Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre tudjak aludni a kiscicától? Egész éjszaka rajtam ugrál!

Figyelt kérdés
Tetőtéren vagyok,és ott nincs ajtóm,nem tudom kicsukni. Másik szobákba vannak anyuék és a tesóm. A nappali a földszinten egybe van az étkezővel így ott sincs ajtó. Hiába fárasszuk le nappal,éjszaka rohangál mint egy őrült. A kicsi kb. 2 hete van itt ,olyan 10-11 hetes lehet. Azóta felfordult az életem,semmit se alszok :(
2013. nov. 20. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanácsot adni nem tudok, de együtt érzek veled. Nekem is hasonló élményem volt a miénkkel, az a baj, hogy ő meg az az elevenebb fajta kinti macska, akit bentre próbáltam szoktatni. Nappal jól elvolt, aludt, éjszakára és főleg hajnalra teljesen megőrült. Ide-oda cikázott, aztán mikor megunta, odafeküdt mellém az ágyra, és elkezdte a hajamat piszkálni, egerészőset játszani vele. Nekünk volt másik szoba, én egy pár ilyen éjszaka után oda zártam éjjelre, majd kintre költözött. Nagyon jól elvan kint, ivartalaníttattam, 9 éve van már velünk. :-) De azért jobb így, hogy neki is megvan a természetes környezete, és nekünk is egyben marad a lakás.
2013. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én legszivesebben kiraknám a kertbe,de forgalmas út mellet lakunk,és tuti elütnék. Volt előtte másik cicánk,ő kinti-benti volt és két éves se volt és elütötték szegényt :(
2013. nov. 20. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ó :-( és ráadásul jön a hideg is, nem biztos, hogy túlélné kint a telet. :-(
2013. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a fürdőszobába tenni éjszakára?
2013. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a fiatalságával jár.NE TEDD KI A KERTBE!!Egyébként lehet ,hogy azért piszkál ,hogy felhivja magára a figyelmet.Szóval ilyenkor amikor rajtad vezeti le az erejét vedd az öledbe és szeretgesd meg.Ha ez sem működik akkor VÉGSŐ esetben fürdőszoba.Ott remélem már van ajtó.
2013. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, a fürdőben van már ajtó :D Lehet,ez lesz a megoldás,csak sajnálom szegényt,a fürdőszoba azért nem túl nagy :)
2013. nov. 20. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam a macskám ugyanezt csinálta, megőrített vele. Párnával a fejemen aludtam, meg lendületből a mellkasomra ugrott hogy játszak vele, nem tudtam vele mit kezdni, muszáj volt a szobámban lennie, a lakás többi része tabu volt számára. Nem sokat aludtam én sem, aztán jött az hogy hajnalok hajnalán kelt...na az betette nálam a kaput :D + óra alvás után hajnal 4kor arra kelni hogy ezerrel kaparja az almot, utána játszik a kikotort darabokkal a parkettán..vááh XD

Megoldottam úgy hogy hajnal 4kor ablaknyitás, macska kiment, 8ra visszajött, kajaosztásra.

Az esti piszkálásról magától leszokott, miután elég mozgástér volt neki hagyva egész nap (kint is bent is).

Utána már csak elaludt a hasamon, a dorombolásával elaltatott, és a gonosz megszökött az ablakpárkányba nézelődni :) gondolta most már hagy egy kicsit aludni is :D

2013. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj, nekem is így volt. Csak itt 2 cica. Állandóan bírkóztak. Én hoztam be a szobába egy kis tálkára macska kaját és vizet, hogy reggelig elég legyen. Nagyon sokat kell velük játszani és ugráltatni őket hogy jól kifáradjanak, mert kis energiabombák. Amikor lefekszel előtte 3-4 óraval ne hagyd hogy aludjon. :) és ha már fekszel le, addigra ő is fáradt lesz. Eljátszik ő egy cipőfűzövel is ha húzgálod előtte. Vagy wc papír guriga. Nekünk most a nappaliban alszanak egy jó meleg macskaágyon. :) Habár ők elvannak ketten :) .
2013. nov. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, nekem is így volt. Csak itt 2 cica. Állandóan bírkóztak. Én hoztam be a szobába egy kis tálkára macska kaját és vizet, hogy reggelig elég legyen. Nagyon sokat kell velük játszani és ugráltatni őket hogy jól kifáradjanak, mert kis energiabombák. Amikor lefekszel előtte 3-4 óraval ne hagyd hogy aludjon. :) és ha már fekszel le, addigra ő is fáradt lesz. Eljátszik ő egy cipőfűzövel is ha húzgálod előtte. Vagy wc papír guriga. Nekünk most a nappaliban alszanak egy jó meleg macskaágyon. :) Habár ők elvannak ketten :) . Ha nem foglalkoznl vele, akkor majd abba hagyja és lefekszik ő is aludni. :)
2013. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!