet, mellettem alszik, ágyban, párnák közt.

Simogatva, szeretgetve van folyamatosan.

:)

2013. nov. 21. 23:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is adtam egy ideig Felix juniort a kiscicámnak, de aztán leálltam róla. Egyrészt az állaga nem tetszett - azok a darabok mindenfélék lehetnek, de nem husik, a cica olyan büdöset kakilt, hogy szinte gázmaszk kellett hozzá, ráadásul a cica nagyon éhes maradt utána és a főtt húst nem ette meg...

Ha van a Felixből senior vagy sensitive, akkor próbálkozz meg azzal, de a drasztikus tápváltás már nem biztos, hogy beválik egy öreg cicánál. Keress rá az interneten, hogy mások hogy gyűrik le az öreg cicákkal való életet, mert szerintem elég gyakran felmerülő téma. Eddig bármelyik macskás könyvben, amit eddig a kezembe vettem, fejezeteket áldoztak rá, de akár az internetes fórumok is jók lehetnek.

2013. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!