Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy ne legyen...

Mit csináljak hogy ne legyen büdös a macskám?

Figyelt kérdés
egy perzsa macska,de mindíg leszarja a farkát vagy a seggénél olyan és nem tisztítja le magának.Már az egész macska olyan büdös hogy nem lehet kibírni vele egy helységben.Lenyírtam a szőréből de nem segített,ha megfürdettem 2nap múlva ugyanolyanszaga volt.És már rászállnak a döglegyek is amiket behoz a lakásba.Utálom ez miatt,nem tudom mit csináljak vele.
2008. júl. 10. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan gépeltesd le a feneke körül egy macskakozmetikussal,ő kinyomogatja a bűzmirigyeit is a fenekében.Ha rövid a szőre,de mégis büdi lenne ilyen időben nyugodtan fürdetheted ott hátul!
2008. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
fürdesd 2 naponként
2008. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Igen, teljesen igaza van az elöttem lévőnek!De sztem az egész macskának a szőrét lekéne géppel vágni, mert feltételezem hosszú szőrű perzsecicus, és gondolom alomba végzi a dolgát, ami azért nem jó, mert magának az alomnak is van egy tipikus szaga.. Egyszer megéri levágni úgyis vissza nő, ráadásul meleg is van....
2008. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A macskakozmetikust a férjem biztos nem engedné(hógyis ne)a fürdetés jó,csak hát nincs mindíg időm rá.Lehet hogy lenyírom de ahhoz több ember kell,hogy megküzdjünk vele.Addig is köszi...
2008. júl. 10. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
géppel elég a fenekét felnyiratni hidd el ,ollóval nem tudod olyanra vágni v.állatorvosnál is vannak gépek 2 perc
2008. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit adsz neki enni? Ha konzervet vagy főzött kaját, akkor javaslom, térj át egy jó száraztápra, attól sokkal keményebb lesz a széklete, nem fog rátapadni a fenekén a szőrre. A Royal Caninnak és a Eukanubanak van speciálisan perzsára kifejlesztett tápja. Ami ezeknél olcsóbb, de egész jó minőség (igaz, ez már nem speciális fajtatáp) az a Purina One, amit a két nagy szupermarket láncban is megtalálsz. Azokat a tápokat, amit minden boltban megtalálsz, mint például Kitekat, Whiskas és társai, hanyagold, bármit állítanak is a reklámokban, ezek a termékek szinte alig tartalmaznak húst. A fürdetést ne hagyd abba, hetente-kéthetente fürdesd meg. Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de egy hosszú szőrű állatnál ez mindíg benne van a pakliban, ő meg valószínűleg érzékeny emésztésű is.
2008. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori fürdetés azért nem jó, mert lemosod róla a természetes zsiradékot amit a bőre termel, ezáltal fogékonyabb lesz a baktériumokra. Csak a végbélnyílásánál tisztítsd minden nap. Este felé, amikor kissé nyugodtabb, akkor próbáld meg egy langyos (nem forró) vizes ronggyal letisztítani. De ne használj szappant és egyéb tisztító szereket, maximum a boltokban (márha lehet kapni) erre a célra használható készítményeket. Ha nem vihetited el kozmetikushoz, akkor adj neki csirke csontot, ez megkeményíti a székletet, ami kinyomja bűzmirigyét (ismerősömnek bevált). Mindenképp gyakori időközönként vágd le a végbél nyílás körül és a farkáról is a szőrt. Másrészt az étrendjén is változtass, hogy ne legyen híg, ami könnyen ráragad a bundájára. Minden héten legyen egy tisztító nap, amikor kevesebb eledelt kap a megszokottnál. Mindig legyen friss víz a táljában és vigyetek bele az étrendjébe száraz tápokat, csont féléket (persze megfelelő mennyiséggel). Az almot két-három naponta tisztítsd.

Ezeket tudom ajánlani :)

2008. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a száraz tápot nem eszi meg,sőt a konzervből is leginkább csak a kocsonyás levét.Leginkább párizsin él.Hát a csontot meg nem bírja elrágni.Ha valaki,hát én állatmániás vagyok,de ez a macska már kezd az agyamra menni.Azért próbálkozok a tanácsokkal köszi.Nem is hallottam róla hogy van bűzmirigyük.
2008. júl. 14. 14:28
 9/9 anonim válasza:
Nekem is van macskám. Szerintem a baj nem a Wc-ésel van. Nem attól büdös. Biztos valamilyen betegsége van. A macskának nincs szaga ezt állatorvos is megmondja. Szaga akkor lesz ha valami nincs rendben belül.
2008. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!