Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e valami baja a macskána...

Lehet-e valami baja a macskának ha kutyának való száraz tápot eszik?

Figyelt kérdés
Véletlenül Royal Canin Juniort (kutyakaja) vettünk a szokásos Royal Canin Kitten helyett. Úgy szoktuk, hogy vegyesen a cica súlyának megfelelő tápanyagigénye szerint 30%-ban kap Hill's Kittent is. Ha ezt a Junior kutyatápot bekeverem a Hill's-el és 10 napig ezt eszi (utána kb. elfogy), akkor lehet valami baja, vagy ajándékozzam inkább el és holnap irány a bolt? (egyébként kipróbáltuk, megenni, megenné bár alapból nem válogatós állat)
2013. nov. 24. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hosszútávon nem egészséges.
2013. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
igen lehet, ugatni fog tőle.. édes istenem mi baja lenne ?! mi is azt adunk nékik rendszeresen és egyik sem döglött bele...anyáám..hihetetlen
2013. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tíz napig ezt eszi, pláne ha keverve más táppal, nem lesz baja. Akkor lesz, ha sokáig csak kutyatápot eszik, mert abban nincs minden, ami kell egy macskának. De 10 nap alatt még nem lesz hiánybetegsége.
2013. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Platypus ***** válasza:
100%
A kutyatápnak alacsonyabb a fehérjetartalma és nincs benne taurin, ami létfontosságú egy macskának. 10 nap alatt semmi baja sem lesz tőle, de hosszú távon elég egészségtelen lenne.
2013. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd sokáig. maximum 1 hétig, késöbb már árthat neki.
2013. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
amúgy a macska kaphat kutya tápot, de a kutya meg nem kaphat macska tápot, de amúgy adhatod, mert ugyanazok az alapanyagok
2013. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Nyugodtan adhatod neki, ha már véletlen megvetted.
2013. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Majd figyelek rá, hogy bírja. Ha meg otthagyja, kedden-szerdán lesz időm elmenni venni neki a sajátját.


A másodiknak üzenném: Mivel azt tudom, hogy hosszútávon hiánybetegsége lehet és megvakulhat, így gratulálok az Önök állattartási szokásaihoz. Mivel én nem vagyok állatorvos (feltételezem Ön sem...) így nem tudhattam, hogy rövidtávon okozhat-e neki valami problémát. Nem szeretném ha pl. szorulása vagy hasmenése lenne.. stb. Feltételezem akár lehet valakinek ellenkező véleménye is, vagy rossz tapasztalata, így inkább erre lennék kíváncsi nem a rosszindulatú beszólásokra azért, mert ésszel akarok állatot tartani nem úgy, ahogy Ön.

2013. nov. 24. 14:42
 9/16 anonim ***** válasza:
4%

második vagyok és apám állatorvos, na most akkor ? :) egészséges gyönyörű macskáink voltak mindig is. egyszerűen nem bírom felfogni azt hogy miért kell egy macska tartását így túllihegni, nem lesz neki attól jobb ha kinyaljuk a seggét és azért mert egyszer kutyakaját eszik nem fog megvakulni...

ja, és jobb ha nem tudjátok mi van abban a vacakban amit adtok neki akármi is legyen a neve és akárhogy is reklámozzák, nem minden esetben takarja a "márka" a minőséget, a drágább konzervekbe is beledarálnak minden mocskot a hiszékeny emberek meg azt hiszik ezzel tesznek csak jót az állatnak különben MEGVAKUL...

2013. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves intelligens utolsó, kijárós macskátok van? Mert akkor fog magának épp elég tücsköt-pockot, hogy ne vakuljon meg a taurinhiánytól. Egy szobamacska viszont bele is pusztul idővel! Volt rá konkrét példa, ami után fizethette a tápgyártó a súlyos kártérítéseket.
2013. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!