Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassak össze 4 macskát?

Hogy szoktassak össze 4 macskát?

Figyelt kérdés

Van két utcáról befogadott cicám, ők már elég jól összeszoktak...viszont ma hoztam egy testvérpárt, akiket egy konténer alól szedtem össze. Egyelőre karanténban vannak,elkülönítve a másik kettőtől. Hogy szoktassam össze ezt a 4 macsekot úgy, hogy a most hozott testvérpár ne rohanjon eszeveszettül a nagyvilágba és ne veszítsem el őket? Meddig legyenek karanténban?

(családi házban lakunk nagy kerttel, a cicák kintiek, jelenleg egy meleg helyiségbe vannak)



2013. nov. 19. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Rendezz macska viadalt.
2013. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hűű, akkorát nevettem hogy csak na....

idétlen, az ilyen válaszokat mellékelni kérem!!

2013. nov. 19. 18:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Pár napig legyenek bezárva, amíg megszokják a helyet, aztán fokozatosan először csak 10-15 percre engedd ki őket felügyelettel, de általában hamar megszokják a helyet! Viszont az összeszoktatás nem egy egyszerű dolog, a lényeg, hogy ne foglalkozz többet a 2 új cicával mint a régiekkel. Valahogy az első találkozást úgy kellene megoldani, hogy a régieket és az újakat is egyszerre viszitek oda mondjuk az udvar egy részére és elengeditek őket, had ismerkedjenek. Egyénfüggő, lehet hogy nem lesz semmi gond, de valamikor nem egyszerű az összeszoktatás... Amikor már kint lesznek, egymás mellet közel legyenek etetve. Mennyi idősek az új cicák, nemük? A régiek neme? ivartalanítva vannak?
2013. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A két itthoni cica lány, habár egyiküknél valami testi rendellenesség is van, elég csámpás szegény (még nem ivartalanítattam őket, korukat csak saccolni tudom(kb 4-5 hónap)

A két jövevény közül az egyik fiú, a másik lány, mivel ma estem haza velük, még nm ivartalanítattam őket sem. Korban kb egyidősek az itthoniakkal.

2013. nov. 19. 18:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az itthoniak közül az egyik csajszi még nem ivarérett, 2-3 hónap körüli lehet.
2013. nov. 19. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, azt hittem az otthoniak már felnőttek :) Így könnyű lesz szerintem az összeszoktatás :) Viszont lehetnek dominanciaharcok, főleg ha kezdenek ivaréretté válni, de ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni elintézik egymás közt, hogy ki lesz a főnök, gyanítom, hogy a kandúr :D Az ivartalanítással azért jelentősen csökken a harciasságuk, nemcsak a nőstények de a kandúr esetében is ajánlom, hogy nem kóboroljon el és ne legyen összeverve :) Ennyi cicánál nem lesz olcsó, de közbe vannak akciók, vagy esetleg bepróbálkozhatsz, hátha adnak egy kis kedvezményt :)

Egyébként az összeset metartod? :)

2013. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, a két jövevénynek már 3 hónapja keresek gazdit, eddig eredménytelenül, eddig saját költségen etettem őket minden nap, ott a konténernél ahol laktak. De úgy döntöttem nem hagyom őket megfagyni és hazahozom őket.

A két itthoni macsek közül az egyiket édesanyám hozta be a ház elől, és úgy döntött a drága hogy marad....a hátsó szomszédból pedig átcsalogatta a fején sérült, csapzott, sebes kis szőrgombócot, aki szintén úgy döntött hogy marad.

szerintem mindegyik itt fog már maradni, ha eddig nem találtam nekik gazdit, eztán se fogok szerintem :/

A menhelyek tömve vannak cicákkal, hemzseg minden az ingyen elvihető házi szaporulatoktól....

úgyhogy maradnak a drágák, igen :)

Egyelőre féreghajtás lesz a következő lépés, az ivartalanítás is jó lenne, főleg a lányoknál..csak hát eléggé költséges :( pedig jó dolog

2013. nov. 19. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy vannak ilyen rendes emberek mint te :) Tudom, hogy nem egyszerű gazdit találni, főleg a nőstényeknek....

Nekem 3 cicám van, mindegyik ivartalanítva van, én azt mondom nagyon megérte :)

2013. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze megéri, és tényleg hasznos, csak mikor az ember abból él amit épp keres (vagy amit épp nem :( ) akkor nem egyszerű. csak úgy gondolom, még mindig jobb nálam lenniük mint megfagyni :/ mert valakinek felesleges szaporulat voltak, elintézte, kidobta őket...sose tudom ezt megérteni :(

köszönöm a válaszokat :)

2013. nov. 20. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányokat ivartalaníttassad feltétlenül,mert tavasszal-nyáron még csak sikerül elajándékozni a kiscicákat, de télen az ember nyakán maradnak. Nagyon sokba kerülnek.Olcsóbb az ivartalanítás.
2013. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!