Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet kezdeni ennyire...

Mit lehet kezdeni ennyire rossz macskával? Ezzel nem lehet együtt élni!

Figyelt kérdés

5 hónapos hím, 3 hónapja hozta haza anyukám, régebben kertben lakott.

Először a virágok folyamatos borogatásával kezdte, ami még mindig tart, de már leveri a dísztárgyakat SZÁNDÉKOSAN, órákat, kagylókat, folyton felborítja a ruhaszárítónkat, odapisil a cipőinkre, tönkretesz mindent, a TV-t és a monitort ki kellett kötni... és HIÁBA BÜNTETJÜK, semmi nem használ neki, mindent újra és újra felborít!! Egyszerűen elviselhetetlen. Ezzel lehet valami kezdeni?? Ez nem normális... sose volt ilyen egyik macskánk se... ha így folytatja, anyu azt mondta, kirakja, mert már nem bírja se idegileg, se fizikailag állandóan rendet tenni utána...



2013. nov. 23. 10:05
1 2
 1/17 anonim válasza:
17%
rakjátok be a kocsiba, vigyétek ki valahova és hagyjátok ott! :D
2013. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
K*rvára értelmes az első hozzászóló...
2013. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a "baja", hogy egyedül van, nincs kivel játszania és nem tudja levezetni az energiáit. Vannak ilyen cicák. Nem tudjátok megoldani, hogy kinti macska legyen? Mert némelyik még felnőtt korában is nagyon játékos és energikus, s akkor legalább nem szedné szét a lakást. Persze kevésbé biztonságos, de mondjuk a lakásban sincs hatalmas biztonságban egy ilyen macska, ha mondjuk rossz vezetéket rág el, vagy olyasmit borít magára, amivel megsebezheti magát...

Esetleg zárni az ajtókat, hogy bizonyos helyiségekbe ne mehessen be? Másrészről macskabiztossá szokták tenni a lakást még a cica érkezése előtt, elrakják az értékes és törékeny tárgyakat, egyes növényeket stb. Megértem, hogy szerintetek az már túlzás, amit ez a macska művel, de ez részéről normális viselkedés. Csak azért nevezik problémásnak egyesek, mert behurcolták a lakásba és ott már nehéz velük, pedig ez a macskák egy részénél teljesen természetes, vannak elevenebb, dominánsabb példányok.

2013. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is ilyen fiatalon hihetetlenül neveletlen volt de rajta(és ezáltal rajtunk is) segített az ivartalanítás.
2013. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat. Sajnos társasházban lakunk, úgyhogy kizárt, hogy kiengedjük, mert nincs hova.. :S
2013. nov. 23. 10:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is ivartalaníttasd. Tudnám még javasolni Jackson Galaxy: My cat from hell című műsorát(Youtubeon fent van), és a nemrég megjelent könyvét, a Pokoli Macskák-at. Mennyit foglalkoztok vele? Van neki saját helye ahova el tud rejtőzni, esetleg fel tud mászni? Ha nem bírjátok elviselni, meg kicsit megnevelni, akkor esetleg elajándékozhatnátok valakinek. A másik dolog meg: A büntetéssel semmit nem fogtok nála elérni csak azt, hogy félni fog tőletek, meg "bosszút áll". Amúgy hogxan büntetitek?
2013. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én semmit nem foglalkozok vele, csak néha megsimogatom, nem az én állatom, és én nem is akartam, hogy jöjjön, mert nekem meg rágcsálóim vannak... úgyhogy az meg a másik, hogy emiatt se kellett volna macska, de mindegy. Anyu fogalmam sincs, mennyit foglalkozik vele, mert én inkább a saját szobámban vagyok, és nem ahol a macska tartózkodik. Én max lespriccelem vizzel. Anyuék nem tudom, mit csinálnak vele, de nem úgy néz ki, mint aki bárkitől is félne. Jelen állás szerint az utcára kerül, mert anyu kitalálta, hogy pénze sincs rá, főleg nem ivartalanítani... ne kérdezd, hogy akkor miért hozta, én se értem!!! De senkinek nem kell macska, mert mindenhol csak születnek...
2013. nov. 23. 11:19
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért is írtam ki ezt a kérdést, mert elég kegyetlen dolog, hogy kiteszi őt az utcára, én meg sajnálom szegényt, mert amúgy nagyon aranyos... de nem én döntök, én csak segítek új gazdát keresni, de hát nem találok... gondoltam, hátha valakinek van ötlete, de mivel pénz az nincs, így az ivartalanítás sem megoldható. Mondtam neki, hogy foglalkozzon vele többet akkor, de ő főz, takarít, stb... csak hát akkor meg minek kellett elhozni..?
2013. nov. 23. 11:25
 9/17 anonim ***** válasza:
Többet kellene vele foglalkozni, lefárasztani agyilag. Ha párszor elgurítsz neki egy ping-pong labdát utána ellesz vele egyedül is, akár 1 órán keresztül. Lassan ivarérett lesz, ezért megváltozhat a viselkedése, jó lenne mihamarabb ivartalanítani is, főleg, ha lakásban tartott, mert nem csak a cipőtökre fog pisilni.
2013. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Próbáljatok érdeklődni menhelyen is,pld. a Noé,hátha beveszik valahol,szegény cica.Pont ezért küzdünk,hogy ne dobják ki csak úgy az állatokat az utcára,ők nem hibásak.

Próbálkozz,kérlek.

2013. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!