Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A te cicád hogyan viselkedik...

A te cicád hogyan viselkedik mostanság? Miért alszik ennyit az enyém?

Figyelt kérdés
aktív cicus volt mindig is. most két napja reggeltől estig és éjszaka is alszik. eszik, iszik, pisil, kakil, de max egy órát ha fent van a 24-ből, akkor is csak üldögél.
2013. nov. 25. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Az én cicám momentán nem tudom hol van :-S

Lehet az idő miatt lustább, amíg van étvágya és rendben van a széklete, nincs miért aggódnod.

Az enyém is alapból aktív, de vannak napjai, amikor mást sem csinál, csak egyszer itt fekszik, egyszer ott.

Ma meg nem jött haza reggelizni, aggódom. :-(

2013. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos jönni fog, ne aggódj. Nekem volt hogy két nap két éjszaka csavargott, gondolom vadászott így éhes sem volt, azért volt olyan sokáig távolt. Kis kószálók ezek :)
2013. nov. 25. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Már megjött, itt melegszik mellettem. Dupla adag kaját kapott :-) (Bocs az Off-ért). Szerintem ma már ő is aludni fog egész nap :-D
2013. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cica viselkedése drasztikusan megváltozik, valószínűleg megbetegedett. A macskák nagyon jól titkolják ezt, a betegségre utalhat a csökkent aktivitás vagy hogy elveszti a szobatisztaságát, stb. Ilyenkor az ember pont másra gondol, mint betegségre.

De lehetnek lelki okai is: unalom, "gyász" stb.

Javaslom, ha továbbra is bágyadt a cicád, tehát nem tudod se játékkal se étellel felvillanyozni, akkor hívd fel az állatorvost és kérdezd meg, hogy ez normális-e.

Az én cicám aktivitása is változó, de alvásból tartja a napi macskaátlagot, sokat van ébren, néha többet, néha kevesebbet játszik.

2013. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!