Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor és mennyi száraztápot...

Mikor és mennyi száraztápot adjak neki?

Figyelt kérdés

Van egy cicám. Benti cica, ivartalanított, 4 éves "kislány" :).

Nagyon válogatós. A megszokott időben mindig adunk neki alutasakos cicatápot, amit nem szokott megenni, csak lenyalogatja a szaftot, ritkán eszik belőle pár husit. Ez azért van, mert ki van téve neki non-stop a száraztáp? Ha igen, mégis mikor adjak neki száraztápot, és mennyit? Hogy szoktassam rá? Látom, hogy mindig csipeget belőle, amikor pl. felkel, első dolga, hogy veszi az irányt a kajája felé, és eszik belőle, de nem sokat. Egyébként nincs elhízva, 3kg a kicsikém. Adnátok pár tanácsot? Előre is köszönöm! :)


2013. nov. 16. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A whiskas oldalán van egy egész jó kalkulátor féle, ami segít ebben a válaszban! :)

Ha tudok linket küldeni, elküldöm!

2013. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Regisztrálni kell a használatához, de itt van :)

[link]

2013. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fent leírt adatok alapján kitöltöttem és 3 lehetőséget írt le az oldal:

Az Ön macskájának a napi energiaszükséglete:


169 kcal

1.Az Ön cicájának energiaigénye alapján,

a javasolt etetési útmutató vegyes étrend esetén: 2 alutasakos eledel + 2 g szárazeledel

2.Az Ön cicájának energiaigénye alapján,

a javasolt etetési útmutató vegyes étrend esetén: 1 alutasakos eledel + 24 g szárazeledel

3.Az Ön cicájának energiaigénye alapján,

a javasolt etetési útmutató csak szárazeledellel történő etetés esetén: 46 g szárazeledel

Ez a whiskasra vonatkozik, bár az én kölyök macskám csak alutasakos whiskast eszik és egész nap előtte van a cat chow száraz junior táp :)

2013. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne whiskassal etesd! Száraztáp mehet neki 1-1 marék reggel/este. Víz mindig legyen! Ezek a nedves tápok jó minőségűek: Animonda carny, Applaws, Schesir, Porta21. Ezekkel kellene etetni (ha megengedheted magadnak) naponta kétszer. 10 percig kint kell előtte hagyni, ha nem eszi meg eltenni és legközelebb odaadni, így hamar meg fogja tanulni, hogy azonnal meg kell enni.
2013. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! :) Nem etetem Whiskas-sal mert vakarózik tőle, meg nem is igazán szereti.

Legtöbbször Kitekat-ot és Friskies-t adok neki, meg még a Felix-et. Nem mondanám, hogy megeszi, ugye ezért is kértem a tanácsotokat. Mert csak kárba vész a kaja, amit adok neki.

2013. nov. 16. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Az meredek, mert az én kölyök sziámim is vakarózik és alutasakos juniort kap a whiskastól. Cat chow-t kapott a tenyésztőnél így az nem lehet.

:/

Bocsi az offért.

2013. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A whiskas kitekat friskies darling mind mind minőségtelen hulladék táp!


Normális ételtől nem vakarózik és még tápláló is amit eszik.

Próbálj a fent említett tápok valamelyikére váltani és nézd meg a cica reakcióját.Hússal is lehet egyébként etetni,az a legjobb neki.A száraztápot hagyhatod előtte,a te cicád,szimplán válogat.

2013. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!