Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. A kutyákról képben...

S. O. S. A kutyákról képben vagyok, de a macskákról gőzöm sincs! :O Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Holnap kapunk egy 3 hónapos kismacskát, ha jól tudom, kandúr. Mit kell neki beszerezni? :) Akkor is kell alom, ha kinti macska lesz? Ilyen korban mit ehet? Kell őt nevelni, mint a kutyákat? :D

Minden infót örömmel veszek! :D



2013. nov. 23. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A macskákat csak arra kell megtanítani max hogy ne a bútoron kaparja a körmét és hogy ne ugorjon fel mindenhova. Csak étel+víz kell meg valami fekvőhely, valami játék (ilyenkor még nagyon játékosak), esetleg kaparófa. Az én kinti-benti cicáim hozzá vannak szokva hogy kint végzik a dolgukat.
2013. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel még nagyon pici, nem lenne jó ötlet teljesen kint tartani, lévén hogy jön a tél. Én napközben pár órára kiengedném, de több időt kellene a lakásban töltenie, tavasszal meg úgyis majd megfordul a helyzet.

Mindenképpen ivartalanítani kell fél éves kora után, egyrészt a viselkedését is befolyásolja, másrészt nem fog napokra elkolbászolni.

Ennivaló szempontjából mindenki mást mond, majd úgyis meglátod hogy mit szeret. A barátnőmék macskái pl kutyakaján élnek és imádják, míg az enyém csak és kizárólag a tasakos Felixet hajlandó megenni. Viszont disznóhúst soha ne adj neki.

Nevelni meg hát... :)

Majd rájössz, hogy olyat a cicáknál nem igen lehet. Inkább ők nevelnek téged önfegyelemre és agressziókezelésre :D

Sok sikert neked és olvass minél többet a cicákról, a neten sok anyag van velük kapcsolatban

2013. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek.


Kezdő cicásoknak ajánlott eleinte táppal etetni a macskájukat, közben persze lehet kísérletezni, hogy az mit szeret. Rengeteg minden van fent a neten. Pl. csak kutyatápon nem élhet a cica, de több fehérjére van szüksége, mint a kutyáknak (ergo több hús) ill. taurin is kell neki. Édeset nem éreznek, szóval ha bármi olyan tápot látsz, amiben van cukor, kerüld. Én már nem etetem táppal a macskámat, de a hús mellé egy icipici adag főtt zöldséget is kap a rostok miatt.

Disznóhúst lehet neki adni, de csakis főve! Nyersen se disznót, sem vaddisznót nem kaphat.


Idomítani nem kell, csak az alomra kell rászoktatni. De idomítani lehet, főleg a benti cicáknál lehet a klikkerezéssel sokmindent elérni. A tanulás nekik is stimuláló a zárt környezet ellenére, sőt, így a kommunikáció is könnyebb, mert a cica jobban odafigyel a gazdi testbeszédére.

A macskáknál olyan, hogy enyém meg tied, nincs. Sőt, ők nem akarnak a gazdi kedvében járni, nekik alanyi jogon jutnak a dolgok, mint mondjuk a gyerekednek, mert családtag. Annyit tudsz tenni ezért, hogy max. nem adsz neki enni a saját ételedből, ill. ha olyan helyen van, ahol nem szeretnéd, leteszed onnan. Max. akkor mászik fel megint, ha nem látod.

Ha kinti macska, de beengeded mondjuk télen a mínuszok elől vagy ha bent is szeret majd üldögélni, akkor elképzelhető, hogy tetszene neki egy benti alom ötlete. Persze sok macska megvan nélküle. De gondolj bele: kinek van kedve kimenni pisilni/kakilni az esőbe, főleg, ha a szomszéd 10 kilós Pötyije csak arra vár, hogy ne figyelj és akkor jól elagyabugyálhat kakilás közben? Persze, nem kötelező.

2013. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És még kimaradt:

Ivartalanítás.

Ha jönnek a jobb idők, bolhanyakörv vagy bolhairtó csepp havonta.

Három havonta féregtelenítés.

Oltások: kombinált, leukózis elleni, veszettség elleni (ha kinti, akkor mindenképpen kel veszettség elleni is)

Érdemes kialakítani neki egy kis kuckót, ahova bebújhat a rossz idő elől.

Szállítódoboz, ha állatorvoshoz kell vinni.

Érdemes az első hónapokban (főleg a tél miatt) még bent tartani, hogy titeket szokjon meg. De ha kinti macska volt eddig is, akkor csak egy-két hetet ajánlok, hogy megkedveljen titeket.

2013. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld pacsi! :)
2013. nov. 25. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy van a cica? bent van egyelőre, ugye?
2013. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, bent. Már eléggé megszokott minket és köszöni, nagyon jól van. :) A kedvence a hajfonatom vége, képes felszaladni a nadrágomon és a pulcsimon hogy elkapja, és ha megvan, úszik a boldogságtól. Én mondjuk nem annyira. :D
2013. dec. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!