Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek milyen gyakran veszik...

Kinek milyen gyakran veszik el macskája?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy anyamacskánk már 4 éve. Sokszor fial, mi hagyjuk felnőni a kicsiket, de egy idő után (max. 1 év) mind eltűnnek. Ilyenkor természetes úton kóborolnak el, vagy mi történik velük? Főút mellett lakunk, de egyet sem ütött még el az autó.
2013. nov. 15. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Megfogja őket egy kutya, elüti az autó (attól, hogy nem látod, még nem biztos, hogy nem történik meg), mérget vagy mérgezett rágcsálót esznek, összeszednek valami jófajta betegséget, amibe valahol belepusztulnak, jó esetben egyet-egyet befogad valami jószívű ember. Vagy simán velük van tele a helyi sintértelep vagy állatmenhely, vagy hordákban élnek, mint kóbormacska. A lehetőségek száma végtelen.

Ugye tudod, hogy nem normális dolog hagyni, hogy a nőstény macskád évente kétszer 2-3-4 kicsit szüljön. Ivartalaníttatni kellene!

Az ilyen szerencsétlen sorsú jószágok miatt utálja sok ember a macskákat, ők szarják tele a homokozókat, veszélyeztetik betegségekkel, bélférgekkel a többi állatot és az embereket, őket kínozzák meg, verik agyon, mérgezik meg, a szaporítójuk helyett!

2013. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 éve vagyok macskatartó és nem veszett el soha macskám,bár én nem is engedem ki őket.

Nem gondoltatok az ivartalanításra?

2013. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na tipikus esetei vagytok, akiknek soha nem adnék macskát.

Szaporítasz, miattad és hozzád hasonlók miatt van egyre több kóbor cica, akiknek keserű, fájdalmas és rövidke életük van, és rengeteg ember a saját idejét, kényelmét félretéve küzd hogy megmentse őket. Ha bármi állatszeretet van bennetek akkor ivartalanítjátok azt a szerencsétlen macskát...

Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem egyáltalán nem veszett még el soha macskám 1 percre sem, mert vigyázok rá, és szeretem!

2013. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor te küzdjél a macskákért, miközben emberek éheznek. Vigyázni rá azért nem olyan könnyű dolog egy kertes házban, a kandúrok eljár csajozni, a szukák meg szülnek. Volt, hogy azért volt távol 3 napig a macska, mert a szomszéd véletlenül bezárta a pincéjébe...hogyan kellene mégis vigyáznom rájuk? Zárjam be őket a lakásba?
2013. nov. 19. 18:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahol összeszarnak mindent, tegyük hozzá. Én is szeretem őket, de ivartalanítani nem fogok egyet se, mert én is örülök, hogy van tököm és használhatom, hát a macska se van vele másképpen.
2013. nov. 19. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy neked is van tököd és örülsz neki. Na de ész nélkül szaporodsz is? Ahányszor használod a tököd, annyiszor csinálsz gyereket? Számolj utána mi lenne, ha így lenne. És mi lenne azzal a rengeteg utóddal? A macskák a nemi aktust utódnemzés céljából művelik, nem "egy éjszakás" kalandokat keresnek. Két macska egy éven belül garantáltan "túlszaporodja" az élőhelyét. Az emberek dolga lenne ezt megakadályozni, és ennek egyetlen humánus módja van, az ivartalanítás.
2013. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!