Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vehetném rá páromat a...

Hogyan vehetném rá páromat a cicára?

Figyelt kérdés
Párom nem engedi,hogy legyen cicám. :( Ami nagyon-nagyon rosszul esik, hiszen kb. 11 év mindig volt a ház körül és volt benti cicánk is. Mióta összeköltöztünk könyörgök, hogy lehessen, de ő azt mondja, hogy nem bírná elviselni, hogy körülötte legyen állandóan. Hiába bizonygatom, hogy egy cica nem olyan hogy állandó figyelmet igényel. A cicákat egyébként ő is szereti, csak azt nem engedi hogy otthon nálunk is legyen. Segítsetek! Mivel győzhetném meg mégis???
2008. júl. 10. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban odaálltam a szüleim elé hatalmasra nyitott könnyes szemekkel és szépen kértem. Utána meg hisztiztem LOL,... Utána megint odaálltam könyörögni...
2008. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is évekig könyörögtem cicáért, csak nálunk az volt a különbség, hogy mindketten szeretjük az állatokat, viszont egyik albiból megyünk a másikba, sokat költözünk, és ugye ez egy állatot eléggé megvisel, ahogy minket is..

egyszer próbálkoztam egy cicát csak úgy szó nélkül hazavinni, (ki akarták rakni az utcára, állítólag egy idegbeteg palotapincsivel tartották panelban egy félszobában, egy alkoholista faszi volt a gazdája), nagyon megszerettük, de nem volt normális az a cic, akkor meg épp panelban laktunk, szóval úgy döntöttük, elajándékozzuk kertes házba. el is ajándékoztuk, azóta teljesen megnyugodott! vannak cicák, akik nem bírják a bezártságot, ami tök természetes, hisz ők vadászok.

Aztán tavaly egyszercsak jöttünk haza szakadó esőben, és találtunk egy cicát( teljesen le volt fogyva, keservesen sírt), úgy jött utánunk, mint egy kiskutya, összevissza dörgölőzött,dorombolt, nem volt szívünk kint hagyni az esőn! azóta is itt él velünk:) mondjuk most családi házban lakunk, és a kiscsibész nagyon sokat kint lehet, de ő elvan napokig, ha ki sem engedjük :)


lehet, hogy nem kéne könyörögni a párodnak, hanem egyszercsak beállítani egy cicával :) úgyis olyan édesek, neki sem lenne szíve elkergetni, nem?:)


sok szerencsét!:)

2008. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:) hát már én is ott tarotok, hogy meglepem magam eggyel. Úgyis szülinapom lesz nemsokár. Én brit rövidszőrű cicát szeretnék, mert ez a falyta tökéletesen el van panelban is, nincs mozgásigénye. Tipikus szobacica!
2008. júl. 10. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszerüen vidd haza és kész a párodnak is lehet olyan dolga amit te nem szeretnél később pedig ugyis megszereti a cicát olyan kemény sziv nincs aki egy kis ártatlan jószágot ne tudna szeretni egyébként némely emberek félnek a kötelezettségektől márpedig egy állatka kb 12-16 évig felelőség nem ruha amitől csak ugy meglehet válni ezért érdemes végig gondolni. Sok sikert és legyél jó gazdi!
2008. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok!

nem tudom fiút vagy lányt szeretnél-e, de lehet kezdésnek jobb lenne egy cica, fele annyi gond nincs vele, mint a fiúkkal, sokkal bújósabbak, tehát könnyebben is lehet őket megszeretni :)

a brit cicák nekem is tetszenek, meg még a maine coon-ok nagyon szépek, meg a bengálik, meg a világ össssssssszes cicááááááját akarnám, ha lehetne :DDDDDDDDD

de most megelégszem a mi kisrosszaságunkkal is:)

2008. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam fiú kiscicát vennék, és háát ivartalanítatnám amint lehet, hisz a lány cicával sokkal több gond van ilyen téren. Gyógyszerezni nem akarnám állandóan és a lány cicát megműtettni még kockázatosabb is mint a kisfiút.
2008. júl. 10. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt fiú és lány cicám, nem is egy, és nálam a lánycicókkal sokkal kevesebb gond volt, mint a fiúkkal..

most is lány cicám van, ivartalanított természetesen,egy napig volt kába ivartalanítás után, azon kívül semmi probléma nem volt vele, a fiúk is ugyanígy voltak ivartalanítás után.

viszont a fiúknál nincs rá garancia, hogy műtét után nem jelöl többet, mert nekem egy kivételével, az összes jelölt :D

a lánycicók ezerszer bújósabbak, nyugodtabbak, az én "fiaim" még ivartalanítás után is verekedtek sajnos...

de nézz utána a macskabetegségeknek, rengeteg internetes oldal van cicókról.


nem lebeszélni akarlak, tényleg, csak a tapasztalataimat írtam le !

[link]

ezt az oldalt is megnézheted.

2008. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) szóval inkább kislányt. Csak a kislány cicánk amit ivartalanítottunk nem sokkal később elpusztult...

Egyébként nagyon szépen köszi a válaszokat!!

2008. júl. 10. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!