Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most tényleg van valami a...

Most tényleg van valami a cicával, vagy velem van a baj? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Megfigyeltem a cicánkat. Körülbelül 1,5-2 éve van velünk, találtuk az utcán. 3 éves bombay cicáról van szó. Azt vettem észre, hogy ő alapvetően nem egy kedves természetű cica. Nekünk régebben sok macskánk volt és mindegyik olyan kis bújós, kedves, aranyos cica volt. Ölbe lehetett venni, simogatni őket, de a mostani cicánk ezt nem nagyon tűri. Csak akkor dorombol, ha éhes. Egyébként nem. Nem lehet ölbe venni, egyből menekül. Sokat játszom viszont vele, nagyon szeret harapni, bújócskázni. Csak édesanyámmal alszik, senki mással. Azt vettem észre, hogy csak vele kedves. Neki nem csak akkor dorombol, hízeleg, ha éhes. Húgommal szinte egyáltalán nem is játszik, édesapámmal sem. Szóval valami nekem fura ebben a cicában. Nem tudom, hogy korábban hol élhetett, vagy bántották-e, de szinte minden hangtól megriad. Szerintetek? Köszönöm, hogy elolvastátok! :)

2013. nov. 14. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem bántották. s lehet, hogy hasonlít apukátok, meg a húgod olyanra, aki bántotta, azért nem kedves velük.
2013. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem bántották. Vannak cicafajták akik nem bújósak. Azokat csak akkor tudod simogatni ha éppen olyan kedve van. Nekem brit shorthair cicám van (whiskas cica) Ő is pontosan olyan amit te leírtál. Nagyon játékos, többnyire velem alszik, de simogatni csak akkor tudom ha ő akarja. Ha nem akkor egyszerűen elmegy, elszalad..

Több cica fajta van amelyik hasonlóképpen viselkedik. A hangoktól a legtöbb cica megriad, ami nem csoda. Az ő hallásuk jelentősen erősebb mint a mienk. Ők meghallják az tis amit mi nem. Cica műsorban mondta a doki, hogy a cicáknak mi emberek nagyon zajosak vagyunk..

A cicádnak nincs semmi baja, de el kell fogadnotok, hogy nem egy bújós, hízelgős cica..

2013. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Eddig akkor csak ilyen bújós fajta cicáink voltak.
2013. nov. 14. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
nekünk is volt olyan, amelyik egy csöppet se volt bújós. tűrte a simogatást, de nem jött oda magától.
2013. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd az Animal Planeten a Pokoli Macskák című műsort. Megtanulhatod belőle hogy mit csinálj hogy a macskád közelebb kerüljön hozzád. :) Nézz utána hogy mikor megy. Nem bánod meg. :)
2013. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pokoli macskák sorozat nagyon jó, de ott inkább olyan macskákat mutatnak be, amikkel a gazdik "szenvednek" mert nincsenek nevelve vagy valami betegségük van-

Ami konkrétan a macska fajtájával, viselkedésével foglalkozik az a 101 kiscica.. Minden cica fajtát bemutatnak, elmondják milyen gazdiknak való, milyen lehetséges betegségei lehetnek. Milyen tulajdonságaik vannak. Érdemes nézni..

2013. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!