Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak házon belül tartott...

Csak házon belül tartott cicámat Saját érdekemben kell e ivartalanítani, illetve kell e neki kaján kívűl táplálék kiegészítő stb?

Figyelt kérdés

Volt már cicánk de régen,meg nem is én foglalkoztam ezekkel a dolgokkal. Uh kezdőnek mondható vagyok ebben a témában. Saját érdek alat azt értem h (lány cica) nem fogja e összevérezni a lakást? Neten meg nem találtam rendes használható infókat erről.. Állatorvosunk még nincs.

És még 1:oltás kötelező e? (csak bent tartom)


2013. nov. 27. 09:05
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Féregtelenítés, oltás, ivartalanítás. A féregtelenítés mindkettőtök érdeke, az oltás is, hiszem rengeteg fertőző betegség van, sokba kerül majd a kezelés...ha egyáltalán túléli a macska...én az ivartalanítást is ajánlanám, mert a tüzelő macska elviselhetetlenül nyivákol...de komolyan:))
2013. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell de ajánlott ivartalanítani. A kandur nem jelöl, a lánymacska se nyíg összevissza tüzeléskor. Oltások legyenek, féregtelenítés. Kaja amit akarsz, táp konzerv kajamaradék vegyesen.
2013. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most akkor szenved vagy nem ha nincs ivartalanítva? :S

Féregtelenítésként előző gazditól kapot tablettát az elég?

Ha bent tartom akkor is ki van téve fertőzés veszélynek?

Ingyenes oltás nincs? :$

2013. nov. 27. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Szenved! A macska nem olyan, mint a kutya, hogy egy évben csak kétszer ivarzik. Ha nem vemhesül, 3-4 hetente tüzel, egész évben! Ne kívánd ezt neki, és magatoknak sem. Hidd el, nem öröm egy tüzelő macskával együtt lakni. Gondolj arra, hogy az ivartalanítás nem állandó költség, az állat életében csak egyszer kell kifizetni. Ja, és sok későbbi betegség is megelőzhető vele. (Pl. emlődaganat, gennyes méhgyulladás.) Nem tudom merre laksz, de léteznek ivartalanítási akciók, nézz utána a neten, hátha felétek is van.

Féregteleníteni három havonta kell, benti macskát is, akár cipőtalpon is hazaviheted a féregpetéket, tehát elkaphatja, tőle pedig ti is. 2-300 forint egy tabletta, igazán nem nagy összeg.

Oltatni is érdemes, legalább egy kombinálttal, szintén vannak betegségek, amiket hazavihetsz. 3-4000 forint a kombi, egy évben egyszer szerintem ezt is ki lehet bírni, de egyébként ez nem kötelező.

2013. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az oltás akkor is kötelező, ha bent tartod. És nincs ingyenes oltás. :D Ivartalanítani is érdemes mindenképp.
2013. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fuu, főleg ha lány cica. Halottál te már lány cicát nyervákolni tüzeléskor. Na, csak egyszer hallgasd meg, nem fogsz gondolkodni az ivartalanításon.
2013. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon megszerettem ezt a cicát uh megpróbálok jó gazdia lenni..

2013. nov. 27. 09:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbálsz jó gazdi lenni,de természetesen költeni nem akarsz...Nem is értem.

Évente egy oltásba nem rokkansz bele és az ivartalanítás is egyszeri költség.Féregtelenítés 1-2 száz forint negyedévente.Én ajánlanám mind a három dolgot,mert ezek nem csak a te érdekeid,de a cicáé is.

2013. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó oké állatbarát vagyok meg minden

Kaptam 1 cicát az is egy dolog

De istenem tanuló vagyok és ha van is pénzem az is kajára meg higniai eszközökre megy el

Azért is kérdezem h az oltás/ivartalanítás tényleg fontos e

Kaját meg almot azt veszek neki az úgy rendben van...

2013. nov. 27. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

A macskatartás csak akkor olcsó dolog, ha kint tartod az udvaron.


Az oltások, féregtelenítés és ivartalanítás ára tényleg eltörpül a macskaeledelek és az alom ára mellett, feltéve, ha minőségit választasz. (Az olcsó alom is jó, de nekünk wc-n lehúzható növényi alapú kellett, abból nincs túl nagy választék.)


A nőstény macska ivartalanításánál nem az a probléma, hogy vérzik, hanem az egészségügyi következmények. Nem olyan ritka az emlődaganat és a gennyes méhgyulladás, mint gondolnád. Gyerekkoromban ebben pusztult el a kutyusunk,illetve mutatok neked egy oldalt, amit elsősorban maine coonokoknak szenteltek, de 90%-a általános macskatartás:

[link]


Ajánlatos minél hamarabb ivartalanítani a cicát. Mivel pesti vagyok, azt tudom, hogy a korai ivartalanítást érdemes a Mancsokban megcsináltatni, mert ott már nagyon ügyesek, de mivel ez speciálisabb, mint a serdülő cicáknál, nem tudom, vidéken hol csinálják meg.

Az én kandúr cicámat 11 hetesen ivartalanították, de a tenyésztő a nőstény cicákat is elvitte és le is fényképezte, hogy milyen szépen csinálták meg, kb. egy centis pici seb volt a cicák hasán. Ilyen esetben nem fejlődik ki rendesen a méh, legalábbis valami ilyesmit magyarázott, de már nem tudom pontosan.

2013. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!