Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jó ez az étrend?

Szerintetek jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Mivel még kölyök, háromszor kap naponta kisebb adagokat. Később majd azt tervezem, hogy csak 2-szer fog.


Reggeli: tejbe áztatott kenyér általában, de néha Friskies Rise&Shine tojásos, csirkés finomság.


Ebéd: aszpikos, fóliás vagy konzerves kaja, Whiskas vagy Friskies általában, esetleg Kitekat. Ebből is pici, mindig más ízesítésű. Van, amikor itthoni husiból, kosztból kap.


Vacsora: száraz táp, és kicsi tej/víz.


Néha kap jutalomfalatokat. Szerintetek? Igyekszem a változatosságot tartani, mindig más ízesítést venni vagy itthon kosztból/húsból adni.



2013. nov. 28. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom!!Tejbe áztatott kenyér??Nem szabad a macskéknak tejet innia!!A legtöbb laktózérzékeny.A tejtől súlyos hasmenést kaphat.A kenyér az meg miből van??Tészta és gabona liszt.A macskáknak semmmi szükségük tésztára és gabonára.
2013. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Le merem fogadni ,hogy kinti cica!!Szegény...
2013. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem! A tejtől nagyon sok macska hasmenést kap, de még ha nem is kap, elválasztás után nincs szüksége tejre, főleg nem egy másik állatfaj tejére. A kenyér sem jó ötlet, a macska ragadozó állat.

A Friskies, Whiskas, Kitekat és társai kommersz, szupermarketekben árult vackok, telenyomva növényi fehérjékkel, ízfokozókkal, tartósítószerekkel. Húst gyakorlatilag alig tartalmaz.

Ha valóban jó szeretnéd tartani a macskád, etess prémium táppal, vagy készíts neki otthon, saját

kezűleg összeállított (helyes) étrendet.

Később is etetheted nyugodtan háromszor-négyszer egy nap, kisebb mennyiséggel. A macska prédaállatai

kis termetű emlősök, madarak, ahhoz van szokva, hogy gyakran egyen keveset, nem egyszerre tele-

zabálja magát.

2013. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első! Mindegyik macskám iszik tejet, és képzeld, egészségesek! Semmi bajuk nincs, mikor van 5 éves macskám is ;). Még anno orvos mondta, hogy nyugodtan adhatok nekik, és hogy laktatóbb legyen, tegyek bele kenyeret. Már nem szopik, mert nagyobbacska. Kint szokott lenni, de bent alszik. Szegény?! Miért?! Nem éhezik, etetem, mindenfélét adok neki, igyekszem változatosan. Azért mert nem minden BIO, az egy dolog. Ja és lehet, hogy nem hús, de szereti, semmi baja nincs tőle, többen is mondták hogy adnak ilyet! ...


A normális válaszokat köszönöm!:)

2013. nov. 28. 21:29
 5/13 A kérdező kommentje:
De mielőtt még macskagyilkosnak is titulálnak, a tejet fele víz, fele tej arányban adom napi 1x. Víz mindig van előttük. De ez a tejellenesség szerintem csak most lett divat, mert én a macskáimnak mindig is adtam (nem sokat, de adtam), és sose volt tőle semmi bajuk. Sőt, az ismerőseim nagyrészénél is tej volt a macskák táljában. Szerintem szívesebben isszák mint a vizet, legalább is úgy láttam, és sose volt tőle semmi bajuk...
2013. nov. 28. 21:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem érdekelnek a tanácsok, akkor minek teszel fel kérdést? -.- mi jót akarunk neked és a cicának, ezt értsd már meg


ahogy előttem is írták, ezekre a vackokra semmi szüksége mert csak krónikusan el fog hízni, a fogai ki fognak rohadni és szétmegy a veséje


amit ajánlok: Brit Care vagy Taste of the Wild, Hills táp, egy kis vízben feláztatva hogy megpuhuljon, ha ezt adod neki, ezek tökéletesen fedezik a napi tápanyagigényét

itt tudsz rendelni:

[link]

[link]

[link]


első ránézésre drágának tűnik, de valójában nem az! számold csak ki!

pl mi Brittel etetünk, tehát a kiscica esetében:

Kitten táp 7,5 kg = 8 985Ft (ingyen viszik házhoz) 1-4 hónapos kora között mondjuk naponta adsz neki 50 grammot, akkor 7500/50 = 150, tehát 150 napig, azaz majdnem 4-5 hónapig elég lesz neki.


most nézzük mondjuk a whiskast:

junior táp 1,2 kg = 1 580Ft, 1-4 hónapos kor között mondjuk naponta 60 gramm, 1580/60 = 27 nap jó szívvel


és akkor nézzük mennyibe is kerül kilója:

1 kg brit = 8985/7,5 = 1198 ft

1 kg whiskas = 1580/1,2 = 1316 !!!!!!! és nincs benne semmi csak szemét, vágóhídi hulladék! 4% hús!! a britben a hús 34%!!!!


megéri ez neked hogy megveszed a drágább tápot, ami kb olyan mintha te mekis hambin nőnél fel? amikor ott az olcsóbb, prémium kategóriás táp is?

2013. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja, ami meg a tejet illeti... sokan abba a hibába esnek hogy összekeverik a farmon lévő, tehénből közvetlenül a cica elé kerülő tejet (komámasszony feji a tehenet, majd egy kicsit önt ki a vödörből a cicának, megvan előtted a kép, ugye), na az a tej totál más mint a boltok, hipermarketek polcáról levett tej, ha tudnád mi van benne.... az embernek se egészségesek ezek a tejek mert tele vannak nyomva tartósítószerekkel, az igazi tej kb 10%-a az egésznek, nézd csak meg bátran mi van a dobozára írva, szerinted azok a cuccok a tehénből származnak? :)
2013. nov. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ja és lehet, hogy nem hús, de szereti, semmi baja nincs tőle, többen is mondták hogy adnak ilyet!"


ez kb olyan mintha te se kapnál soha főtt ételt, csak édességgel etetnének életed végéig, hisz szereted! nem lesz semmi bajod tőle, meg mások is adnak édességet a gyereküknek

2013. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném még azzal, hogy minőségi tápból kevesebbet is eszik a macska, mivel több benne az az anyag ami neki kell.
2013. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Én megértem, csak már az elején nem kellett volna letámadni, mert nem lecseszést kértem, hanem tanácsot. És nem kellett volna egyből jézusomozni...


Megéri nekem a whiskas is elég drága, de ha nem túl egészséges valószínű váltani fogok.

2013. nov. 29. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!