Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet szegénynek, az...

Alextenczel kérdése:

Mi baja lehet szegénynek, az orvos sem tudja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 1 éves ezüst Whiskas ivartalanított cicám. Általában bent él velünk, de mivel nagy kertes házban lakunk, kiszokott menni, szeret kint lenni. ípár napja arra lettünk figyelmesek, hogy nem eszik, nyavcsog és egész nap alszik. Az elején még ahogy ahogy evett, de aztán már semmit. íinni is csak akkor iszik ha alányomom a tálacskáját, olyankor hallom, hogy lefetyel, és utánna mintha fájna neki a nyelés. A kaját se bírja rendessen elárágni, kis darabokra metélt csirkeszalámi felét is kiköpi, abból is eszik 1-3dbot, és otthagyja í:(

Voltunk vele orvosnál, nem tudja mi baja, adott neki 2 injekciót (nem tudom sajnos hogy mire. Ez 2 napja történt, de semmi változás. Egyéb eddig nem tapasztalt dolgok, hogy olyan mintha szédülne, alíg bír járni, és ami leginkább elborzaszt, hogy ahogy a hátát simogatom, rendesen érezni az összes csigolyáját, mintha csak bőr lenne rajta :(((

A hasa viszont nagy, olyan mintha állandóan belenne zabálva. Szegény a fejét is alíg tudja felemelni. Szemei nem csípásak, normál vizelet alomba.

Félek, napjai, órái vannak hátra, nem tudom mi lehet a baj, sajnos állatorvosra jelenleg nem telik, ezért kérném segítségeteket, mit tehetnék érte?


Előre is köszönöm, és Tisztelet mindenkinek.



2013. nov. 29. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos előfordulhat, hogy FIP-es ( a kiterjedt hasa miatt), de ezt biztosra csak tesztek elvégzésével lehetne megmondani, vagy lehet más vírusos betegsége is,de ezt az állatorvos alapos kivizsgálással, vérvétellel tudná csak diagnosztizálni, ami pedig pénzbe kerül.

Próbáljatok meg esetleg részletfizetési lehetőséget kérni az orvostól.

Sajnos nem létezik házi praktika a cicád meggyógyítására, vírusos megbetetegedés esetén pedig csak tüneti kezelés lehetséges.

2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Az én cicámmal is pontosan ugyanez volt. Alig bírt enni, inni ivott, minden csontja kilátszott, és hatalmas volt a hasa... :S Mi elvittük állatorvoshoz, de azt mondta, valószínűleg valami daganat, de ő sem tudja biztosan... Az én cicámat elaltatták, még 3.-án. :( Az enyém napról nappra gyengült, még végül olyan rossz állapotba nem került, hogy nem bírtam tovább nézni, felhívtam a dokit, hogy altassa el. Ezt nem azért írom, hogy elrontsam a kedved, vagy ilyesmi... Az enyémet már nem lehetett megmenteni... :(

Szerintem készülj fel a legrosszabra!

Remélem tudtam valamit segíteni! És sok sikert a cicának!

2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Lefogyott, ha nem eszik, a hasa talán a férgektől nagy. Rendszeresen féreghajtott? Szerintem vidd másik dokihoz, hátha ő tudja, mi a gond. (Sajnos én is így jártam a kutyámmal, későn találtunk normális orvost.)
2013. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%

Jézusom. Először is olyan nincs, hogy egy orvos úgy adjon injekciót, hogy azt sem tudja, mi baja, de ez a ti saratok is kicsit, mert mit csináltatok a rendelőben? Miért nem kérdeztétek, hogy mit ad be neki, miért nem ragaszkodtatok hozzá, hogy írja be a kiskönyvébe, hogy mit kapott? A másik meg, hogy ha az egyik orvos azt mondja, hogy nem tudja mi ez, akkor fizetés nélkül ott kell őt hagyni, nem engedni, hogy vaktában injekciózzon.


Az meg, hogy nincs pénzetek orvosra... akkor nézzétek végig, ahogy a cica kínok között éhen hal. Jó étvágyat a vacsorához eközben, aztán szép álmokat. Miután "elment" szegényke, gyorsan szerezzetek másikat, ilyen felelősségteljes emberek okvetlenül tartsanak jó sok kisállatot. :(

2013. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségek, neked meg részvétem a cicád végett :( Most voltam nála, csak fekszik, ha közeledek már dorombol is szegény. Bekapott egy falatka szalámit, de kis is köpte, inni nem kért. Asszem féregtelenítő injekciót azt kapott. Holnap kieszelek valamit...de félek nagyon még elaludni is.
2013. nov. 29. 21:42
 6/30 anonim ***** válasza:
Így hallt meg tavaly a macskám. Vigyázz mert nagyon hamar rosszabodni fog. Csináltass az állatorvossal röntgent és vérvételt. Küldök egy csoportot ahol tapasztalt macskasok vannak. Oda tedd fel a kérdésed és segítenek. De erre csak állatorvos tudja a gyógymódod. Lehet gennyes méhgyulladás is. Vagy fertőző hasnyál gyulladás. Nagyon szenved! Vidd vissza az állatorvoshoz vagy keress másik orvost.
2013. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom, mivel nem én voltam vele ott, hanem anyám mert én dolgoztam. A kiskönyvét pedig nézem máris, lehet bele van írva, hogy mit adott. És sajnos, ahogy írtam is jelenleg nincs pénz állatorvosra, mivel 2 temetésen vagyunk túl a hónapban, az felemészt egy csomó pénzt. Úgyhogy nem kell mindjárt nekem esni, ha nem ismered a részleteket..már bocs.
2013. nov. 29. 21:46
 8/30 anonim ***** válasza:
Itt a csoport! [link]
2013. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, holnap hívok orvost akárhogy is!
2013. nov. 29. 21:48
 10/30 anonim ***** válasza:
Sajnálom! :( Az állatorvos biztosan megfogja majd érteni. Segíteni fog. De a cicádnak is segítség kell. Mert így 4 nap és meghal. Így volt az én macskám is. :( Ünnep volt semmi sem volt nyitva. Meghalt 4 nap után. Ha járni akart elesett. Ő is kiköpködte a kaját. Nem evett. Csak feküdt. Ez 6 nap leforgása alatt történt. Utolsó este már nehezen lélegzett. Még most is vissza sírom. Rettenetes volt úgy látni..
2013. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!