Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A törzskönyvet mennyi idő...

A törzskönyvet mennyi idő amíg megküldi a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja vettem a cicám(8hónapos),és törzskönyvvel kértem amit külön kifizettem.Tenyésztőtől nem szaporítótól(direkt nem írok kennel nevet,ne tudjanak dobálózni más tenyésztők)Abban maradtunk hogy lekéri a törzskönyvet az egyesülettől és kipostázza nekem,de még nem ért ide.Lehet hogy átvert ez a híres-neves tenyésztő,kockáztatná-e a hírnevét egy ilyen dolog miatt?

Vagy ez hogy működik?Ivartalanítási kötelezettség nélkül vettem.


2013. nov. 14. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én cicám 12 hetesen érkezett hozzánk, a törzskönyvet pedig egy hónappal később kaptuk meg, a tenyésztő is írta, hogy idegeskedik miatta, mert ennyit nem szokott. Rendben kipostázta.

Viszont:

Tenyésztő csak akkor ad ivartalanítási kötelezettség nélkül macskát, ha szaporító. Amikor még cicát kerestünk, mi is találtunk ilyen cicát, ott is hagytuk. A cica szülei olyan kennelből származnak, ahol 4-5 fajta macskát tenyésztenek, a kicsiket 10 hetes koruk előtt elválasztották, stb. szóval hagytuk is. Sajnos nem minden törzskönyv, amire rá van írva, szóval nem minden jelenti a "minőséget", mert egyes egyesületnél nem szabják sok feltételhez, hogy kiadják.

A másik: A törzskönyv ára benne van a cica árában. Szóval az én 80 ezer forintos cicám árában már benne volt a törzskönyv meg miegymás. Ha olyan a cica, hogy törzskönyv nélkül olcsóbb, akkor megint szaporítóról van szó. Szóval a törzskönyv nem opció, hogy kérni kell a cicához.

Sok tenyésztő egyébként akkor küldi a törzskönyvet, amikor ivartalanítod a cicádat. Én ivartalanítva kaptam a saját cicámat.

2013. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

persze, ha tenyészteni vetted, akkor ugye nincs ivartalanítási kötelezettség, de ez akkor is gáz.

Főleg, mivel 8 hónapos a cica, nem takarózhat azzal, hogy még nem adta le a törzskönyv igénylését.

Az az a "tenyésztő", aki ilyet csinál ill. ad cicát törzskönyvvel és anélkül is, valamit takargat.

2013. nov. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:

Egy 8 hónapos cicának meg kell hogy legyen a törzskönyve!

Tök mindegy hogy mire adja, kedvencnek vagy ivarosan!


Ez nem tenyésztő, hanem szaporító!

2013. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért nem kész még a törzskönyv "állítólag",mert azon a néven törzskönyvezteti amit én választok,és a tulajdonosnak is az én nevem fog kerülni

Létezik ilyen vagy valami mondvacsinált dolog?

Vagy már le is mondhatok róla?

2013. nov. 15. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írj annak az egyesületnek, ahol az az ember tag (kérdezd meg, nézd meg a honlapján, nézd meg, milyen kiállításokon van, kérdezd meg a többi gazdit stb.), és kérdezd meg, hogy ilyen van-e.
2013. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na mi lett vele?
2014. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!