Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lesz a macskának, h...

Mi baja lesz a macskának, h emberi gyógyszert kap?

Figyelt kérdés
Ugye, hogy nem szabad adni nekik? A hülye szomszéd nem érti meg, Saridont vagy mi a fenét akar adni neki. Hogy magyaráttam meg neki hogy ne?
2009. nov. 20. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Egy két féle gyógyszert lehet nekik adni, csak kisebb dózisban! Például lázcsillapító, és gyulladáscsökkentő! Az én cicám is kapott gyulladáscsökkentőt, amikor begyullatt a műtéti hege, mert nyalogatta...

Hamar meggyógyult!

A szomszéd macsekjáért meg ne legyél ilyen feldúlt!

Sajnos mindenki azt ad a kisállatának, amit akar! Nincs beleszólásunk!

2009. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű hogy nem szabad nekik adni mert nem az állatoknak találták ki.Hogy a macskának mi baja lehet azt nem tudom.Mondjuk anyu is adott már kutyának hasmenésre való gyógyszert mert ment a hasa xD és jobban lett.
2009. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

el is pusztulhat a macsek, mert az emberi gyogyszerek emberi szervezetre vannak kitalalva. Ugy ertem egy macska sokkal kissebb tomeg, mind egy ember.

Anyosom is adott gyulladascsokkentot a macskanak. Az elso adagtol jol volt, aztan a masodiktol elpusztult, es mondta is az allatorvos, hogy nem lett volna semmi ha csak az elsot adja be, me az is eleg lett volna neki ahhoz, hogy meggyogyuljon.

2009. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ezúttal neked nincs igazad, az embernek készült gyógyszereket szoktak állatgyógyászatban is használni, mivel végülis az ember is állat. Persze a dózis megválasztása életbevágó, macskánál 50-100mg/ttkg a toxikus dózis paracetamolból, nemeg így vaktába gyógyszerezni tényleg nem célszerű (mondhatni tilos). De ha az állatorvos is rábólint, akkor minden további nélkül használható.
2009. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

A gyógyszerek nagy általánosságban egy bizonyos kémiai reakciót gátolnak az emberben. Ezek a kémai reakciók a legtöbb állatban nagyon hasonlóak, így ugyanaz a szer ugyanúgy hat rájuk. Olyannyira, hogy a legtöbb gyógyszert eleve egereken meg patkányokon kísérletezik ki, mielőtt emberen kipróbálnák. Az általános szerek, mint az antibiotikum vagy a lázcsillapító tehát eléggé jól használható állatokon.


A gyógyszerek adagolása azonban átlag 80-100 kilós emberre van kitalálva, mert az ilyen szereknél sokat számít az, hogy hány kilogramm az illető tömege. Például egy 10 kilós állatnak az emberi gyógyszer nyolcada is elég, ezért könnyen túladagolható.

2009. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Én is úgy tudom,hogy kaphatnak /régen nem is volt kifejezett állat gyógyszer/csak nagyon vigyázz a dózissal!
2009. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad adni, itt egy cikk erről:

[link]

2009. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
A humán gyógyszerek jó része pontosan azonos az állatgyógyszerekével, csak sokkal olcsóbb. De hogy pontosan melyikek ezek, ahhoz szakértelem kell! A macskáknál különösen vigyázni kell, a hatás gyakran pont ellentétes!
2009. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ez a jobbik verzió, talán nem lesz baja a macseknak.

Csak azért kérdeztem mert tegnap itt ugrált nekem, hogy adjak neki, mert nincs otthon. Én meg nem mertem adni, nem tudtam, hogy mi lesz.


És akkor ilyen fájdalomcsillapítóból mennyit lehet egy macskának adni, amitől nem lesz baja, és mi a sok?

2009. nov. 20. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Pfffffffffff. Belehal!!! Ennyi hülyeséget ami itt össze lett hordva istenem! Olvassátok le a belinkelt cikket, én is épp azt akartam bemásolni!


Idézek:

"A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb. A paracetamol (pl. Rubophen) tartalmú készítmények az emberben, a májban különböző enzimatikus utakon alakulnak át. Macskában ezek az utak csökkent kapacitásúak, így viszonylag csekély mennyiségű készítmény felvétele is súlyos májkárosodást, vörös-vérsejtszétesést okozhat"


És még1 a Saridon betegtájékoztatójáról:

"Mit tartalmaz a tabletta?

Hatóanyag:

250 mg paracetamolum"


Gratulálok a szomszédodnak!

2009. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!