Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tenyészszemle létezik,...

Macska tenyészszemle létezik, vagy törzskönyv nélkül esélytelen hogy valaki tenyésztő legyen?

Figyelt kérdés
csak úgy magam szórakoztatására nem szaporítanék. nem is annyira a kiscicák miatt, hanem hogy kiállításra járhassak, és ne csak mint néző, sajnos a cicámnak nincs törzskönyve. vagy csak azon emberek privilégiuma a tenyésztői cím, akik eleve valahonnan vásárolnak macskát (hiszen a tenyésztőknek is el kell indulnia valahonnan). illetve ami leginkább érdekel, hogy nem homogén, kevésbé kiforrt fajtáknál azt hogy törzskönyvezik le, ha pl fajtákat "kereszteznek", vérfrissítés miatt 1-1 ilyen párosításra van szükség? például a peterbaldnál. köszönöm a válaszokat, fikázást légyszi mellőzni. amire nekem először kiscicám születik, még vagy 5 év tapasztalatra lenne szükségem :D tehát nem kell izgulni. köszi.

2013. nov. 22. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenre megvan a szabály :) Nem attól lerszel Tenyésztő,hogy törzskönyves cicáid születnek,bár ez alap szerintem.Tapasztalatot pedig úgy gyűjthetsz ha csinálod ez másként nem megy illetve itt is "jó pap holtig tanul" elv működik,legalábbis szerintem.Ha esetleg szeretnél bővebb információt írj privátot.
2013. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tenyésztö vagy? :) igazából csak az érdekelt volna hogy utólag valami felülbélyegzett, vagy bármilyen tk-t ki lehet e valahogy váltani.. vagy valami tenyészszemle, akármi van e macskáknál is.
2013. nov. 23. 00:29
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz, az csak nagyon új fajtáknál létezik, és rövid ideig. A kialakult fajtáknál csak és kizárólag törzskönyves macskák utódai jöhetnek szóba, lévén ezeknek ismert a származása. Vannak olyan fajták, amik között elfogadott a keresztezés, mint pl. az általad említett peterbaldXsziámi, de itt is elvárás, hogy mindkét szülő törzskönyves legyen. Ha a keresztezés megfelel a szabályoknak, akkor megkaphatják a kölykök is a törzskönyvet az adott fajtában. A törzskönyv a legelső és megkerülhetetlen feltétele a tudatos tenyésztésnek. Ahhoz, hogy bármit is elérhessen a tenyésztő(legyen az akár csak annyi, hogy egészségesek legyenek a kölykök), szükséges hogy ismeretei legyenek a felmenőkről.


A tenyésztők úgy kezdik, hogy egy már meglévő tenyészetből vásárolnak tenyészminőségű macskát. Még csak nem is elég a szimpla törzskönyv hozzá. Aztán következnek a kiállítások és egyebek, ahol a leendő tenyészmacskának előbb bizonyítania kell.

2013. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Egy részkérdésre részválasz:

A Maine Coon esetében, mivel természetes fajta, be szoktak hozni a vérvonalba házimacskát is. Természetesen ennek megvan a maga szabálya, pl. ki kell deríteni, hogy milyen tulajdonságokat örökít a cica (valahol úgy olvastam, hogy testvérpároztatással nézik meg, amivel nem értek egyet).

Nem tudom, hogy manapság is csinálják-e Amerikában, mindenesetre az én cicámnak van ilyen foundation vérvonala, meg lehet nézni a pawpeds-en.

Itt is érvényes az, hogy törzskönyves és igazi maine coon csak a 4. generáció lehet.

2013. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!