Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan kegyetlenek a...

Miért olyan kegyetlenek a macskák?

Figyelt kérdés
Miért élvezik, ha játékból megkínozhatják a gyámoltalan énekesmadarakat?

2013. dec. 3. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem játszik. vadászik. az oroszlán se játékból eszi meg az antilopot.
2013. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
És te hogy tudsz álmodban is lélegezni? .... Vagy ha meleg van miért izzadsz?
2013. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Én eddig úgy tudtam, hogy az állatoknak nincsenek emberi érzelmeik...

És mit jelent az, hogy gyámoltalan énekesmadár? Pár hónapja láttam egy videót, már nem tudom, hol, amelyen cuki széncinegék szednek darabokra, majd fogyasztanak el egy zöldikét.

2013. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínozzák. Puhítják és fűszerezik a husit. Csak előkészítik a vacsorához. Nekik ez nem játék.
2013. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
na ja, és a gyámoltalan énekesmadarak miért élvezik, hogy megeszik a bogarakat?
2013. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Vadásznak. Ösztön.

Nem csak a madarakat bántják egyébként, hanem egymást is:D

[link]

2013. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A cinkékről már én is hallottam dolgokat...


Egyszer azt olvastam, hogy az a macska játszik igazán az élő ételével, akinek ez ritkaság és kihasználja a lehetőséget. Nem tudom, a mi macskáink azért láttak pár egeret életükben, de azért elvoltak velük. Azt el tudom képzelni, hogy egy éhes macska gyorsabban végez... A madarakból már csak a tollakat láttam, azokkal nem tudom, mit csináltak.

De a ragadozó-préda esetekben igen gyakran vannak durva dolgok, az élet már csak ilyen ezen a bolygón.

2013. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyan olyan, mint amikor te megeszel egy gyámortalan csirkét. Vagy amikor egy disznót a szüleid levágnak. Ami szerintem kegyetlenség. Én is sajnálom a madarakat, de ez a természet rendje.
2013. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerinted egy macska kegyetlenségből csinálja amit csinál? :D
2013. dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Platypus ***** válasza:
100%

A kérdező nyilván arra gondol, hogy a macskák sokszor nem ölik meg azonnal a prédát, hanem hosszabb ideig elszórakoznak vele. Azért ezt nem csinálja sem az oroszlán, sem az ember egy csirkevágásnál. Az emberi értékrendet ráerőltetve nyilván kegyetlenségnek tűnik, de a macska szempontjából ez a túlélés eszköze. Ez a "játék" fontos gyakorlás nekik a vadászathoz, így ismerik ki a prédaállatok menekülési szokásait és hasonlók. Egy felnőtt, tapasztalt macskának nyilván nincs már rá igazán szüksége, de az ösztönök nem úgy működnek, hogy most már nem feltétlenül szükséges, akkor kikapcsolom.


Az egyébként komoly gond, hogy némivel több macskánk van, mint amennyi az énekesmadarak állományára egészséges lenne.

2013. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!