Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel jár a cicatartás? Mik a...

Mivel jár a cicatartás? Mik a költségei?

Figyelt kérdés

A költségeket persze az élelmen kívül értem. Onnantól hogy hazahozom a kölyök cicát, mennyibe kerülnek pl az oltások?

Mikor érdemesebb befogadni egy kiscicát, ilyenkor télen vagy amikor már melegebb lesz? (udvari cica lenne)


2013. nov. 16. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha udvari cica lenne mindenféleképpen tavasszal fogadd be vagy a nyári szünetbe amikor nagyon sok időt tudsz vele tölteni.

Kinti cica lévén érdemes ivartalanítani,hogy ne szökjön el. A macskáknak is vannak ám oltásai. A kinti cicák több mindent elkaphatnak, az állatorvos majd segít,hogy melyik oltás szükséges.

Érdemes még bolha és kullancs elleni cseppet vagy nyakörvet is beszerezned valamint a cicának tányérokat.

Gondoskodni kell még a cicának egy fedett fekhelyről is,hogy ha esik az eső meg ne ázzon és ne fázzon télen.(ezt te magad is elkészítheted)


Ezeknek az ára változó.

2013. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hű, ahogy említetted a bolhanyakörvet már kezdenek is előjönni az emlékek hogy régen miket kellett venni a macskáinknak (15 évvel ezelőtt voltak kb..)

Sima házi cica lenne, szóval az árával nem lenne gond :) Nekik is vannak kifejezetten márkás tápjaik? Vitaminok?

Bocsi, de a legtöbb ismeretem a kutyatartáshoz fűződik, és alig vannak emlékeim a macskákról. :D

2013. nov. 16. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan márkás dolgaik vannak mint a kutyának. Sőt a legtöbb márkás kutyatápnak van macskás változata.

Az oltások szerintem ugyanannyiba kerülnek mint a kutyáknál, 3-4 ezer Ft darabonként, de a macskáknak is kötelező semmi. Féreghajtó pár 100 Ft, bolhairtó az attól függ milyet veszel. Vehetsz neki ágyat, játékot, tálat, kaparófát. Ami szerintem fontos, az az ivartalanítás. Az én macskámnak 5000 Ft volt, kandúr.

Ha csak kint tartod, akkor érdemesebb nyáron hozni, de szerintem ajánlatos beengedni, mert sokkal jobb a kapcsolatod.

2013. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*nem is kötelező
2013. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!