Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a "Pokoli...

Mi a véleményetek a "Pokoli macskák" c. műsorról?

Figyelt kérdés
Küzdötök/küzdöttetek-e hasonló problémákkal, mint amilyenekkel a sorozatban találkozhattunk? Kaptatok segítséget? Ha igen, honnan? Vajon van magyar Jackson Galaxy?

2013. nov. 18. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

A véleményem:

akár kutya, akár macska, meg kell tanítani arra, hogy "hol a helye" a családban, "hol a helye" a lakásban, és addig elmehet és nem tovább!

Véleményem szerint a műsorban szereplő családok (állatok) e tekintetben eléggé nagy tévedésben élnek.

"Nem a farka csóválja a kutyát!" (macskát) mondja az ősi közmondás, itt pedig az történik!

2013. nov. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es:igen, igazat adok. Még érdekelne, hogy az a sorozatban felmerülő problémákhoz hasonló gondokkal sokan küzdenek-e itt Magyarországon ……és ha igen kapnak-e segítséget. Olyan beteg cicákra gondolok, akiknek speciális kezelésre lenne szükségük. Itt Mo.-on mi a megoldás? Van-e lehetőség, van-e igény illetve ezekből mennyi, hogy egy problémás cicának megfelelő életet biztosítsunk? Kinek milyen tapasztalata van?
2013. nov. 18. 08:53
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Én egyáltalán nem adok igazat az 1-esnek.

A macskákkal pont ellenkezőképpen kell bánni, mint a kutyákkal.

Más az életmódjuk, ezért másképp fejlődött a gondolkodások az evolúció során.

Más van a génjeibe kódolva, így teljesen más irányból lehet eredmény elérni egy macskával, mint egy kutyával.


A műsorban bemutatott problémák jelentős részét pont a hozzá nem értés okozza, az, hogy sokan úgy próbálnak meg macskát nevelni, mint kutyát.

Ez az út totális kudarc, a macska semmit nem fog fel belőle, zavart lesz, és ezért jönnek elő a viselkedészavarok!


Nem lehet minden állatot egy kalap alá venni!!!

Nem lehet minddel ugyanúgy viselkedni!

Pont a kutya az, amivel kb egyetlen esetben sem kéne más állatok esetére példálózni, mert a kutya gyakorlatilag az egyetlen, teljesen sikeresen domesztikált faj!

Külön kategória.

Ugyanúgy, ahogy egy hüllővel se lehet úgy bánni, mint egy emlőssel, más a stressz tűrés határa, más a bioritmusa, másképp van összerakva az agya, ugyanúgy egy macskával se lehet kutyaként bánni.

2013. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Várj, az 1-es nem írta, hogy úgy kell bánni a macskákkal mint a kutyákkal………legalább is nekem nem ez jött le.
2013. nov. 18. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

De igen.

"akár kutya, akár macska, meg kell tanítani arra, hogy "hol a helye" "


Egy macskára ez így ebben a formában nem igaz.


"Nem a farka csóválja a kutyát!" (macskát) mondja az ősi közmondás,


Ha annyira ősi, akkor ne változtassuk meg, és ne illesszük a kutya helyére a macskát, mert az ég világon semmi keresnivalója ebben a közmondásban egy macskának!


"itt pedig az történik!"


Nem, pont fordítva, ha ez történne, nem lennének viselkedés zavaros macskák.


Kedves 1-es biztos sokat nézte a csodálatos kutyadokit, (ami a legprofibb kutyás műsor, amit valaha láttam)

és véletlenül azt hihette, hogy ez az elv vonatkozik a macskákra is. "akár kutya, akár macska..."

Pedig nem. Sőt, elég nagy hiba kutya pszichológiával hozzáállni egy macskához.

2013. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerintem, mint a kutyának, mint a macskának megvan a maga helye, csak épp az nem azonos.

De nagyon leragadtunk egy témánál és igazság szerint engem jobban érdekelne a2. hozzászólásra érkező válaszok…..már ha érkeznének.:)

2013. nov. 18. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom 3as!

Azt írtam, akár kutya, akár macska, meg kell tanítani, hogy hol a helye. Egy szóval sem írta, hogy egy és ugyanazon a helyen kell őket tartani!


Kérdező nem tudok választ adni neked a következő, én panelban lakom, és akárki akármit is mond, én azt vallom, hogy a házi kedvencek ilyen lakásokba nem valók, mert nem tudnék nekik akkora mozgásteret biztosítani, amire szükségük van!

És mivel sokan nem értenek ezzel együtt, talán éppen ezért valóban sok "viselkedés-zavaros" cica-kutyus élhet nálunk is. De valójában erről nincs infóm.

2013. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es Értem. Gondolkodom rajta.
2013. nov. 18. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam nézni a műsort (macskám van).

Amit én leszűrtem belőle, hogy mindig valami játékot ad a gazdiknak, hogy majd annak a segítségével helyrejönnek a dolgok, és tényleg. Ergo azt akarja, hogy játsszanak vagyis foglalkozzanak a cicával.

És ebben a megvilágításban már fura, hogy ez eddig nem jutott eszébe a macskatartónak, hogy az a négylábú szőrcsomő nem egy dísztárgy, hanem egy élő, érző kis lélek, akivel foglalkozni kell?????

2013. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy látom a problémák nagyrésze abból ered, hogy a gazdik a macskák önállóságra, elkülönülésre való igényüket tudomásul véve, nem játszanak a cicákkal. Sajnos, az én cicám is olyan teltkarcsú, ”emberes” megjelenésű kandúrka (már nem az, de mi akkor is azt mondjuk, hogy ő a lakás legmacsóbb cicája.:). Most rendeltem a sorozatban használt játszópálcikához hasonló játékot. Remélem, sikerül egy kicsit megmozgatnom az öregurat. Ráfér.:)
2013. nov. 19. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!