Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Be adjam így a macskának a...

Be adjam így a macskának a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tüsszögött, ezért a patikába kértem macskáknak gyógyszert. Beleraktam a kajájába (szuszpenziót kapott), nem ette meg, 'belenyomtam' (nem kell durván elképzelni) a szájába, elkezdett habzani a szája, és az ijedtségtől szaladgált a házban.

Így semmi értelme folytatni a gyógyszerezést... Mit csináljak?



2013. nov. 27. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kéne vinni, ő tud neki injekciót adni ha valóban szükséges.
2013. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát... Jelenleg azt nem tudom fizetni...
2013. nov. 27. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját fejünkre nem kezeljük a macskát,a patikus nem orvos,pláne nem állatorvos.BÁRMI más baja is lehet,amin csak rontasz,ha magadtól kezeled.


A szája valószínűleg az idegesség miatt habzott,plusz a gyógyszer összekeveredett a nyállal.


Orvoshoz kell vinni,ha beteg.Egyébként ne kezeld magad,mert nem lesz jó vége.


(Kamillás vizet itathatsz vele,ha valóban megfázott,akkor az segíthet,de más gondja is lenne,akkor sem árt)

2013. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy fecskendőt bármelyik patikában. 50 ft. A szuszpenziót keverd össze egy kis alultasakos macskakaja levével. Egy kicsivel. De csak a levével. És fecskendőzd bele a szájába apránként. Nehogy félrenyeljen. De nem szabad félre kezelni! Azt sem tudod mi a baja!? Ha elviszed állatorvoshoz ő 250ftért be be inyekciót. Legyen az antibiotikum vagy gyulladáscsökkentő. Ő tudja. Az immunerősítő is sokat segít. A legjobb a Vetri Dmg. De olcsóbb nála az Immunovet. Mi a baja? Eszik iszik? Tud üríteni?
2013. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a macskád?


Attól, hogy tüsszög, még nem feltétlenül beteg. Ha csak ez volt a tünet, akkor nincs értelme beadni neki mindenféle patikában kapható ember-gyógyszert, mert belehalhat szegény!!!!

Az enyém szokott tüsszögni, ha beszippant valami port vagy valamit...eddig nem kezeltem gyógyszerrel.


Milyen tünetek vannak még??

2013. nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!